Swiatsportu.pl > Sędzia

Sędzia

Sędzia

Projekt bez tytułu (86)
19.03.2022 07:52 Sędziowie mają dość. Będzie protest. "PZPN totalnie zaniedbał sprawy"

Sędziowie piłkarscy w Polsce planują ogólnopolski protest. Arbitrzy mają dość agresywnych zachowań wymierzonych w ich kierunku, a także zbyt niskich pieniędzy, jakie otrzymują za spotkanie. Protest mają przeprowadzić głównie sędziowie z niższych lig w Polsce, a akcja zaplanowana jest na ostatni weekend października.Sędziowie piłkarscy, szczególnie z tych niższych lig zapowiedzieli protest. Rozjemcy spotkań w tych najbliższych klasach rozgrywkowych nie mogą liczyć na tak samo komfortowe warunki pracy, jak ci, którzy pracują na poziomie centralnym.

Projekt bez tytułu (42)
19.03.2022 07:51 Skandal w Brazylii. Piłkarz skopał sędziego do nieprzytomności, odpowie za próbę zabójstwa

Piłka nożna w Brazylii przeżywa niemały skandal. Podczas jednego z meczów szóstego poziomu doszło do dramatycznych scen, które o mały włos nie zakończyły się tragedią. Piłkarz William Ribeiro przewrócił sędziego, którego zaczął kopać. Arbiter na miejscu stracił przytomność i został przetransportowany do szpitala. Zawodnika oskarżono o usiłowanie zabójstwa.Piłka nożna w Brazylii wzbudza skrajne emocje, o czym niedawno przekonał się jeden z tamtejszych sędziów - Rodrigo Crivellaro. Do całego zdarzenia doszło podczas Guarani i SC Sao Paulo, który zakończył się wielką awanturą.

Sędzia
19.03.2022 07:49 Skandal w Rosji. Pijany sędzia przewracał się w trakcie meczu (WIDEO)

Światkami skandalicznych scen byli zawodnicy i obserwatorzy spotkania dziecięcego Pucharu Moskwy rocznika 2011 w hokeju. Sędzia, który prowadził ten mecz, był pijany i przewracał się w trakcie rozgrywki. Kiedy tracił równowagę, próbował trzymać się bandy. Zaledwie 18-letni arbiter otrzymał za swój występek dożywotnią dyskwalifikację. Jemielian Majorow był pijany w trakcie meczu w ramach dziecięcego Pucharu Moskwy Spotkanie rozpoczęło się bez niego, a po wjeździe na taflę sędzia nie mógł utrzymać równowagiArbiter otrzymał dożywotnią dyskwalifikację, co przekazała Moskiewska Federacja HokejowaHokej jest bardzo ważną dyscypliną dla Rosjan. Ich zespół narodowy niemal zawsze na najważniejszych imprezach zdobywa medal. Dlatego skandaliczne zdarzenia, do jakich doszło w trakcie meczu dziecięcego Pucharu Moskwy, nie przeszły bez echa. Sędzia tego spotkania, 18-letni Jemielian Majorow był pijany. Szef sędziów Moskiewskiej Federacji Hokejowej co prawda próbował trochę usprawiedliwić zachowanie arbitra, ale w kwestii wyroku związek nie miał już żadnych skrupułów i ukarał go dożywotnią dyskwalifikacją.

Nie żyje
19.03.2022 07:38 Nie żyje Fernando Alcaraz Bernal, 19-letni sędzia piłarski

Nie żyje 19-letni sędzia-asystent Fernando Alcaraz Bernal. Młodziutki arbiter z Hiszpanii miał być jednym z rozjemców spotkania w El Algar, dzielnicy hiszpańskiej gminy Cartagena. Niestety, ale podczas rozgrzewki rozegrały się tragiczne sceny, a mecz został oczywiście odwołany. Zmarł Fernando Alcaraz Bernal Młody sędzia piłkarski zasłabł chwilę po zakończeniu rozgrzewki Mimo udzielonej pomocy, 19-letniego Hiszpana nie udało się uratowaćTo miało być typowe niedzielne popołudnie w Hiszpanii. W kraju położonym ma Półwyspie Iberyjskim, ludzie zakochani są w futbolu i dla wielu mecz piłkarski to nieodzowny punkt weekendu. W El Algar dzielnicy hiszpańskiej gminy Cartagena o 16:45 miało rozpocząć się spotkanie, a Fernando Alcaraz Bernal był wyznaczony do sędziowania tego starcia w roli liniowego. Niestety po przeprowadzeniu rozgrzewki 19-latek runął na ziemię, a po kilkudziesięciu minutach reanimacji, stwierdzono, że chłopak nie żyje.

Pexels rahul
19.03.2022 07:37 Nie żyje wybitny węgierski sędzia Sandor Puhl

Nie żyje wybitny sędzia piłkarski Sandor Puhl. O śmierci węgierskiego arbitra poinformowała tamtejsza federacja. Na szczyt swojej kariery wdrapał się w połowie lat 90. Poprowadził m.in. finał mistrzostw świata, a także finał Ligi Mistrzów. Przez lata był wybierany najlepszym sędzią piłkarskim na świecie.Nie żyje były wybitny sędzia piłkarski Sandor PuhlWęgier w przeszłości prowadził m.in. finał mistrzostw świata czy finał Ligi MistrzówO śmierci byłego arbitra poinformował rodzimy związek piłkarskiNie żyje Sandor Puhl jeden z najwybitniejszych sędziów piłkarskich XX wieku. O śmierci węgierskiego arbitra poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych tamtejsza federacja piłkarska.Urodzony w 1955 roku Puhl jako sędzia zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej na Węgrzech w 1984 roku. Po czterech latach został sędzią FIFA i rozpoczął swoją karierę międzynarodową.

Nie żyje działacz
19.03.2022 07:35 Nie żyje Dobrosław Stec. Słynny sędzia piłkarski miał 91 lat

Nie żyje Dobrosław Stec, były polski sędzia piłkarskiStec sędziował mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce i na arenie międzynarodowejBył także obserwatorem UEFA i honorowym członkiem PZPNNie żyje jeden z najważniejszych polskich sędziów piłkarskich XX wieku. W środę polskie media obiegła wiadomość o śmierci Dobrosława Steca. Zmarł w swoim rodzinnym Lublinie. Miał 91 lat.Stec sędziował mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce nieprzerwanie przez 11 lat od 1967 roku. W 1973 roku zadebiutował jako sędzia międzynarodowy. Na swoim koncie ma m.in. mecze Pucharu UEFA, czy Pucharu Europy.

Kamil Stoch Puchar Świata
19.03.2022 07:35 Kamil Stoch skrzywdzony przez sędziów? Międzynarodowy ekspert nie ma wątpliwości

Kamil Stoch od lat jest uważany za jednego z najpiękniej skaczących zawodników na świecieNorwescy sędziowie ocenili, że Polak kilkukrotnie w tym sezonie zasłużył na notę "20", ale jej nie otrzymałOle Walseth otwarcie mówi, że jest to spowodowane obawami sędziówKamil Stoch już w najbliższych dniach w Oberstdorfie rozpocznie walkę o medale mistrzostw świata. Przed rozpoczęciem turnieju po raz kolejny pojawiła się dyskusja na temat pracy arbitrów, którzy sędziują konkursy Pucharu Świata.Dyskusję na ten temat podjęli sędziowie z Norwegii, którzy z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa nie mogą prowadzić zawodów poza granicami swojego kraju. Głównym tematem spotkania były za niskie noty przyznawane poszczególnym skoczkom.

Szymon Marciniak sędzia piłarski
19.03.2022 07:34 Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik

Szymon Marciniak miał okazję poprowadzić derby Salonik pomiędzy PAOK-iem a ArisemPraca polskiego arbitra spotkała się z ogromną krytyką, ponieważ 40-latek miał wypaczyć wynikAris skrytykował Polaka na łamach swojej oficjalnej strony, za podyktowanie rzutu karnego dla PAOK-u w doliczonym czasie grySzymon Marciniak na zaproszenie szefa greckich sędziów – Marka Cluttenberga, poprowadził derby Salonik pomiędzy PAOK-iem i Arsiem. Polski sędzia nie był jedynym Polakiem na boisku, bowiem w drugiej połowie spotkania na boisku w barwach gospodarzy pojawił się Karol Świderski.Arbiter z Płocka nie zebrał jednak zbyt dobrych not za swoją pracę, ponieważ według gości, decyzją z doliczonego czasu gry, którą było podyktowanie rzutu karnego, odebrał zwycięstwo ekipie Arisu. Działacze i kibice klubu nie kryli wściekłości z tego, że decyzją 40-latka w derbach padł ostatecznie remis 2:2. Według nich Polak "miał robić wszystko, aby pozwolić PAOK-owi wrócić do gry".

Nie żyje działacz
19.03.2022 07:31 Nie żyje Sławomir Kośmicki

Nie żyje były sędzia siatkarski Sławomir KośmickiW trakcie swojej kariery prowadził także spotkania na szczeblu międzynarodowymO śmierci arbitra poinformował Polski Związek Piłki siatkowejPolski Związek Piłki Siatkowej poinformował w niedzielę, że nie żyje Sławomir Kośmicki, były sędzia. Przez lata prężnie działał nad rozwojem polskiej siatkówki. Miał 86 lat. O jego śmierci PZPS poinformował za pomocą strony internetowej.- Rodzina Polskiej Siatkówki z ogromnym smutkiem i żalem informuje, że zmarł Sławomir Kośmicki – były znakomity sędzia siatkarski, oddany działacz sportowy - napsiano w komunikacie.