Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nie żyje Dobrosław Stec. Słynny sędzia piłkarski miał 91 lat
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:35

Nie żyje Dobrosław Stec. Słynny sędzia piłkarski miał 91 lat

Nie żyje działacz
pexels/rahul
  • Nie żyje Dobrosław Stec, były polski sędzia piłkarski

  • Stec sędziował mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce i na arenie międzynarodowej

  • Był także obserwatorem UEFA i honorowym członkiem PZPN

Nie żyje jeden z najważniejszych polskich sędziów piłkarskich XX wieku. W środę polskie media obiegła wiadomość o śmierci Dobrosława Steca. Zmarł w swoim rodzinnym Lublinie. Miał 91 lat.

Stec sędziował mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce nieprzerwanie przez 11 lat od 1967 roku. W 1973 roku zadebiutował jako sędzia międzynarodowy. Na swoim koncie ma m.in. mecze Pucharu UEFA, czy Pucharu Europy.

Nie żyje ceniony polski sędzia piłkarski

Swoje doświadczenie zdobyte na polskich i zagranicznych boiskach przekazywał kolejnym pokoleniom polskich arbitrów. Przez blisko 50 lat stał na czele lubelskiego środowiska sędziów piłkarskich.

Jego wiedzę wykorzystali także kolejni prezesi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przez niemal 20 lat zasiadał w zarządzie kolegium sędziów PZPN. Pełnił tam m.in. funkcję wiceszefa Najwyższej Komisji Odwoławczej.

Do tego Stec jako promotor sędziowski miał poważny wpływ na kariery kolejnych cenionych polskich sędziów takich jak: Kazimierz Orłowski, Marek Kowalczyk, Paweł Gil, i Tomasz Mikulski.

Za swoją działalność został nagrodzony tytułem honorowego członka PZPN. Do tego przez lata był obserwatorem meczów UEFA. Poza karierą sędziego działał jako biznesmen. W latach swojej aktywności godził pracę arbitra z prowadzeniem przedsiębiorstw budowlanych.

Zmarł wybitny polski sędzia piłkarski

Środowisko sędziowskie ze smutkiem przyjęło wiadomość o śmierci Steca. Wieloletniego szefa w emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych pożegnało Stowarzyszenie Sędziów Piłki Nożnej Lubelszczyzny.

- Wielu z Was znało Dobrosława Steca i spotkało się z nim na zawodach. Był bardzo pogodnym, ciepłym i sympatycznym człowiekiem. Jego śmierć to wielka strata dla środowiska sędziowskiego - napisano w pożegnaniu. 

- W imieniu zarządu Stowarzyszenia Sędziów Piłki Nożnej Lubelszczyzny, zarządu KS LZPN oraz całego środowiska sędziowskiego składamy szczere wyrazy współczucia rodzinie Ś.P. Dobrosława Steca - dodano. 

W podobnym tonie wieloletniego sędziego pożegnało Kolegium Sędziów Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. We wpisie w mediach społecznościowych podkreślono jego wkład w społeczność sędziowską. - Sędziowie OKS Chełm składają wyrazy współczucia - Cześć Jego Pamięci - zakończono.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Powiązane