Swiatsportu.pl
candle-webandi

pixabay.com/webandi

Nie żyje legenda ŁKS-u Łódź Ryszard Felisiak

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Nie żyje Ryszard Felisiak, utytułowany trener siatkarek ŁKS-u Łódź. Smutną informację o śmierci zasłużonego trenera i działacza przekazała Polska Agencja Prasowa. Felisiak był twórcą kobiecej sekcji siatkówki w łódzkim klubie. Zmarł w wieku 91 lat po długiej chorobie.

  • Smutne informacje podał w czwartek siatkarski klub ŁKS Łódź

  • W wieku 91 lat zmarł Ryszard Felisiak, twórca sekcji kobiecej siatkówki w ŁKS

  • Felisiak prowadził żeńską drużynę ŁKS-u przez ponad 20 lat i sięgnął z nią po Puchar Polski

Nie żyje Ryszard Felisiak, założyciel żeńskiej sekcji siatkówki w ŁKS Łódź. Przez ponad 20 lat pracy w zasłużonym polskim klubie, osiągnął wielkie sukcesy i wychował wiele świetnych zawodniczek. W ostatnim czasie zmagał się z chorobą i niestety w nocy ze środy na czwartek zmarł w wieku 91 lat.

Nie żyje Ryszard Felisiak, były trener siatkarek ŁKS-u Łódź

Niezwykle smutne wiadomości dotarły do nas z klubu ŁKS Łódź. W wieku 91 lat zmarł Ryszard Felisiak, wieloletni trener i działacz. To właśnie Felisiak odpowiadał za stworzenie sekcji siatkówki kobiet w ŁKS-ie. 

Vital Heynen selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce

Vital Heynen rotuje składem. Tak zagramy ze Stanami Zjednoczonymi

CZYTAJ DALEJ

Ryszard Felisiak rozpoczął pracę w ŁKS Łódź w 1958 roku, gdy przeniósł się z WKS Victorii Łódź. Razem z nim do klubu dołączyły prowadzone już wówczas przez niego zawodniczki i w ten sposób w ŁKS Łódź powstała sekcja kobiecej siatkówki. Felisiak przez ponad 20 lat prowadził drużynę.

Największym sukcesem zawodniczek ŁKS-u pod wodzą legendarnego trenera było zwycięstwo w Pucharze Polski w 1976 roku. Na przestrzeni lat trener Felisiak wychował wiele utalentowanych siatkarek. Powierzono mu także pracę z reprezentacją Polski juniorek.

Informację o jego śmierci potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową Jacek Bogusiak, kustosz tradycji Łódzkiego Klubu Sportowego. Dowiedzieliśmy się, że Ryszard Felisiak od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. 

- Ryszard Felisiak zmarł w czwartek nad ranem po długiej chorobie. Zasłużył się ŁKS jako twórca sekcji żeńskiej siatkówki w latach 50. Był pierwszym i długoletnim trenerem drużyny. Wychował wiele znakomitych zawodniczek, które już pod wodzą trenera Jerzego Matlaka w 1983 roku wywalczyły historyczne, pierwsze dla klubu mistrzostwo Polski - powiedział Jacek Bogusiak.

Bez pracy Ryszarda Felisiaka, nie byłoby sukcesów ŁKS-u Łódź

Siatkarki ŁKS-u Łódź dwa razy zdobywały tytuł mistrzyń Polski (1983, 2019). Na swoim koncie mają także trzy triumfu w Pucharze Polski (1976, 1982,1986). Bez pracy Ryszarda Felisiaka nie byłoby tych pięknych chwil łódzkiej siatkówki. 

Pogrzeb trenera Ryszarda Felisiaka ma odbyć się na Starym Cmentarzu w Łodzi. Data pochówku legendy łódzkiej siatkówki nie jest jeszcze znana. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia. Źródło: PAP, Polsat Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Damian Wojteszek

Siatkówka

Damian Wojtaszek opuścił "bańkę' w Rimini i pochwalił się synem (FOTO)

Czytaj więcej >
Maciej Muzaj w reprezentacji Polski w siatkówce

Siatkówka

Reprezentacja Polski pokonuje Japonię w Lidze Narodów

Czytaj więcej >
Polska - Serbia siatkówka Kobiet

Siatkówka

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów

Czytaj więcej >
Liga Narodów Polska Słowenia

Siatkówka

Słoweńcy półfinałowym rywalem Polaków w Lidze Narodów? To koszmar Heynena

Czytaj więcej >

Siatkówka

Polska przegrywa z Francją 2:3 na zakończenie fazy zasadniczej Ligi Narodów

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w siatkówce

Siatkówka

Znamy skład reprezentacji Polski na dzisiejszy mecz z Niemcami

Czytaj więcej >