Swiatsportu.pl > Siatkówka > Michał Kubiak opowiedział o sytuacji w kadrze i przygotowaniach do igrzysk olimpijskich
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Michał Kubiak opowiedział o sytuacji w kadrze i przygotowaniach do igrzysk olimpijskich

Michał Kubiak
JURE MAKOVEC/AFP/East News

Reprezentacja Polski w siatkówce uległa w niedzielę 30 maja Słowenii aż 1:3. To była pierwsza porażka "Biało-Czerwonych" w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Z niektórych stron już pojawiły się głosy, że "połowa zawodników się nie nadaje". Odporny na takie komentarze jest Michał Kubiak, który odniósł się do sytuacji naszej kadry i przygotowań do igrzysk olimpijskich.

  • Michał Kubiak zaznaczył, że jest przyzwyczajony do słów o tym, że "połowa kadry się nie nadaje"

  • Siatkarz podkreślił, że reprezentacja ma inny cel, niż triumf w Lidze Narodów

  • Polacy przede wszystkim skupiają się na przygotowaniach do olimpiady w Tokio, a turniej we Włoszech jest ich częścią

Reprezentacja Polski w siatkówce ma teraz trzydniową przerwę od gry. Nasi siatkarze ponownie pojawią się na parkiecie w czwartek 3 czerwca podczas kolejnego spotkania w Lidze Narodów, a ich rywalem będzie Australia.

W swoim ostatnim meczu "Biało-Czerwoni" ulegli Słowenii 1:3, co nie przez wszystkich kibiców zostało odebrane rozsądnie. Niestety pojawił się głosy, że "połowa składu się nie nadaje", ale warto pamiętać, że turniej we Włoszech jest tylko częścią przygotowań zawodników Vitala Heynena do igrzysk olimpijskich w Tokio, co podkreślił Michał Kubiak.

Michał Kubiak opowiedział o przygotowaniach naszych siatkarzy do olimpiady

Kapitan reprezentacji Polski w siatkówce był niedawno rozmówcą serwisu sport.pl. Michał Kubiak zwrócił uwagę, że kadra trenuje w ten sposób, aby jak najlepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich, a nie aby triumfować w Lidze Narodów.

- Idziemy normalnym cyklem przygotowawczym, a nie takim, żeby wygrywać Ligę Narodów. Kto jest w formie, ten jest w formie, a kto nie jest, dojdzie do niej. Jasne, że każdy chciałby wychodzić na boisko i mieć w każdym meczu 70 proc. skuteczności w ataku, 80 proc. w przyjęciu i jeszcze 15 asów. Ale tak się nie da - wyjasnił przyjmujący.

Nasz kapitan zdradził również, że Vital Heynen rozpisał skład na dziewięć pierwszych spotkań Ligi Narodów. Oznacza to, iż każdy z zawodników wie, kiedy i z kim będzie grać, co z pewnością jest dla niektórych bardzo komfortową sytuacją. Kubiak powiedział, że najważniejsze jest to, aby każdy trochę pograł. Bez wątpienia dzięki temu selekcjoner będzie miał jaśniejszy przegląd tego, w jakiej dyspozycji są poszczególni graczy i kto najbardziej zasługuje na bilet do Tokio.

"Połowa kadry się nie nadaje" - kapitan reprezentacji Polski w siatkówce skomentował te słowa

Takich komentarzy o tym, że "połowa kadry się nie nadaje" nie sposób uniknąć. Zawsze ktoś wypowie takie słowa i z pewnością dla członków reprezentacji Polski w siatkówce są one krzywdzące. Michał Kubiak na szczęście jest już do nich przyzwyczajony, podobnie jak jego koledzy.

- Jestem przyzwyczajony do słuchania w okresie majowo-czerwcowym, że pół kadry się nie nadaje, że zamiast wielu z nas powinni być powołani inni zawodnicy. Ale to nie robi na nas żadnego wrażenia. Idziemy swoim torem. Trener założył plan i trzeba ten plan realizować. Bez względu na wszystko - oświadczyłma łamach sport.pl kapitan naszej kadry.

Przyjmujący dodał również, że każdy oczywiście ma prawo do wygłaszania swojej opinii. Pamiętajmy jednak, iż nasi mistrzowie świata wyjątkowo rzadko nas zawodzą i mają konkretny plan na to, aby sięgnąć wreszcie po olimpijski medal, po raz pierwszy od złota wywalczonego w 1976 podczas igrzysk w Montrealu. Pewne potknięcia w Lidze Narodów będą się zdarzać i lepiej, aby dochodziło do nich teraz, niż po podróży do dalekiej Azji.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane