Swiatsportu.pl
Nie żyje

pixabay.com/kyasarin

Nie żyje Sabine Schmitz, legenda motorsportu. "Królowa" miała 51 lat

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Nie żyje ikona motorsportu Sabine Schmitz. Słynna Niemka przeszła do historii sportów wyścigowych jako pierwsza kobieta, która wygrała 24-godzinnywyścig na legendarnym torze Nurburgring. Z czasem zyskała przydomek "Królowej Nurburgringu". Nies

  • W środę światowe media obiegła smutna wiadomość o śmierci Sabine Schmitz

  • Niemka stała się ikoną sportów wyścigowych, zyskała miano “Królowej Nurburgringu”

  • Schmitz od kilku lat zmagała się z nowotworem, zmarła we wtorek w wieku 51 lat

Nie żyje Sabine Schmitz, słynna „Królowa Nurburgringu”. Niemka zyskała taki pseudonim za sprawą świetnych występów na tym słynnym torze. W środę nasi zachodni sąsiedzi pogrążyli się w żałobie, gdy media potwierdziły informację o śmierci ikonicznej zawodniczki. Przyczyną jej śmierci był nowotwór.

Nie żyje Sabine Schmitz, ikona sportów wyścigowych

Niezwykle smutne informacje w środę obiegły międzynarodowe media. W wieku 51 lat zmarła słynna Sabine Schmitz, ikona motorsportu. Schmitz zapisała się w historii sportów wyścigowych jako pierwsza kobieta, która wygrała 24-godznny wyścig na torze Nurburgring.

Te niesamowity sukces kobieta zapisała na swoim koncie w 1996 roku. Była wówczas u szczytu formy i popularności. Drogę na szczyt pokonała niczym tor wyścigowy w ekspresowym tempie. Rozpoczynała karierę w 1993 roku, a już kilka lat później cieszyła się uznaniem w środowisku.

Kojarzona jest już zawsze ze słynnym torem Nurburgring, gdzie zawsze radziła sobie świetnie. Z czasem zyskała nawet przydomek “Królowa Nurburgringu”. Z powodzeniem startowała w różnych kategoriach wyścigowych.

Sabine Schmitz wraz z mężem Klausem Abbelem założyła później zespół o nazwie Frikadelli Racing. Team potwierdził informacje o śmierci 51-latki we spisie w mediach społecznościowych.

Rodzina i przyjaciele żegnają legendę. Sabine Schmitz przegrała z nowotworem

- Sabine Schmitz zmarła wczoraj po dzielnej walce z nowotworem. Miała 51 lat. Klaus Abbelen oraz najbliżsi przyjaciele są głęboko zasmuceni z powodu tej niewyobrażalnej straty - czytamy. Wyrazy smutku przesłał także Jeremy Clarkson, słynny brytyjski dziennikarz i prowadzący program “Top Gear”.

- Fatalna wiadomość. Była niezwykle słoneczną osobą, pełną energii - napisał Clarkson. Sabine Schmitz znał doskonale. Przez pewien czas także pełniła ona funkcję prowadzącej “Top Gear”, który od lat cieszy się wielką popularnością na całym świecie.

U Sabine Schmitz w 2017 roku zdiagnozowano nowotwór. Przez to zmuszona była zawiesić karierę. Mimo chemioterapii i leczenia nowotwór kilka razy powracał. Tym razem niestety Niemka nie była w stanie wygrać z nim walki. Zmarła we wtorek 16 marca, jednak wiadomość o jej odejściu wyszła na jaw dopiero dzień później.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Znamy ostateczną listę powołanych do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie

  • Apoloniusz Tajner widzi następców Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. "Mają na to papiery"

  • Tragedia w rodzinie Ireneusza Jelenia. Stracił brata, grali razem w klubie

Podobne artykuły

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Mistrzostwa europy w pływaniu na zdjęciu Alicja Tchórz

Inne sporty

Mistrzostwa Europy w pływaniu: Polacy blisko medalu, rekord świata 16-latki

Czytaj więcej >

Inne sporty

Wielki wieczór Polaków w Diamentowej Lidze

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Andre Riberio, trzykrotny zwycięzca wyścigów IndyCar

Czytaj więcej >
Nie żyje

Inne sporty

Nie żyje Max Mosley, były prezydent FIA

Czytaj więcej >
Nie żyje Jason Dupasquier.

Inne sporty

Zmarł Jason Dupasquier. Szwajcar zginął na torze, podczas weekendu serii Moto3

Czytaj więcej >