Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Najnowsze informacje na temat zdrowia Lewandowskiego. Wiadomo co z jego występem w Lidze Mistrzów
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:47

Projekt bez tytułu - 2021-09-12T180332.368

Robert Lewandowski z przedwcześnie zakończył sobotni mecz Bundesligi z RB Lipsk (4:1). Od razu pojawiły się doniesienia, że Polak z powodu urazu nie będzie mógł wystąpić w hitowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie. Najnowsze informacje na temat zdrowia naszego kapitana przekazała rzecznik prasowa samego piłkarza.

Robert Lewandowski znów pokazał swoją wielką klasę w sobotnim meczu Bundesligi z RB Lipsk. Polki napastnik wykorzystał rzut karny na początku spotkania i wyprowadził mistrzów Niemiec na prowadzenie.

Tym samym kapitan reprezentacji Polski ma na koncie już sześć ligowych trafień i prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Do tego przedłużył swoją serię meczów ze strzelonym golem w lidze i obecnie wynosi ona już czternaście spotkań.

Robert Lewandowski: najnowsze informacje o stanie zdrowia Polaka

Do tego piłkarze Lipska mogą mówić o dużym szczęściu, że Lewandowski nie strzelił w tym meczu więcej bramek. Polak miał kilka znakomitych okazji do ponownego pokonania Petera Gulasciego, ale tego dnia jego celownik nie był ustawiony najlepiej.

Polak zszedł z boiska po zaledwie godzinie z dorobkiem zaledwie jednego trafienia. Tuż po meczu trener Bawarczyków Julian Nagelsmann wyjawił, że Lewandowski zszedł tak szybko z powodu urazu pachwiny.

- Robert poczuł napięcie w okolicy pachwiny. Jego zejście z boiska w 59. minucie było wyrazem ostrożności, a nie koniecznością. Pierwotnie planowaliśmy, że zagra 20 minut dłużej - przekazał niemiecki szkoleniowiec po meczu.

Niemieckie media w niedzielę poinformowały, że uraz może wykluczyć Polaka z meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie. Jak informował "Kicker", sztab szkoleniowy obawiał się, że zawodnik nie będzie do dyspozycji trenera na wtorkowe spotkanie.

Polak będzie mógł zagrać z Barceloną

Wszystko wskazuje na tym, że na strachu jedynie się skończyło. Portal WP SportoweFakty powołując się na rozmowę z rzeczniczką zawodnika Moniką Bondarowicz, poinformował, że Lewandowski nie doznał kontuzji i nic nie stoi na przeszkodzie przed jego występem z Barceloną.

- Napastnik nie doznał żadnej kontuzji i na ten moment nie ma przeciwwskazań, by wybiegł na murawę Camp Nou od pierwszej minuty - przekazał portal. To nie oznacza jednak, że Bayern do meczu z Barceloną przystąpi w najsilniejszym składzie.

Jeszcze w pierwszej połowie meczu z Lipskiem z powodu urazu boisko opuścił Serge Gnabry. Niemiecki skrzydłowy po jednym ze starć z rywalem długo nie podnosił się z boiska. Trener Nagelsmann po meczu wyjaśnił, że jego podopieczny ma problemy z plecami.

Spotkanie Bayernu Monachium z FC Barceloną rozpocznie się we wtorek o godzinie 21. Do tego grupowymi rywalami Bawarczyków w Lidze Mistrzów będą Dynamo Kijów oraz Benfica Lizbona.