Nie żyje Żródło: Alicja/pixabay.com

Nie żyje Monica Bandini, trzykrotna medalistka mistrzostw świata

20 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Bardzo przykre wiadomości dotarły do nas z Włoch. Nie żyje Monica Bandini, drużynowa mistrzyni świata w kolarstwie szosowym. Na koncie miała również medale innego kruszcu z tej imprezy. Zmarła niestety nagle i stosunkowo młodo, bo w wieku 56 lat.

  • Nie żyje Monica Bandini
  • Była włoska zawodniczka kolarstwa szosowego zmarła nagle
  • Multimedalistka mistrzostw świata miała 56 lat

Włoscy fani kolarstwa z pewnością przeżywają bolesną stratę. Nie żyje Monica Bandini, która w trakcie swej kariery zdobyła trzy medale mistrzostw świata. Jej sukcesy przypadły na końcówkę lat 90.

Niestety, była zawodniczka zmarła nagle, kiedy zasłabła na terenie własnego gospodarstwa. Do końca życia pozostała aktywna fizycznie i regularnie ćwiczyła w okolicach Bolonii i wybrzeża Adriatyku.

Nie żyje Monica Bandini

Monica Bandini urodziła się w 1964 roku w Feanzie, a swoje życie postanowiła poświecić kolarstwu szosowemu. W 1988 roku w Ronse wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas. Był to dla niej drugi krążek wywalczony na tej imprezie.

Co dalej z Superligą? Jest oficjalne oświadczenieCo dalej z Superligą? Jest oficjalne oświadczenieCzytaj dalej

W dorobku miała też dwa inne medale czempionatu, brąz zdobyty w 1987 i srebro, które w 1989 roku zgarnęła w tej samej konkurencji.

Bandini nie mogła pochwalić się jednak takimi sukcesami indywidualnymi. Na mistrzostwach świata dwukrotnie zajmowała miejsca w pierwszej “10”. Udało jej się za to wygrać Giro del Trentino w 1998 roku, a podczas kobiecego Giro d’Italia w 1989 roku zajęła bardzo wysokie 6. miejsce. Co ciekawe, nigdy nie wzięła udziału w igrzyskach olimpijskich. Niestety 20 kwietnia przekazano wiadomość, że Włoszka nie żyje.

Nagła śmierć utytułowanej zawodniczki

Już kilka dni temu Monica Bandini miała odczuwać pierwsze niepokojące symptomy. Z relacji jej najbliższych wynika, że była zawodniczka przedwcześnie musiała zakończyć swój trening na rowerze.

Jak podają włoskie media, 56-latka w poniedziałek miała zasłabnąć na terenie swojej farmy, którą prowadziła. Z informacji pojawiających się w tamtejszych mediach wynika, że była medalistka mistrzostw świata doznała ataku serca.

To wyjątkowo przykra nowina ze względu na wiek i fakt, że Bandini dbała o swoje zdrowie i wciąż pozostawała aktywna fizycznie.

Rodzinie, najbliższym oraz społeczności kolarskiej, przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł