Nie żyje Żródło: webandi/pixabay.com

Nie żyje Daniel Guerini

25 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Nie żyje młodziutki piłkarz Lazio Rzym. Daniel Guerini zginął na miejscu w wypadku samochodowym zaledwie 3 dni po swoich 19. urodzinach. Do tragicznego zdarzenia doszło w środę wieczorem na jednym ze skrzyżowań Wiecznego Miasta. Był reprezentantem kraju w kategoriach młodzieżowych i wychowankiem „Biancocelstich”.

  • Nie żyje Daniel Guerini
  • Młody piłkarz Lazio Rzym zginął w wypadku samochodowym, jego dwaj koledzy, którzy z nim jechali, są w ciężkim stanie
  • Zaledwie trzy dni wcześniej zawodnik „Biancocelestich” obchodził 19.urodziny

Niestety, ale można powiedzieć, że trwa passa niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem piłkarzy. W tym tygodniu informowaliśmy Was o „wybrykach” Kamila W., o czym szerzej przeczytacie tutaj. Teraz mamy jednak tragiczne wieści, ponieważ w wyniku wypadku doszło do śmierci.

Nie żyje Daniel Guerini, który był wychowankiem Lazio Rzym. Młody piłkarz kierujący swoim pojazdem zderzył się z innym kierowcą na jednym ze skrzyżowań Wiecznego Miasta. Zawodnik stołecznego zespołu zginął na miejscu, a jego dwaj pasażerowie trafili w ciężkim stanie do szpitala, podobnie jak 68-letni kierowca drugiego pojazdu.

Nie żyje młody piłkarz Lazio Rzym

Do wypadku doszło w środę około godziny 20:00. Kierujący samochodem Smart Forfour Daniel Guerini zderzył się z Mercedesem Klasy A, którego kierowcą był 68-latek. Niestety, ale młody piłkarz tego zdarzenia nie przeżył, a jego dwaj koledzy oraz wspomniany 68-latek, trafili do szpitala.

Zwrot akcji ws. testu Mateusza KlichaZwrot akcji ws. testu Mateusza KlichaCzytaj dalej

Włoskie media podają, że starszemu kierowcy nic poważnego się nie stało, ale był w dużym szoku, dlatego również zabrano go do szpitala.Hospitalizowani zostali nastoletni pasażerowie Daniela Gueriniego, którzy mają być w ciężkim stanie. Na miejscu działa policja, która ma ustalić przyczyny wypadku. Na ten moment nie informacji, że zawodnik był pod wpływem alkoholu, czy innych środków odurzających.

To wielka tragedia dla włoskiej futbolu, że tak młody zawodnik już nie żyje. Piłkarz występował na pozycji ofensywnego pomocnika i zapowiadał się może nie na gracza światowego formatu, ale zawodnika, który będzie w stanie pograć na całkiem przyzwoitym poziomie. Śmierć każdej osoby w tak młodym wieku jest wielkim nieszczęściem.

Żałoba w Lazio Rzym po śmierci młodego zawodnika

Daniel Guerini był wychowankiem Lazio Rzym. W tym sezonie zagrał w 10 meczach, z czego jeden raz w barwach Torino, do którego był początkowo wypożyczony. Swoje ostatnie spotkanie rozegrał 21 marca, gdy wszedł na boisko w 84. minucie wygranego 3:0 meczu w lidze młodzieżowej.

Nie żyjący 19-latek był też młodzieżowym reprezentantem Włoch. Udało mu się zanotować cztery występy w kadrze U-16 oraz dziewięć w kadrze U15. „Biancocelesti” pożegnali swojego młodego piłkarza w krótkim komunikacie opublikowanym w serwisach społecznościowych.

"Wciąż niedowierzający i zszokowani bólem prezes, mężczyźni i kobiety z Lazio gromadzą się wokół rodziny młodego Daniela Gueriniego" - przekazał włoski klub na Twitterze.

My również łączymy się w bólu z rodziną Daniela i sympatykami Lazio.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł