Swiatsportu.pl
Ekstraklasa kibice

PRZEMYSLAW SZYSZKA/SE/EAST NEWS

Media: kibice w Polsce niedługo wrócą na stadiony

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Ekstraklasa czeka na powrót kibiców na trybuny. Niedawno prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski wyznał, że chciałby, aby fani zasiedli na stadionach w ostatniej kolejce ligi. Do tego niemal na pewno nie dojdzie, ale istnieje szansa, że kibice w Polsce zas

  • Ekstraklasa niemal na pewno do końca sezonu będzie rozgrywana bez udziału kibiców

  • Pojawiły się informacje, że fani wrócą na trybuny jeszcze w maju

  • Widzowie powinni się pojawić także na czerwcowych meczach reprezentacji Polski

Ekstraklasa od października rozgrywana jest bez obecności kibiców na trybunach. Prezes Legii, Dariusz Mioduski, niedawno wyznał, że chciałby, aby fani wrócili na trybuny, chociaż na ostatnią kolejkę ligową, czyli na 16 maja.

WP SportoweFakty informuje, że raczej do tego nie dojdzie. Jednak możliwe, że kibice wrócą na stadiony jeszcze w maju. Wszystko dlatego, że UEFA chce rozegrać swoje mecze przy, choć częściowo zapełnionych trybunach.

Ekstraklasa do końca sezonu bez kibiców

To oznacza, że europejska federacja może domagać się wpuszczenia fanów na finał Ligi Europy, który 26 maja ma się odbyć na stadionie w Gdańsku. Portal informuje, że oficjalna decyzja UEFA ma zapaść jeszcze pod koniec obecnego tygodnia.

WP donosi, że rozmowy w tej sprawie są na bardzo zaawansowanym poziomie, a wszystko idzie w dobrym kierunku. Oczywiście Stadion w Gdańsku nie zostanie całkowicie zapełniony. Fani mają zająć 25% miejsc.

Portal donosi, że rozmowy między Ekstraklasą a przedstawicielami rządu jeszcze się toczą, ale trzeba się nastawić na to, że fani na stadiony polskiej ligi wrócą dopiero do początku następnego sezonu.

Do tego WP donosi, że spadek liczby zakażeń i szczepienia powodują, że kibice prawdopodobnie będą mogli zasiąść na trybunach podczas czerwcowych meczów reprezentacji Polski przeciwko Rosji i Islandii. Oczywiście stadiony będą zapełnione tylko częściowiowo.

Kluby żużlowe czekają na kibiców

Na otwarcie stadionów czekają także kluby żużlowe, które na początku kwietnie rozpoczęły sezon Ekstraligi. - Bardzo byśmy chcieli, żeby w czerwcu pojawili się kibice. Oczywiście, ograniczona liczba i w reżimie sanitarnym - przekazał WP Wojciech Stępniewski prezes ligi.

- Wszyscy organizatorzy imprez masowych czekają na taką możliwość. Wydaje się, że odmrażanie gospodarki będzie stopniowe i wcale nie znajdziemy się na szarym końcu tego łańcucha - przekazał.

- Bardzo chcemy powrotu kibiców, ale cały czas nawołuję do rozsądku. Liczba zakażeń ostatnio spada i dobrze, ale to nie znaczy, że zaraz wrócimy do tego, co było przed pandemią. To będzie powolny proces - dodał Stępniewski.

Widzowie wracają już powoli na stadiony w części europejskich państw. 1 maja kibice częściowo zapełnią stadiony we Włoszech, do tego powoli fani wracają na trybuny w Anglii, oraz na Słowacji.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Jose Mourinho

Piłka nożna

Jose Mourinho zostanie nowym trenerem AS Roma

Czytaj więcej >
Wojciech Szczęsny

Piłka nożna

Wojciech Szczęsny na wylocie z Juventusu. Włosi już szukają mu nowego klubu

Czytaj więcej >
Wiadomości

Piłka nożna

Tragiczna śmierć młodego piłkarza. Miał tylko 19 lat

Czytaj więcej >
Legia Warszawa

Piłka nożna

Łukasz Piszczek w Legii Warszawa? Media podają zaskakującą wiadomość

Czytaj więcej >
Cristiano Ronaldo

Piłka nożna

Cristiano Ronaldo zdecydował, gdzie chce grać. Ma dość Juventusu

Czytaj więcej >
Łukasz Fabiański

Piłka nożna

Kapitalna interwencja Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)

Czytaj więcej >