Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Mecze Legii w LE w otwartej telewizji. Jest mały haczyk
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:47

Mecze Legii w LE w otwartej telewizji. Jest mały haczyk

Projekt bez tytułu - 2021-09-13T155902.143
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Legia Warszawa już w środę rozpocznie rywalizację w fazie grupowej Ligi Europy. Mistrzowie Polski w swoim pierwszym meczu zagrają na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa. Wszystkie spotkania stołecznej drużyny będą transmitowane na płatnej platformie Viaplay. Do tego mecze Legii, choć nie wszystkie będzie transmitowało TVP Sport.

Legia Warszawa po pięciu latach przerwy wróciła do fazy grupowej europejskich pucharów. Mistrzowie Polski pod koniec sierpnia awansowali do Ligi Europy, gdzie trafili do grupy C z Napoli, Leicester City oraz Spartakiem Moskwa.

Legia Warszawa: mecze Ligi Europy w TVP Sport

Swój pierwszy mecz grupowy Legia rozegra już w środę. Na wyjeździe mistrzowie Polski zmierzą się ze Spartakiem, z którym mają bardzo dobre wspomnienia. Dziesięć lat temu Legia ograła Rosjan na ich stadionie 3:2 po bramce Janusza Gola w doliczonym czasie gry i awansowała do fazy grupowej Ligi Europy.

Od kilku miesięcy wiadomo, że wszystkie mecze Ligi Europy, a także debiutującej Ligi Konferencji Europy będzie pokazywała platforma streamingowa Viaplay, należąca do skandynawskiej firmy NENT Group. Tam też będzie można obejrzeć wszystkie mecze z udziałem legionistów.

W poniedziałek poinformowano, że mecze Legii będzie pokazywało także TVP Sport. Informacje te potwierdzili szef redakcji sportowej Viaplay Paweł Wilkowicz i dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. Jednak jest mały haczyk. Telewizja Polska pokaże na żywo tylko cześć spotkań.

- Mecze wyjazdowe Legii Warszawa w Lidze Europy na żywo tylko w Viaplay Sport Polska. Zapraszamy w środę! - przekazał dziennikarz na Twitterze. TVP Sport na mocy sublicencji będzie pokazywało na żywo tylko mecze domowe Legii. Spotkania wyjazdowe będą jedynie retransmitowane.

Tylko część spotkań Legii na żywo w TVP

- Jak nie można mieć wszystkiego, to trzeba poszukać kompromisu. Tak będzie w przypadku meczów Legii Warszawa w Lidze Europy. Domowe na żywo, wyjazdowe relive w TVP Sport. Trudne czasy, myślimy kreatywnie - napisał na Twitterze Szkolnikowski.

Takie rozwiązanie oznacza, że kibice, którzy chcą śledzić wszystkie spotkania Legii w Lidze Europy na żywo, będą musieli zapłacić 34 złote miesięcznie za dostęp do platformy Viaplay. Przy okazji przekazano informacje, że retransmisje wyjazdowych spotkań na antenie TVP mistrzów Polski będą rozpoczynać się zaraz po ostatnim gwizdku sędziego.

Jeszcze we wrześniu Legia rozegra swój pierwszy mecz domowy. 30 września do Warszawy przyjedzie Leicester City. Domowy mecz z Napoli odbędzie się 4 listopada, a zmagania mistrzów Polski w fazie grupowej zakończy domowy mecz ze Spartakiem 9 grudnia.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane