Nie żyje Żródło: pixabay.com/kyasarin

Nie żyje Sabine Schmitz, legenda motorsportu. "Królowa" miała 51 lat

18 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Nie żyje ikona motorsportu Sabine Schmitz. Słynna Niemka przeszła do historii sportów wyścigowych jako pierwsza kobieta, która wygrała 24-godzinnywyścig na legendarnym torze Nurburgring. Z czasem zyskała przydomek „Królowej Nurburgringu”. Niestety kobieta przegrała walkę z nowotworem i odeszła przedwcześnie z tego świata w wieku zaledwie 51 lat. 

  • W środę światowe media obiegła smutna wiadomość o śmierci Sabine Schmitz
  • Niemka stała się ikoną sportów wyścigowych, zyskała miano “Królowej Nurburgringu”
  • Schmitz od kilku lat zmagała się z nowotworem, zmarła we wtorek w wieku 51 lat

Nie żyje Sabine Schmitz, słynna „Królowa Nurburgringu”. Niemka zyskała taki pseudonim za sprawą świetnych występów na tym słynnym torze. W środę nasi zachodni sąsiedzi pogrążyli się w żałobie, gdy media potwierdziły informację o śmierci ikonicznej zawodniczki. Przyczyną jej śmierci był nowotwór.

Nie żyje Sabine Schmitz, ikona sportów wyścigowych

Niezwykle smutne informacje w środę obiegły międzynarodowe media. W wieku 51 lat zmarła słynna Sabine Schmitz, ikona motorsportu. Schmitz zapisała się w historii sportów wyścigowych jako pierwsza kobieta, która wygrała 24-godznny wyścig na torze Nurburgring.

Arkadiusz Milik nie zagra z Anglią. Wszystko przez decyzję FrancuzówArkadiusz Milik nie zagra z Anglią. Wszystko przez decyzję FrancuzówCzytaj dalej

Te niesamowity sukces kobieta zapisała na swoim koncie w 1996 roku. Była wówczas u szczytu formy i popularności. Drogę na szczyt pokonała niczym tor wyścigowy w ekspresowym tempie. Rozpoczynała karierę w 1993 roku, a już kilka lat później cieszyła się uznaniem w środowisku.

Kojarzona jest już zawsze ze słynnym torem Nurburgring, gdzie zawsze radziła sobie świetnie. Z czasem zyskała nawet przydomek “Królowa Nurburgringu”. Z powodzeniem startowała w różnych kategoriach wyścigowych.

Sabine Schmitz wraz z mężem Klausem Abbelem założyła później zespół o nazwie Frikadelli Racing. Team potwierdził informacje o śmierci 51-latki we spisie w mediach społecznościowych.

Rodzina i przyjaciele żegnają legendę. Sabine Schmitz przegrała z nowotworem

- Sabine Schmitz zmarła wczoraj po dzielnej walce z nowotworem. Miała 51 lat. Klaus Abbelen oraz najbliżsi przyjaciele są głęboko zasmuceni z powodu tej niewyobrażalnej straty - czytamy. Wyrazy smutku przesłał także Jeremy Clarkson, słynny brytyjski dziennikarz i prowadzący program “Top Gear”.

- Fatalna wiadomość. Była niezwykle słoneczną osobą, pełną energii- napisał Clarkson. Sabine Schmitz znał doskonale. Przez pewien czas także pełniła ona funkcję prowadzącej “Top Gear”, który od lat cieszy się wielką popularnością na całym świecie.

U Sabine Schmitz w 2017 roku zdiagnozowano nowotwór. Przez to zmuszona była zawiesić karierę. Mimo chemioterapii i leczenia nowotwór kilka razy powracał. Tym razem niestety Niemka nie była w stanie wygrać z nim walki. Zmarła we wtorek 16 marca, jednak wiadomość o jej odejściu wyszła na jaw dopiero dzień później.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł