Swiatsportu.pl > Inne sporty > Nie żyje 35-letni uczestnik ultramaratonu. Zginął podczas zawodów
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:45

Nie żyje 35-letni uczestnik ultramaratonu. Zginął podczas zawodów

Nie żyje Świeczka
Alicja/pixabay.com

Nie żyje 35-letni uczestnik ultramarotonu we francuskich Aplach. Czeski biegacz zginął w tragicznych podczas tych zawodów. Zawodnik na stromej ścieżce spadł z kilkudziesięciu metrów. Na razie nie podano jego personaliów.

  • Zginął 35-letni uczestnik ultramaratonu

  • Czech, którego nazwiska nie ujawniono spadł z kilkudziesięciu metrów

  • Zawodnik zmarł w wyniku odniesionych obrażeń

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas ultramaratonu we francuskich Aplach. W nocy z wtorku na środę na trasie TDS Ultra Trail du Mont-Blanc zginął 35-letni uczestnik zawodów z Czech.

Mężczyzna doznał wypadku na zjeździe Passeur de Pralognan, z którego spadł kilkadziesiąt metrów w dół. Biegaczowi bardzo szybko udzielono pomocy, ale jego życia nie udało się uratować.

Nie żyje 35-letni uczestnik ultramaratonu we Francji

Komicja przekazała, że wypadek miał miejsce dokładnie o godz. 00:25 czasu lokalnego w nocy z 24 na 25 sierpnia. Czeski zawodnik, którego imienia i nazwiska nie ujawniono spadł na zjeździe Passeur de Pralognan ze stromej ścieżki z wysokości kilkudziesięciu metrów.

Ta trasa była wielokrotnie użytkowana w trakcie tego typu zawodów, ale akurat na tym odcinku jeszcze nigdy nie doszło do takiego zdarzenia. Teren został na ten moment zabezpieczony.

Ratownicy natychmiast podjęli próbę pomocy 35-latkowi i wystąpili z prośbą o przylot helikoptera. Jak podaje serwis la1ere.francetvinfo.fr, podczas ewakuacji wyścig został zneutralizowany, aby zapewnić bezpieczeństwo innym 293. biegaczom.

Po tym tragicznym zdarzeniu wielu z nich za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazało kondolencje rodzinie i najbliższym tragicznie zmarłego zawodnika.

Podczas ultramaratonów dochodziło już w przeszłości do podobnych przypadków

Ultramaraton to bieg długodystansowy na dystansie większym niż maraton, czyli powyżej 42,195 km. Zawody TDS Ultra Trail du Mont-Blanc są jednymi z najpopularniejszych w tej kategorii.

Sześć zawodów ultramaratonu odbywa się przez cały tydzień między Sabaudią, Górną Sabaudią i Włochami w ramach UTMB.

Warto podkreślić, że niegdyś dochodziło już do podobnych tragedii. W 2012 roku jeden z biegaczek także miał fatalny upadek w nocy. Z kolei w dekadę wcześniej dwóch biegaczy przełajowych zginęło na Diagonale des Fous.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi: nie żyje
Powiązane