Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Juranović odejdzie z Legii Warszawa
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:43

Media: Juranović odejdzie z Legii Warszawa

Projekt bez tytułu - 2021-08-11T161827.511
Beata Zawadzka/East News

Legia Warszawa we wtorek przegrała z Dinamem Zagrzeb na własnym stadionie 0:1 i odpadła z eliminacji Ligi Mistrzów. W najbliższym czasie mistrzowie Polski mogą otrzymać kolejny cios. Media informują, że blisko odejścia z klubu jest Josip Juranović, który ma odejść do Szkocji.

• Legia Warszawa kolejny rok z rzędu nie zagra w Lidze Mistrzów

• W najbliższych dniach mistrzowie Polski mogą stracić jednego z czołowych zawodników

• Media informują, że Josip Juranović za 3 miliony euro ma trafić do Celticu Glasgow

Legia Warszawa po pięciu latach przerwy zagra w fazie grupowej europejskich pucharów. Już teraz wiadomo, że mistrzowie Polski zagrają przynajmniej w Lidze Konferencji Europy, a ma jeszcze szansę na grę w Lidze Europy.

We wtorek legioniści przegrali na własnym stadionie z Dinamem Zagrzeb 0:1 w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, odpadli z rywalizacji, ale zagrają w IV rundzie eliminacji Ligi europy ze Slavią Praga.

Legia Warszawa: Josip Juranović ma trafić do Celticu

Zaraz po porażce z mistrzem Chorwacji Legia może otrzymać kolejny cios. Izak Ante Sucić z portalu germanijak.hr informuje, że Josip Juranović jest bardzo blisko transferu do Celticu Glasgow, a kwota ma wynieść 3 miliony euro.

- Juranović o krok od dołączenia do Celticu. Po przegranej z Dinamem Zagrzeb, Legia w końcu zdecydowała się sprzedać jednego ze swoich najlepszych zawodników - przekazał na Twitterze dziennikarz.

Chorwat już wcześniej był łączony z przenosinami do zagranicznego klubu, w tym m.in. do Spartaku Moskwa. WP SportoweFakty poinformowało, że Legia nie była zainteresowana sprzedażą Chorwata, ale odpadnięcie z eliminacji Ligi Mistrzów i brak wpływów z tego tytułu powoduje, że klub zmienił zdanie.

Juranović ma dać Legii miliony

Zdaniem serwisu trwają zaawansowane negocjacje między stronami, a transfer jest prędzej kwestią dni niż godzin. Jednocześnie portal donosi, że kwota transferu może wynieść nawet 4 miliony euro.

Juranović trafił do Legii latem ubiegłego roku z Hajduku Split za ok. 400 tysięcy euro. W barwach stołecznego klubu w poprzednim sezonie rozegrał 32 spotkania, w których strzelił jednego gola i zanotował osiem asyst.

Dobra gra obrońcy spowodowała, że otrzymał on powołanie do reprezentacji Chorwacji na Euro 2020. Na turnieju pierwsze dwa mecze z Anglią i Czechami przesiedział na ławce, ale za to w meczu ze Szkocją wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty. Do tego zagrał 74. minuty w spotkaniu z Hiszpanią (Chorwacja przegrała 3:5 po dogrywce).

W tym sezonie obrońca nie prezentuje się już tak dobrze. Juranović zaraz po Euro wrócił do Warszawy i rozegrał 5 spotkań w eliminacjach Ligi Mistrzów, a do tego dołożył 2 występy w Ekstraklasie i 90 minut w spotkaniu o Superpuchar Polski.