Swiatsportu.pl > Piłka ręczna > Nie żyje bramkarz FC Porto Alfredo Quintana
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 15.06.2022 02:02

Nie żyje bramkarz FC Porto Alfredo Quintana

Nie żyje świeczka
ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/East News
  • Nie żyje Alfredo Quintana, bramkarz FC Porto

  • Zawodnik w poniedziałek zasłabł na treningu i natychmiast trafił do szpitala

  • Jego stan znacznie pogorszył się w czwartek, a dziś przekazano, iż Portugalczyk kubańskiego pochodzenia nie żyje

Alfredo Quintana był czołową postacią FC Porto. Zawodnik przez 10 lat bronił barw „Smoków” i ma również na swoim koncie kilkadziesiąt meczów w reprezentacji Portugalii. Niestety w poniedziałek zaczął się jego dramat, bowiem 32-latek zasłabł na treningu.

Portugalczyka natychmiast przetransportowano do szpitala, gdzie przebywał na oddziale intensywnej terapii. Jego stan od momentu trafienia do placówki określano jako bardzo poważny, a w czwartek uległ on dodatkowemu pogorszeniu. Niestety dziś przekazano fatalne wieści, iż Alfredo Quintana nie żyje.

Nie żyje Alfredo Quintana

W trakcie poniedziałkowego treningu Alfredo Quintana nagle zasłabł. Zawodnik stracił przytomność i w ekspresowym tempie przetransportowano go do szpitala Sao Joao. Okazało się, że w trakcie zajęć doszło do niego do zatrzymania akcji serca.

W czwartek z placówki przekazano jeszcze bardziej dramatyczne wieści. Stan zawodnika uległ znacznemu pogorszeniu, jednak chyba nikt nie spodziewał się tego, co stało się dzisiaj. FC Porto przekazało oficjalną informację, że ich bramkarz nie żyje.

"Wiadomość, której nigdy nie chcieliśmy udostępniać. Nasz drogi Alfredo Quintana odszedł na zawsze. Zostaniesz zapamiętany jako jeden z naszych. Prawdziwy Smok" – przekazał klub w żałobnym komunikacie.

Bramkarz, który był ikoną FC Porto

Choć Alfredo Quintana nie żyje, to pamięć o nim z pewnością szybko nie przeminie. Portugalczyk kubańskiego pochodzenia był związany z FC Porto przez 11 lat, bowiem trafił do niego w 2010 roku i zdążył wystąpić w jego barwach w 431 meczach. Ze „Smokami” zdobył 6 tytułów mistrza kraju, krajowy puchar oraz 2 superpuchary.

Ponadto wielokrotnie występował w jego barwach w meczach Ligi Mistrzów, a jego przedostatnim meczem w tych rozgrywkach było wyjazdowe starcie z Łomżą VIVE Kielce 9 lutego br., przegrane przez Portugalczyków 32:30.

32-latek zanotował również 56 występów w reprezentacji Portugalii, w trakcie których udało mu się zdobyć 7 bramek. Quintana bronił portugalskich barw, choć urodził się na Kubie. Jednak z kadrą nie osiągnął żadnego wielkiego sukcesu.

Składamy rodzinie zmarłego najszczersze wyrazy współczucia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane