Swiatsportu.pl
Świeczka - nie żyje

pixabay.com

Nie żyje Kelvin Odenigbo. Piłkarz utonął w jeziorze

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Nie żyje Kelvin Odenigbo, były piłkarz, który w ostatnim czasie bronił barw białoruskiego FK Witebsk. Nigeryjczyk przebywał tam na zasadzie wypożyczenie z rodzimego zespołu NAF FC. 20-latek chciał wykąpać się w jednym jezior u naszych wschodnich sąsiadów, ale ten pomysł zakończył się dla niego tragicznie.

  • Zmarł Kelvin Odenigbo

  • Nigeryjski piłkarz utonął podczas kąpieli w jeziorze

  • 20-latek został znaleziony martwy 5 czerwca br.

Tragiczne wieści dotarły do nas z Białorusi. W jednym z tamtejszych jezior utonął Kelvin Odenigbo. Piłkarza FK Witebsk odnaleziono trzy dni temu, czyli 5 czerwca i stwierdzono, że nie żyje.

Zaledwie 20-letni zawodnik chciał skorzystać z kilku dni wolnego i postanowił wybrać się do jednego z pobliskich kurortów. Niestety kąpiel w jeziorze zakończyła się dla niego najgorzej, jak tylko mogła.

W swoim ostatnim meczu w życiu piłkarz zaliczył asystę

Kelvin Odenigbo rozgrywał swój pierwszy sezon w białoruskiej ekstraklasie. Młody piłkarz dołączył do tamtejszego FK Witebsk w marcu na zasadzie wypożyczenia z NAF FC.

Paulo Sousa - selekcjoner reprezentacji Polski

W takim ustawieniu Polska ma zagrać z Islandią i być może na całym Euro 2020

CZYTAJ DALEJ

Nigeryjczyk nie wywalczył sobie miejsca w podstawowym składzie, ale otrzymał kilka szans w końcowych minutach. 20-latek pojawiał się na boisku w barwach 5. zespołu Wyszejszajej Lihii czterokrotnie, a w ostatnim majowym spotkaniu drużyny przeciwko FK Smorgon zaliczył nawet asystę.

Po tym meczu rozpoczęła się trzytygodniowa przerwa od gry i Odenigdo postanowił z tego skorzystać i wybrać się do jednego z pobliskich kurortów, aby "naładować akumulatory". Niestety jak się okazało, jego występ przeciwko Smorgonowi był dla niego ostatnim.

Nie żyje Kelvin Odenigbo. Nigeryjczyk utonął w jeziorze

Kelvin Odenigbo postanowił udać się do turystycznego regionu z główną atrakcją w postaci jeziora Biełoje. Ta podróż miała fatalny finał, bowiem 5 czerwca ustalono, że 20-latek nie żyje.

Lekarze po przebadaniu zwłok Nigeryjczyka stwierdzili, że piłkarz zmarł w wyniku utonięcia we wspominanym jeziorze. Na ten moment nie podano więcej informacji na temat dokładnych wydarzeń, które doprowadziły do śmierdzi zawodnika FK Witebsk.

Wiadomo tylko, że lekarze nie stwierdzili obecności alkoholu we krwi młodego gracza, a na jego ciele nie zostały odnalezione żadne ślady przemocy. Na razie nie zdecydowano, kiedy odbędzie się ceremonia pogrzebowa Odenigbo'ego.

- Składamy szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom piłkarza, a także wszystkim fanom drużyny - napisał FK Witebsk na Instagramie w komunikacie o śmierci swojego piłkarza.Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Euro 2020 Walia Szwajcaria

Piłka nożna

Walia zremisowała ze Szwajcarią. Wielkie emocje w końcówce meczu

Czytaj więcej >
Zbigniew Boniek

Piłka nożna

Zbigniew Boniek powiedział, dlaczego Paulo Sousa nie powołał Kapustki, Grosickiego i Szymańskiego

Czytaj więcej >
Kamil Piątkowski Karol Świderski i Kacper Kozłowski w barwach reprezentacji Polski

Piłka nożna

Kacper Kozłowski znajdzie się w pierwszym składzie na mecz ze Słowacją?

Czytaj więcej >
Christian Eriksen

Piłka nożna

Christian Eriksen padł nieprzytomny na murawę podczas meczu z Finlandią

Czytaj więcej >
Christian Eriksen

Piłka nożna

Christian Eriksen żyje. Wiemy, co było przyczyną jego upadku

Czytaj więcej >
Simon Kjaer - reprezentant Danii w piłce nożnej

Piłka nożna

Simon Kjaer pomógł uratować życie Christiana Eriksena

Czytaj więcej >