Swiatsportu.pl
EN 01477589 0971

Rex Features/East News

Nagły zwrot ws. Piotra Zielińskiego. Nowe wieści na temat kontuzji Polaka

24 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Piotr Zieliński w pierwszym spotkaniu Napoli w nowym sezonie Serie A nabawił się kontuzji i szybko musiał opuścić boisko. Pierwsze prognozy nie były optymistyczne i sugerowały, że pomocnik będzie musiał pauzować przez przynajmniej kilka tygodni. Tym samym zabrakłoby go we wrześniowych meczach reprezentacji Polski w ramach eliminacji MŚ. We wtorek z Włoch napłynęły jednak dobre wiadomości.

  • Piotr Zieliński w pierwszym meczu nowego sezonu Serie A doznał poważnie wyglądającej kontuzji uda

  • Pojawiła się obawa, że uraz wyeliminuje zawodnika z gry na kilka tygodni, a tym samym nie zagra on we wrześniowych meczach reprezentacji Polski

  • We wtorek z Włoch napłynęły najnowsze informacja na temat stanu zdrowia Zielińskiego. Na szczęście są one optymistyczne

Piotr Zieliński zaniepokoił polskich kibiców, gdy w weekend nagle zszedł z boiska w meczu Serie A pomiędzy Napoli i Venezią. Polak doznał kontuzji, która wyglądała dość poważnie. Dzisiaj pojawiły się jednak dobre informacje na temat stanu jego zdrowia.

EN 01489942 2186

Robert Lewandowski nie zagra w najbliższym meczu Bayernu Monachium

CZYTAJ DALEJ

Nowe informacje na temat kontuzji Piotra Zielińskiego

Z obozu SSC Napoli płyną nowe informacje na temat stanu zdrowia Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski doznał urazu uda w pierwszym meczu nowego sezonu Serie A. Zieliński zakończył udział w meczu przeciwko Venezii już po 35. minutach (więcej TUTAJ).

Pierwsze doniesienia na temat urazu były niepokojące. Zieliński podobno doznał uszkodzenia mięśnia czworogłowego uda. Uraz tego typu oznacza kilkutygodniową przerwę od gry.

Pojawiła się obawa, że kontuzja wyeliminuje Piotra Zielińskiego z udziału we wrześniowych meczach reprezentacji Polski. Biało-Czerwonych czekają arcyważne spotkania z Albanią, San Marino oraz Anglią. Brak jednego z podstawowych piłkarzy byłby wielkim osłabieniem naszej kadry.

We wtorek z Włoch napłynęły do nas jednak informacje, które są znacznie bardziej optymistyczne. Twitterowy profil “Napoli Report” podał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Piotra Zielińskiego. Jego uraz jest podobno mniej groźny, niż pierwotnie zakładano.

Uraz Polaka mniej poważny niż zakładano

- To tylko silne stłuczenie. Stan jego zdrowia będzie oceniany dzień po dniu, więc jego obecność od pierwszej minuty w meczu przeciwko Genoi nie jest wykluczona - czytamy w relacji z Włoch. 

Jeśli faktycznie u Polaka doszło jedynie do stłuczenia, możemy go zobaczyć na boisku już podczas najbliższego weekendu. Wówczas SSC Napoli zmierzy się w drugiej kolejce Serie A z Genoą. Zieliński będzie mógł także przyjechać na zgrupowanie kadry.

Podopieczni Paulo Sousy zbiorą się w poniedziałek w Warszawie. Pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegra 2 września z Albanią. Kolejny mecz odbędzie się 5 września, a rywalami naszych piłkarzy będą zawodnicy z San Marino. Zgrupowanie zakończy mecz z Anglią, który odbędzie się 8 września.


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: