Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nie żyje Fernando Alcaraz Bernal, 19-letni sędzia piłarski
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:38

Nie żyje Fernando Alcaraz Bernal, 19-letni sędzia piłarski

Nie żyje
Alicja/pixabay

Nie żyje 19-letni sędzia-asystent Fernando Alcaraz Bernal. Młodziutki arbiter z Hiszpanii miał być jednym z rozjemców spotkania w El Algar, dzielnicy hiszpańskiej gminy Cartagena. Niestety, ale podczas rozgrzewki rozegrały się tragiczne sceny, a mecz został oczywiście odwołany.

• Zmarł Fernando Alcaraz Bernal

• Młody sędzia piłkarski zasłabł chwilę po zakończeniu rozgrzewki

• Mimo udzielonej pomocy, 19-letniego Hiszpana nie udało się uratować

To miało być typowe niedzielne popołudnie w Hiszpanii. W kraju położonym ma Półwyspie Iberyjskim, ludzie zakochani są w futbolu i dla wielu mecz piłkarski to nieodzowny punkt weekendu.

W El Algar dzielnicy hiszpańskiej gminy Cartagena o 16:45 miało rozpocząć się spotkanie, a Fernando Alcaraz Bernal był wyznaczony do sędziowania tego starcia w roli liniowego. Niestety po przeprowadzeniu rozgrzewki 19-latek runął na ziemię, a po kilkudziesięciu minutach reanimacji, stwierdzono, że chłopak nie żyje.

Nie żyje Fernando Alcaraz Bernal

Spotkanie ligi regionalnej pomiędzy San Ginés de la Jara i Montecasillas miał rozpocząć się w minioną niedzielę o godzinie 16: 45 na arenie Sánchez Luengo w El Algar. Ostatecznie nie doszło ono do skutku.

Na kilkanaście minut przed jego startem młody Fernando Alcaraz Bernal nagle upadł na ziemię i zasłabł w drodze powrotnej do szatni po odbyciu rozgrzewki. 19-latkowi natychmiast udzielono pomocy. Dwóch piłkarzy obu zespołów próbowało go na przemian reanimować przez około 45 minut.

W trakcie akcji ratunkowej użyto defibrylatora. Warto zaznaczyć, że wszystkie stadiony piłkarskie w Murcji są wyposażone w defibrylatory od czasu nagłej śmierci piłkarza Rafy Lorente na tym samym obiekcie niespełna pięć lat temu. Niestety okazało się, że u hiszpańskiego sędziego doszło do nagłego ataku serca i mimo usilnych starań, nie udało się go uratować.

Hiszpanie "przerażeni" śmiercią nastoletniego sędziego

Koniec końców odwołano nie tylko mecz San Ginés de la Jara z Montecasillas, ale także spotkanie, które było zaplanowane na 19:00, w którym miały się zmierzyć zespoły El Algar i El Alcantarilla. Fernando Alcaraz Bernal mieszkał w mieście La Unión, położonym w południowo-wschodniej Hiszpanii, a dokładniej w Murcji. Wiadomo, że jego ojciec był urzędnikiem miejskim do 2016 roku. Piłkarska Hiszpania jest wstrząśnięta tym wydarzeniem.

- Nigdy nie jesteś przygotowany do przekazywania takich wiadomości. Jesteśmy przerażeni śmiercią 19-letniego sędziego-asystenta Fernando Alcaraza Bernala w Montecasillas-San Ginés de la Jara. Wielkie uściski dla jego najbliższych w tym czasie - można przeczytać na twitterowym koncie należącym do Regionalnej Piłkarskiej Federacji z Murcji.

W hołdzie dla Fernando, który już nie żyje, przed finałem kobiecego Pucharu Hiszpanii w Leganés odbyła się minuta ciszy, a wszystkie zawodniczki wystąpiły w czarnych opaskach na ramionach.