Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Krychowiak odejdzie z Lokomotivu
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:42

Media: Krychowiak odejdzie z Lokomotivu

Projekt bez tytułu - 2021-07-31T113214.026
Rex Features/East News

Grzegorz Krychowiak w najbliższych dniach może zmienić klub. Polak ma być jedną z ofiar przeprowadzanej rewolucji kadrowej w Lokomotivie Moskwa. Pomocnik reprezentacji Polski ma jednak pozostać w Rosji. Tamtejsze media informują, że Krychowiak miał już pożegnać się z kolegami z zespołu.

  • Grzegorz Krychowiak coraz bliżej zmiany klubu

  • Pomocnik reprezentacji Polski łączony jest z FK Krasnodar I CSKA Moskwa

  • Rosyjskie media informują, że Polak pożegnał się już z kolegami z klubu i nie zagra w najbliższym meczu

Grzegorz Krychowiak W najbliższych dniach może zmienić klub. Przed sezonem do klubu trafił Ralf Rangnick, który został szefem do spraw sportu i rozwoju klubu. Za sprawą Niemca w Lokomotiv Moskwa przechodzi małą rewolucję kadrową.

Jej ofiarą ma być m.in. właśnie Krychowiak, który od momentu przyjścia do klubu, był uważany za jednego z najlepszych piłkarzy nie tylko zespołu, ale całej ligi. Polak wciąż jest ceniony na rynku rosyjskim i nie może narzekać na brak zainteresowania.

Grzegorz Krychowiak blisko nowego klubu

Media z Rosji informują, że Polakiem żywo zainteresowany jest dziesiąta drużyna minionego sezonu FK Krasnodar. O zainteresowaniu ze strony "Byków było słychać już od dłuższego czasu, ale strony nie mogły dojść do porozumienia w kwestii zarobków.

Niedawno portal "Sportbox" informował, że Pola oczekuje rocznych zarobków na poziomie 3 milionów euro rocznie. Do tego oczekuje trzyletniej umowy, podczas gdy władze Krasnodaru proponują dwuletnią umowę.

W sobotę Championat.com poinformował, że strony osiągnęły porozumienie i Krychowiak w najbliższych dniach opuści Lokomotiv. Zdaniem serwisu Polak miał już pożegnać się z zespołem i poprosił sztab szkoleniowy, o to, żeby nie umieszczać go w składzie na sobotnie derby z CSKA.

Dwa kluby walczą o Polaka

Co ciekawe media podają, że w grze o podpis Krychowiaka jest właśnie także sobotni rywal Lokomotivu. Serwis "Bookmaker-ratings" poinformował, że "Kolejarze" na sprzedaży polskiego zawodnika ma zarobić 1,5 miliona euro.

Krychowiak do Lokomotivu Moskwa trafił w lipcu 2018 roku najpierw na zasadzie wypożyczenia, a rok później rosyjski klub zapłacił za niego PSG 12 milionów euro, co było jednym z rekordowych transferów w histrorii klubu.

W barwach rosyjskiego klubu rozegrał 109 spotkań, w których strzelił aż 23 bramki i zanotował 15 asyst. Z klubem dwukrotnie zdobywał Puchar Rosji i raz Superpuchar kraju. Do tego dołożył wicemistrzostwo Rosji w sezonie 2018/2019 i 2019/2020.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane