Swiatsportu.pl
Nie żyje działacz

pexels/rahul

Nie żyje Dobrosław Stec. Słynny sędzia piłkarski miał 91 lat

17 Lutego 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Nie żyje Dobrosław Stec. Tragiczna wiadomość obiegła polskie media w środę po południu. Stec był jednym z najlepszych polskich sędziów piłkarskich na poziomie międzynarodowym, a także promotor młodszych sędziów międzynarodowych i szczebla centralnego. Do

  • Nie żyje Dobrosław Stec, były polski sędzia piłkarski

  • Stec sędziował mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce i na arenie międzynarodowej

  • Był także obserwatorem UEFA i honorowym członkiem PZPN

Nie żyje jeden z najważniejszych polskich sędziów piłkarskich XX wieku. W środę polskie media obiegła wiadomość o śmierci Dobrosława Steca. Zmarł w swoim rodzinnym Lublinie. Miał 91 lat.

Stec sędziował mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce nieprzerwanie przez 11 lat od 1967 roku. W 1973 roku zadebiutował jako sędzia międzynarodowy. Na swoim koncie ma m.in. mecze Pucharu UEFA, czy Pucharu Europy.

Nie żyje ceniony polski sędzia piłkarski

Swoje doświadczenie zdobyte na polskich i zagranicznych boiskach przekazywał kolejnym pokoleniom polskich arbitrów. Przez blisko 50 lat stał na czele lubelskiego środowiska sędziów piłkarskich.

Jego wiedzę wykorzystali także kolejni prezesi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przez niemal 20 lat zasiadał w zarządzie kolegium sędziów PZPN. Pełnił tam m.in. funkcję wiceszefa Najwyższej Komisji Odwoławczej.

Do tego Stec jako promotor sędziowski miał poważny wpływ na kariery kolejnych cenionych polskich sędziów takich jak: Kazimierz Orłowski, Marek Kowalczyk, Paweł Gil, i Tomasz Mikulski.

Za swoją działalność został nagrodzony tytułem honorowego członka PZPN. Do tego przez lata był obserwatorem meczów UEFA. Poza karierą sędziego działał jako biznesmen. W latach swojej aktywności godził pracę arbitra z prowadzeniem przedsiębiorstw budowlanych.

Zmarł wybitny polski sędzia piłkarski

Środowisko sędziowskie ze smutkiem przyjęło wiadomość o śmierci Steca. Wieloletniego szefa w emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych pożegnało Stowarzyszenie Sędziów Piłki Nożnej Lubelszczyzny.

- Wielu z Was znało Dobrosława Steca i spotkało się z nim na zawodach. Był bardzo pogodnym, ciepłym i sympatycznym człowiekiem. Jego śmierć to wielka strata dla środowiska sędziowskiego - napisano w pożegnaniu. 

- W imieniu zarządu Stowarzyszenia Sędziów Piłki Nożnej Lubelszczyzny, zarządu KS LZPN oraz całego środowiska sędziowskiego składamy szczere wyrazy współczucia rodzinie Ś.P. Dobrosława Steca - dodano. 

W podobnym tonie wieloletniego sędziego pożegnało Kolegium Sędziów Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. We wpisie w mediach społecznościowych podkreślono jego wkład w społeczność sędziowską. - Sędziowie OKS Chełm składają wyrazy współczucia - Cześć Jego Pamięci - zakończono.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

  • Organizatorzy Pucharu Świata w Rasnovie zaliczyli kolosalną wpadkę

  • Górnik Zabrze oburzony zachowaniem Rafała Kurzawy

  • Polska gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówkę

Podobne artykuły

Holandia Ukraina Euro 2020

Piłka nożna

Holandia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Ukrainą, a Austria pokonuje Macedonię Płn.

Czytaj więcej >
Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Hiszpania Polska Euro 2020

Piłka nożna

Reprezentacja Hiszpanii - wszystko co należy wiedzieć przed meczem z Polską

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmiażdżony przez portal goal.com. Jego bilans "jest żałosny"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Niemiec

Piłka nożna

Wielki mecz w Monachium. Niemcy wysoko wygrywają z Portugalią

Czytaj więcej >
Skład Polaków Polska Hiszpania

Piłka nożna

Znamy skład Polaków na mecz z Hiszpanią. Paulo Sousa znów zaskoczył

Czytaj więcej >