Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski koronawirus

YouTube - Łączy nas piłka

Media: drugi piłkarz reprezentacji prawdopodobnie zakażony

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

Reprezentacja Polski po meczu z Węgrami musi mierzyć się z poważnym problemem. Prawdopodobnie drugi nasz piłkarz jest zakażony koronawirusem. Piłkarz został natychmiast odizolowany od kolegów z drużyny i nie zagra z Andorą.

Reprezentacja Polski w meczu z Węgrami nie mogła skorzystać z usług Mateusza Klicha, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. Piłkarz odbył już jednak trening z zespołem i kibice martwili się, czy nie zaraził on kolegów. Nie ma w tej sprawie pewności, jednak dziś wiemy już, że kolejny piłkarz drużyny narodowej nie zagra z powodu prawdopodobnego zakażenia COVID-19. To poważny problem Paulo Sousy.

Portugalski szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z zawodnika, który w Budapeszcie nie wszedł na boisko. Informacje na ten temat podał Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego, który poinformował kibiców o zaistniałej sytuacji. Dowiedzieliśmy się między innymi o tym, jak zareagowano na kłopoty zdrowotne rezerwowego piłkarza reprezentacji Polski.

Piłkarz przesiedział na ławce rezerwowych całe spotkanie z Węgrami, jednak mimo wszystko przy takiej styczności z wszystkimi piłkarzami jego odizolowanie jest absolutnie kluczowe. Paulo Sousa traci już drugiego piłkarza na obecnym zgrupowaniu, a drużyna wciąż ma do rozegrania dwa mecze.

Reprezentacja Polski ma poważny problem

Informacje o prawdopodobnym zakażeniu zostały przekazane przez Łukasza Olkowicza z Przeglądu Sportowego, który jednak ze względu na panujące przepisy nie poinformował o tym, którego z piłkarzy może zabraknąć w meczu z Andorą i w starciu z Anglią. Mimo wszystko nieobecność rezerwowego nie jest powodem do radości, bo piłkarz z ławki mógł dostać szansę w meczu z Andorą w Warszawie. Do tego jednak nie dojdzie.

Zawodnik poczuł się źle tuż po meczu i został odizolowany po końcowym gwizdku. Póki co nie przebywa on razem z drużyną i szanse na jego występ z Andorą i Anglią są niskie.

Dziś pojawiły się informacje, że Paulo Sousa zaprosił na zgrupowanie reprezentacji Polski Tymoteusza Puchacza, Bartosza Kapustkę i Jacka Góralskiego, z którymi chciał prywatnie porozmawiać. Selekcjoner nie ukrywa, że widzi tych zawodników w przyszłości w swojej drużynie i chce zaprosić ich, by byli z drużyną podczas starcia z Andorą.

W obecnej sytuacji jednak niewykluczone, że któryś z tych piłkarzy doczeka się powołania. Wiemy już, że do gry nie wróci Mateusz Klich, zabraknie także drugiego z naszych piłkarzy, więc trzeba będzie dokonać pewnych przetasowań. Obecność Bartosza Kapustki lub Tymoteusza Puchacza stanowiłaby spore wzmocnienie kadry.

Póki co jednak PZPN nie wydał komunikatu na temat nieobecności naszego reprezentanta. Możemy się go jednak spodziewać w najbliższych godzinach, po kolejnym treningu Biało-czerwonych w Warszawie.

Reprezentacja Polski bez kolejnego zawodnika

Polacy zagrają z Andorą w najbliższą niedzielę, jednak do tego czasu Paulo Sousa musi zrewidować swoje plany. Nie wiemy, czy ostatecznie po ubytku dwóch piłkarzy zdecyduje się "dowołać" Kapustkę bądź Puchacza, bowiem nic tego nie zapowiada. Selekcjoner musi jednak dokonać nagłej korekty w swojej taktyce.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Mariusz P. oskarżony o przestępstwo. Usłyszał zarzuty

  • Mateusz Klich zakażony COVID-19

  • Polacy mogą zarobić w Planicy fortunę

Podobne artykuły

Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski na Euro 2020

Piłka nożna

Hiszpanie szykują "operację Lewandowski". Tak La Furia Roja ma zagrać z Polską

Czytaj więcej >
Euro 2020 Holandia Austria

Piłka nożna

Holandia w 1/8 finału. Pewne zwycięstwo nad Austrią

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski dudek

Piłka nożna

Jerzy Dudek mocno o Paulo Sousie. "Popełnił kardynalny błąd"

Czytaj więcej >
Kacper Kozłowski w barwach reprezentacji Polski

Piłka nożna

Kacper Kozłowski może trafić do słynnego klubu Eredivisie

Czytaj więcej >
Euro 2020 Polska Słowacja piosenki

Piłka nożna

Śpiewnik polskiego kibica. Te utwory zagrzewają Biało-Czerwonych do walki

Czytaj więcej >