Wiadomości Żródło: pixabay.com/kyasarin

Nie żyje 19-letni bokser Rashed Al Swaisat

27 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Wiadomości, które pojawiły się dzisiaj w polskich mediach, wstrząsnęły kibicami. Jordański Związek Olimpijski przekazał informację o śmierci 19-letniego Rasheda Al Swaisata. Młody bokser brał udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Mężczyzn i Kobiet w boksie olimpijskim w Kielcach. 16 kwietnia trafił do szpitala w stanie krytycznym. Niestety przegrał najważniejszą walkę w swoim życiu. 

Wiadomości, które przekazał Jordański Związek Olimpijski, wstrząsnęły kibicami boksu. W poniedziałek wieczorem zmarł Rashed Al Swaisat, 19-letni bokser, który trafił kilka dni temu do kieleckiego szpitala z poważnym urazem mózgu. Niestety młody sportowiec odszedł z tego świata.

Wiadomości o śmierci 19-letniego boksera zasmuciły kibiców

Niezwykle smutny finał tragicznej historii Rasheda Al Swaisata. 19-letni bokser z Jordanii zmarł w kieleckim szpitalu. Nastolatek przebywał w nim od 16 kwietnia, gdy stoczył pojedynek podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata Mężczyzn i Kobiet w boksie olimpijskim.

Rashed Al Swaisat został ciężko znokautowany przez Antona Vinogradova w pojedynku w kategorii do 81 kg. 19-latek stracił przytomność i natychmiast zapadła decyzja o przewiezieniu go do szpitala. Trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Tam przeszedł operację, gdyż okazało się, że ma krwiaka na mózgu.

Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu? Sensacyjne doniesienia mediówRobert Lewandowski odejdzie z Bayernu? Sensacyjne doniesienia mediówCzytaj dalej

Stan młodego pięściarza określano jako krytyczny. Niestety dzisiaj dotarła do nas najgorsza z wiadomości. Rashed Al Swaisat zmarł w wieku zaledwie 19 lat.

Sportowiec zmarł w poniedziałek późnym wieczorem. Jego rodzina prosiła o uszanowanie ich prywatności w tak bolesnej i trudnej chwili. W specjalnym komunikacie pożegnał go Jordański Związek Olimpijski.

Nie żyje Rashad Al Swaisat, 19-latek brał udział w MŚ w Kielcach

- Jordański Komitet Olimpijski wyraża głęboki smutek i ból z powodu śmierci boksera reprezentacji narodowej w kategorii młodzieżowej Rashida Sweissata, który w poniedziałek wieczorem przeniósł się na łaskę Boga Wszechmogącego w wyniku kontuzji odniesionej podczas walki w piątek wieczorem 16 kwietnia na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata - przekazano.

- Jordański Komitet Olimpijski, reprezentowany przez swojego przewodniczącego, Jego Wysokość Księcia Faisala bin Al Husseina oraz członków zarządu i jordańskiej rodziny sportowej, opłakiwał zmarłego Sweissata, więc składa szczere kondolencje i wyrazy współczucia od jego rodziny, kolegów i przyjaciół i błaga Boga o jego zdolność do objęcia zmarłego miłosierdziem i wdzięcznością - czytamy dalej.

Wszystko wskazuje na to, że Rashed Al Swaisat przystąpił do udziału w imprezie z tak poważnym urazem.- Z informacji przekazanych przez lekarza wynika, że miał krwiaka - powiedział tuż po tragicznym zdarzeniu w rozmowie z Radiem Kielce prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ

Opublikowany przez ‎Jordan Olympic Committee اللجنة الأولمبية الأردنية‎ Wtorek, 27 kwietnia 2021

بيان صادر عن اللجنة الأولمبية الأردنية تُعرب اللجنة الأولمبية الأردنية عن حزنها العميق وألمها الشديد بوفاة لاعب المنتخب...

Opublikowany przez ‎Jordan Olympic Committee اللجنة الأولمبية الأردنية‎ Wtorek, 27 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł