Swiatsportu.pl
Michal Doleżal Polacy

screen - youtube.com/Eurosport Polska

Michal Doleżal o końcówce sezonu i wypadku Daniela Andre Tandego

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Michal Doleżal już rozpoczął przygotowania do swojego trzeciego sezonu Pucharu Świata w roli trenera reprezentacji Polski. Czeski szkoleniowiec posumował minioną kampanię, naznaczoną przez pandemię koronawirusa. Odniósł się także do wypadku Daniela Andre

  • Michal Doleżal opowiedział o minionym sezonie Pucharu Świata

  • Trener reprezentacji Polski rozpoczął już przygotowania do kolejnej kampanii, w której najważniejszą imprezą będą igrzyska olimpijskie

  • Czech wrócił do wydarzeń z Planicy i dramatycznego upadku Daniela Andre Tandego

Michal Doleżal ma za sobą bardzo udany sezon w roli trenera reprezentacji Polski skoczków narciarskich. Prowadzony przez niego Piotr Żyła zdobył mistrzostwo świata, Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni i znalazł się na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do tego bardzo dobre występy notowali Dawid Kubacki i Andrzej Stękała.

Cały poprzedni sezon był naznaczony pandemią koronawirusa, przez co na trybunach zabrakło kibiców. Trener Polaków w rozmowie z WP SportoweFakty przyznał, że brak fanów bardzo mocno wpłynął na odczucia w czasie konkursów.

Michal Doleżal podsumował miniony sezon

- Nie było czuć atmosfery wielkiego sportowego święta, zwłaszcza w Polsce. Wierzymy, że już kolejny zimowy sezon odbywać się będzie z kibicami. Nikt jednak nie może tego zagwarantować - przyznał czeski trener.

Szkoleniowiec wrócił do ostatniego pucharowego weekendu w Planicy. Tam Biało-Czerwoni spisywali się zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Szczególnie było to widać u Kamila Stocha, który dwukrotnie się nie zakwalifikował do drugiej serii, a raz znalazł się na końcu drugiej dziesiątki.

- Na początku w Planicy chłopaki skakali jeszcze dobrze, ale później zmagania nie były już dla nas udane. Jednym z powodów obniżenia dyspozycji mógł być brak rytmu startowego, bo ponad dwa tygodnie nie było zawodów - podkreślił Doleżal. - Co prawda trenowaliśmy w Zakopanem, ale to jednak nie to samo, co zawody - dodał.

Tegoroczne konkursy w Planicy odbywały się w cieniu upadku Daniela Andre Tandego. Norweg zaraz po wyjściu z progu, przy prędkości ponad 100 km/h uderzył w twardy zeskok i bezwiednie zsunął się w dół skoczni.

Lekarze w Lublanie wprowadzili Tandego w stan śpiączki farmakologicznej, a cały upadek zakończył się złamanym obojczykiem i przebitym płucem. Skoczek jest już w ojczyźnie, gdzie przeszedł operację i rozpoczyna rehabilitację.

Doleżal o wypadku Tandego

Całe zdarzenie Doleżal oglądał z gniazda trenerskiego. - Gdy tylko zobaczyłem, co po wyjściu z progu zaczyna dziać się z Norwegiem, to natychmiast obróciłem się. Nie jestem w stanie do końca patrzeć na takie upadki - wyznał czeski trener.

- Sam jako skoczek też przeżyłem bardzo poważne upadki i wiem, jak to boli. Zdaję sobie także sprawę, jak taka sytuacja może wpłynąć na skoczka. Wierzę jednak, że Daniel szybko wróci do zdrowia i będzie mógł dalej skakać - dodał.

Przy okazji szkoleniowiec przyznał, że skoczkowie rozpoczęli już przygotowania do kolejnego sezonu. W nim najważniejszą imprezą będą igrzyska olimpijskie w Pekinie, które mają się rozpocząć 4 lutego przyszłego roku.

- Zawodnicy otrzymali szczegółową rozpiskę z treningami na siłowni. Na razie pracują pod okiem moich asystentów. Niedługo też przyjadę do Polski. Na 95 procent mamy już przygotowany cały plan przygotowań do sezonu olimpijskiego - przekazał Doleżal.

- Wszyscy kadrowicze są bardzo zmotywowani przed sezonem olimpijskim. Najlepiej pokazuje to fakt, że po Planicy szybko zabrali się do dalszej pracy. Widać u nich ogromny zapał - dodał na koniec.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Grzegorz Krychowiak rozważa transfer do topowej ligi

  • Wojciech Szczęsny odejdzie z Juventusu?

  • Robert Lewandowski coraz bliżej powrotu do gry

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: lukasz.kowalski@iberion.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

TVP pozyskała licencję do skoków narciarskich. To było jedyne możliwe rozwiązanie

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Klemensa Murańki.

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile: Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji

Czytaj więcej >
Halvor Egner Granerud

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Wygrana Halvora Egnera Graneruda, duży awans Piotra Żyły

Czytaj więcej >
Pilne skoki narciarskie

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Słabe skoki Polaków. Tylko dwóch Biało-Czerwonych w finale

Czytaj więcej >
Markus Eisenbichler

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje. Pięciu Polaków w konkursie

Czytaj więcej >