Swiatsportu.pl > Inne sporty > Nie tylko Eurosport. TVP również pokaże zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:52

Nie tylko Eurosport. TVP również pokaże zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022
FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Grupa Discovery TVN jest w Polsce posiadaczem praw do pokazania zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Tym razem nadawca doszedł do porozumienia z TVP, w przeciwieństwie do transmisji zawodów PŚ w skokach narciarskich. Najbliższą olimpiadę Polacy będą zatem mogli śledzić również na kanałach publicznego nadawcy.

  • Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie dostępne będą na kanałach TVP

  • Telewizja Polska przeprowadzi 200 godzin transmisji

  • Publiczny nadawca porozumiał się z grupą Discovery TVN w sprawie sublicencji

Zimowe igrzyska olimpijskie rozpoczną się 4 i potrwają do 20 lutego. W ich trakcie polska publiczność najbardziej będzie wyczekiwała konkursów skoków narciarskich, gdzie nasi reprezentanci będą mieli największe szanse na medale.

Tym razem jednak nie będzie zamieszania, jakie pojawiło się przy okazji ogłoszenia nadawcy, który pokaże najbliższy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich (więcej tutaj). Discovery TVN porozumiało się bowiem z TVP w sprawie sublicencji dotyczącej transmisji zimowej olimpiady.

TVP pokaże zimowe igrzyska olimpijskie

Odsprzedaż praw TVP na zasadzie sublicencji przez grupę Discovery TVN oznacza, że zimowe igrzyska olimpijskie będziemy mogli oglądać na kanałach Eurosportu oraz właśnie u publicznego nadawcy.

Telewizja Polska poinformowała, że pokaże łącznie 200 godzin transmisji na żywo, a do tego kibice nie zabraknie rzecz jasna studia, z udziałem ekspertów. Do stolicy Chin uda się pięć ekip reporterskich. Stacja przygotuje dwa studia: jedno w Warszawie, a drugie pod skocznią w Zhangzhou. Telewidzowie będą mogli zobaczyć wszystkie starty biało-czerwonych oraz inne najważniejsze wydarzenia, łącznie z ceremonią otwarcia i zamknięcia. Wzorem igrzysk z Tokio pokażemy nie tylko wszystkie najważniejsze starty polskich sportowców, ale także ich drogę do Pekinu. Nasi reporterzy będą towarzyszyli gwiazdom reprezentacji podczas przygotowań, przestawią ich z innej, nieznanej powszechnie strony – przekazał dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

109 konkurencji, 15 dyscyplin i ogromna szansa dla polskich skoczków

Pekin jest pierwszym miastem w historii organizatorem, który zorganizował zarówno letnie, jak i zimowe igrzyska olimpijskie. Przypomnijmy bowiem, że stolica Chińskiej Republiki Ludowej była gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich w 2008 roku.

W sumie rywalizacja obejmie 109 konkurencji w 15 dyscyplinach: biathlonie, biegach narciarskich, bobslejach, curlingu, hokeju na lodzie, kombinacji norweskiej, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie alpejskim, narciarstwie dowolnym, saneczkarstwie, short tracku, skeletonie, skokach narciarskich i snowboardzie. To będzie 24. edycja zimowej olimpiady.

Polacy rzecz jasna będą trzymali mocno kciuki za polskich skoczków, którzy indywidualnie i drużynowo mogą powalczyć o medale. Do tej pory biało-czerwoni wywalczyli na zimowych igrzyskach 22 krążki: siedem złotych i srebrnych oraz osiem brązowych.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane