Swiatsportu.pl

facebook.com/iclinicbratislavacapitals

Nie żyje Boris Sadecki. 24-latek stracił przytomność podczas meczu

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Nie żyje słowacki hokeista Boris Sadecki. 24-latek zasłabł w trakcie piątkowego meczu ligowego i jeszcze na miejscu musiał być reanimowany. Lekarze o jego życie walczyli jeszcze w szpitalu, ale w środę klub poinformował, że zawodnik przegrał tę walkę. Tragiczne informacje przekazał klub sportowca Bratysława Capitals.

Nie żyje Boris Sadecki, słowacki hokeista Bratysława Capitals. Dramat 24-letniego zawodnika rozpoczął się w piątek 29 października podczas meczu ligi ICEHL (występują w niej zespoły z Austrii, Węgier, Słowacji i Słowenii) między zespołem ze stolicy Słowacji a austriackim Dornbirnem.

Nie żyje Boris Sadecki

Pod koniec trzeciej tercji Sadecki bez żadnego kontaktu z przeciwnikiem padł na lodowisko. Zawodnik stracił przytomność i jeszcze na placu gry musiały podjąć reanimację. Po kilkuminutowej interwencji gracz został przewieziony do szpitala w Dornbirnie.

Z austriackiego szpitala dochodziły informacje, że zawodnik jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. W środę klub zawodnika Bratysława Capitals przekazał tragiczne informacje o śmierci swojego 24-letniego zawodnika.

- Z głębokim smutkiem w naszych sercach i żalem ogłaszamy śmierć naszego zawodnika Borisa Sadecky'ego. Składamy najgłębsze kondolencje rodzinie i przyjaciołom. Po konsultacji z rodziną Borisa podjęliśmy decyzję, że nie będzie publikować bardziej szczegółowych informacji. Spoczywaj w pokoju - przekazał dyrektor sportowy klubu Dusan Pasek cytowany w komunikacie.

Europejski hokej w żałobie

Zawodnika w komunikacie pożegnały władze ligi. - Z największym przerażeniem przyjęliśmy wiadomość o odejściu zawodnika Bratysława Capitals, Borisa Sadeckiego. Cała ICE Hockey League składa najgłębsze kondolencje najbliższej rodzinie i przyjaciołom Borisa oraz jego kolegom z drużyny - czytamy w komunikacie ligi.

Jednocześnie władze ligi błyskawicznie zareagowały na śmierć słowackiego zawodnika. Środowe spotkanie między Vienna Capitals a EC-KAC Klagenfurt zostało odwołane. Jeszcze w minioną środę Sadecki zagrał w meczu przeciwko zespołowi z Klagenfurtu.

Urodzony w 1997 roku w Trenczynie hokeista latem dołączył do Capitals. Piątkowe spotkanie z Dornbirnem było jego 11 występem w nowych barwach. Wcześniej występował na krajowym podwórku w barwach Slovana Bratysława, w którym rozegrał 52 spotkania.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Nie żyje Polski olimpijczyk i były rekordzista Europy. Miał wielkie zasługi dla krajowego sportu, ogromna strata

  • Znany trener rezygnuje z szansy objęcia reprezentacji Polski siatkarzy. Wszystko przez wymagania PZPS

  • Właśnie podano wstrząsającą wiadomość. Nie żyje wybitny polski trener. Prowadził Polaków do wielkich sukcesów

Tagi:

Podobne artykuły

Inne sporty

Piękny koniec historii medalu Andrejczyk. Polka zachowa olimpijski krążek
Czytaj więcej >

Inne sporty

Nie żyje Marek Danielak, twórca wrocławskich maratonów
Czytaj więcej >

Inne sporty

Nie żyje Desiet Kidane. Tragiczna śmierć utalentowanej kolarki
Czytaj więcej >

Inne sporty

Poważny wypadek samochodowy polskich kolarzy we Włoszech. Jeden z nich trafił do szpitala (FOTO)
Czytaj więcej >

Inne sporty

Świat Sportu zmienia się w goniec.pl - Sport
Czytaj więcej >

Inne sporty

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego
Czytaj więcej >
Łukasz Kowalski

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]