Swiatsportu.pl
Nie żyje zawodnik MMA zdjęcie wypadku

Policja w Lęborku

Nie żyje 19-letni zawodnik MMA. Jakub zginął w wypadku samochodowym

7 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Nie żyje 19-letni Jakub. Zawodnik MMA zginął w tragicznym wypadku samochodowym pod Lęborkiem. Sportowiec był pasażerem i niestety zginął na miejscu. Pojazdem kierował 18-latek, który nie odebrał jeszcze prawa jazdy.

Wypadek miał miejsce w niedzielę 5 września przed godz. 17:00. Kierowany przez 18-latka Ford Mondeo zjechał z drogi i z dużą prędkością uderzył w drzewo. W samochodzie znajdowały się cztery osoby. Trzy z nich trafiły do szpitala.

Niestety na miejscu okazało się również, że nie żyje 19-letni Jakub. Nastolatek trenował MMA i był zawodnikiem Fight Club MMA FURIA Bytów & PAPAJ Gym. Inny z pasażerów, który został przetransportowany do szpitala, jest ciężko ranny.

Nie żyje 19-letni zawodnik MMA. Zginął w wypadku

Zdarzenie miało miejsce na Drodze Wojewódzkiej 212 w gminie Cewice. Jak podaje "Dziennik Bałtycki", 18-letni kierowca niedawno zdał kurs prawa jazdy, ale nie zdążył jeszcze odebrać dokumentów, zatem prowadząc pojazd, złamał prawo.

18-latek miał próbować manewru wyprzedzania, ale w tym samym momencie jadący za nim samochód również chciał wyprzedzać. Młody kierowca miał wystraszyć się i odbić w prawo, co w konsekwencji doprowadziło do uderzenia w drzewo.

W wyniku zdarzenia śmieć poniósł 19-letni Jakub, zawodnik MMA. Policja zabezpieczyła miejsce wypadku oraz sporządziła oględziny. Dalsze prace mają na celu ustalenie bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Klub pożegnał swojego byłego zawodnika

Klub Fight Club MMA FURIA Bytów & PAPAJ Gym pożegnał zmarłego Jakuba w specjalnym wpisie.

- Tragiczna wiadomość trafiła w dniu dzisiejszym do naszego klubu. Zawodnik naszego klubu... nasz kolega i wielu z nas przyjaciel Kuba w wieku 19 lat opuścił nasze szeregi. Trzymaj się wojowniku. Do zobaczenia po drugiej stronie [*]- W naszym klubie trenował od około trzech lat. Stoczył emocjonującą walkę na gali FSC 3 "Kaszubskie Pranie", gdzie świetnie się pokazał i nieznacznie uległ na punkty dużo bardziej doświadczonemu rywalowi - powiedział z kolei dla "Dziennika Bałtyckiego" Artur Smarzyński, prezes i trener klubu.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Iga Świątek wyprowadzona z równowagi podczas meczu. Nakrzyczała na swój sztab, wszystko nagrały kamery

  • Dobra sytuacja Polaków w tabeli ME. Trzeba jednak uważać, bo Serbowie czyhają na nasze potknięcie

  • Były kapitan kadry o Paulo Sousie: to powinno być zrobione wcześniej, teraz nie róbmy zamieszania