Swiatsportu.pl
Piłkarz Mateusz Klich

Rex Features/East News

Mateusz Klich po awansie miał w trakcie meczu być na kacu

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Piłkarz reprezentacji Polski i Leeds United – Mateusz Klich, podczas jednego z meczów swojego zespołu miał być na kacu. Te doniesienia nie są plotką wyssaną z palca, bowiem wiarygodności dodaje im fakt, że o tym incydencie powiedział dyrektor klubu, Angus Kinnear. Jak widać, wobec zawodnika nie wyciągnięto żadnych konsekwencji, ale nie on jedyny miał być w takim stanie.

  • Mateusz Klich w trakcie jednego ze spotkań swojego Leeds miał być na kacu

  • Polak wraz z kolegami ze zespołu miał celebrować w pod koniec zeszłego sezonu awans

  • O tym incydencie opowiedział dyrektor brytyjskiego klubu w rozmowie z The Phil Hay Show

Piłkarze w dzisiejszych czas, a w szczególności ci z prawdziwego topu, mogą pochwalić się prowadzeniem wyjątkowego trybu życia. Doskonałymi przykładami tego są Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak. Co ciekawe zawodnik Lokomotiwu Moskwa jest zadeklarowanym abstynentem.

Oczywiście nie każdy gracz musi być aż zapalonym zwolennikiem zdrowego trybu życia, bowiem piłkarz, też człowiek. Jednak z pewnym momencie, a dokładnie po awansie do Premier League gracze Leeds United mieli nieco przesadzić ze świętowaniem i podczas jednego z meczów kilku z nich, a m.in. Mateusz Klich miało mieć kaca.

Wielkie świętowanie awansu Leeds United

W poprzednim sezonie zawodnicy Leeds United występowali na poziomie Championship. Piłkarzem tego zespołu jest Mateusz Klich, który miał ogromny udział w awansie swojej drużyny do Premier League.

Polski piłkarz w tamtej kampanii wystąpił w 45 meczach i strzelił w ich trakcie 6 bramek oraz zanotował 5 asyst. Marcelo Bielsa, czyli menedżer „Pawii”, wielokrotnie podkreślał, że nasz pomocnik jest mózgiem całego zespołu i pozwala on na lepsze realizowanie jego zaleceń przez resztę zawodników.

Leeds było bezapelacyjnym triumfatorem tamtej kampanii Championship, bowiem drugi w tabeli West Brom stracił do niego 10 oczek. Nic dziwnego, że w momencie, kiedy awans był pewny, niektórym piłkarzom nieco puściły hamulce podczas świętowania.

Mateusz Klich i kilku innych piłkarzy miało w trakcie meczu kaca

Angus Kinnear Leeds United był ostatnio gościem podcastu The Phil Hay Show, w którym zdradzi, że polski piłkarz, czyli Mateusz Klich oraz prawdopodobnie kilku jego kolegów po wywalczeniu przez klub awansu do Premier League, w trakcie jednego ze spotkań miało mieć kaca.

- Wiem na pewno, że podczas meczu z Derby w zeszłym sezonie Mateusz Klich miał kaca. Myślę, że w podobnym stanie było więcej graczy – powiedział Kinnear.

Leeds wspominane spotkanie wygrało 3:1, ale Polak cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Jak widać dla reprezentanta naszego kraju, ten incydent, o ile faktycznie miał miejsce, nie pociągnął za sobą poważnych konsekwencji.

O tym świętowaniu w rozmowie z portalem WP SprotoweFakty opowiedział niegdyś sam zainteresowany, który podkreślił, że pamiętał wszystko.

- Chcieliśmy obejrzeć mecz razem jako drużyna i klub wyszedł z inicjatywą, żebyśmy to zrobili na stadionie w loży właściciela klubu. A tam zawsze jest wszystko, co potrzebne do zabawy: różne alkohole i cała infrastruktura. Nie przygotowywaliśmy się na to specjalnie, ale jak West Brom przegrał, to mogliśmy odpiąć wrotki – mówił 30-krotny reprezentant Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Holandia Ukraina Euro 2020

Piłka nożna

Holandia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Ukrainą, a Austria pokonuje Macedonię Płn.

Czytaj więcej >
Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Hiszpania Polska Euro 2020

Piłka nożna

Reprezentacja Hiszpanii - wszystko co należy wiedzieć przed meczem z Polską

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmiażdżony przez portal goal.com. Jego bilans "jest żałosny"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Niemiec

Piłka nożna

Wielki mecz w Monachium. Niemcy wysoko wygrywają z Portugalią

Czytaj więcej >
Skład Polaków Polska Hiszpania

Piłka nożna

Znamy skład Polaków na mecz z Hiszpanią. Paulo Sousa znów zaskoczył

Czytaj więcej >