Swiatsportu.pl
Mariusz Pudzianowski

MAREK ZIELINSKI/East News

Marcin Najman broni Mariusza Pudzianowskiego. Burza w sieci

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Mariusz Pudzianowski znalazł się w samym centrum wielkiego zamieszania, które wybuchło po jednym z jego wpisów w mediach społecznościowych. Gwiazdor KSW z przymrużeniem oka wypowiedział się na temat kar cielesnych stosowanych przez jego mamę, gdy był dzie

Mariusz Pudzianowski musi mierzyć się z wielką falą hejtu. Wszystko przez wpis w mediach społecznościowych o karach cielesnych wobec dzieci z ADHD. Słowa sportowca zostały źle zrozumiane i pod jego adresem padły bardzo poważne zarzuty. Do dyskusji włączył się Marcin Najman.

Mariusz Pudzianowski ofiarą okrutnego hejtu po wpisie w internecie

Mariusz Pudzianowski przeżywa trudne chwile. Uwielbiany przez kibiców zawodnik MMA i były mistrz świata strongman mierzy się z falą hejtu, jaka wylała się na niego po jednym ze wpisów, które pojawiły się w jego mediach społecznościowych. Pudzianowski wypowiedział się na temat wychowania dzieci.

Zaczęło się od tego, że Pudzianowski opisał sytuację, której był świadkiem w sklepie. Dziecko miało zwrócić się do swojej matki w oburzający sposób. Sportowiec opowiedział wówczas z przymrużeniem oka, jak w dzieciństwie był karany przez swoją mamę za niewłaściwe zachowanie.

- Bezstresowe cztery pasy na grzbiet i lekarstwo zadziałało i nie było choroby ADHD jak dziś! A obecnie mamusia: "mój synuś/córcia chory/a jest na ADHD", a moja matka "ja mu kur... dam ADHD, tylko wróci do domu - napisał “Pudzian”. Słowa gwiazdora nie spodobały się internautom.

Zawodnikowi KSW zarzucono, że lekceważy on ADHD. Mariusz Pudzianowski szybko zareagował na hejt i postanowił wytłumaczyć swoje słowa. Zaznaczył, że nie miał na celu śmiać się z choroby.

- To, że moja mama mnie wychowywała twardą ręką, a swoje wariowanie nazwałem chorobą ADHD, to nie śmianie się z dzieci, które faktycznie mają ADHD - powiedział. 

Sportowcowi puściły jednak nerwy, gdyż w sieci pojawiły się insynuacje, że zachęca on do znęcania się nad dziećmi. Zestawiono nawet jego wizerunek z fotografiami pobitych dzieci. Tego Pudzianowski nie mógł już znieść.

- Pewien pan nazywa mnie bydlakiem. Wkłada mój wizerunek obok dzieci skatowanych i porównuje mnie do jakichś zboczeńców, którzy katują dzieci. Odpowiem ci w ten sposób. Bydlaku, jak jesteś taki odważny, to przyjdź do mnie na trening i powiedz mi to w oczy.  Za to porównanie mnie z jakimś czereśniakiem, który katuje dzieci, to zrób ze mną uczciwy trening i powiedz mi to w oczy. Za wstawienie zdjęcia mojego obok takich zmaltretowanych dzieci, przyjdź do mnie bydlaku na trening, bo na razie to chyba brakuje ci j… - powiedział stanowczo “Pudzian”.

Na tym sprawa się nie skończyła, gdyż włączył się w nią Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. We wpisie na Twitterze skrytykowano Pudzianowskiego i zaznaczono nawet, że sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

Marcin Najman broni Mariusza Pudzianowskiego

Na rozwój całej sytuacji nie mógł bezczynnie patrzeć Marcin Najman. “El Testosteron” postanowił stanąć w obronie Mariusza Pudzianowskiego. Zwrócił on uwagę na fakt, że słowa byłego strongmana zostały zupełnie źle zrozumiane, a ich humorystyczny wydźwięk wypaczony.

- Osobiście uważam, iż zamieszczone przez niego zdjęcie z tym paskiem na ADHD miało raczej być żartobliwe i z przymrużeniem oka. Ktoś widać wziął to przesadnie na serio i zaczęły się medialne ataki na Pudziana z różnych fundacji - stwierdził Najman.

- Natomiast zestawienie jego zdjęcia, ze zdjęciami maltretowanych dzieci, było w moim odczuciu zwykłym draństwem i nie dziwię się, że natychmiastowo zajął się tym jego prawnik - dodał. Całość oświadczenia Marcina Najmana prezentujemy poniżej. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Glik mieszka bez żony i dzieci

  • Niewytłumaczalny błąd Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)

  • Jerzy Brzęczek liczy na ofertę z zagranicy?

Tagi:

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

FAME MMA 12 Piotr "Bestia" Piechowiak Krzysztof Radzikowski

Sporty walki

FAME MMA 12: "Bestia" zmiażdżył Radzikowskiego

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Krystian “Krycha” Wilczak  Maciej “Szewcu” Szewczy

Sporty walki

FAME MMA 12: Niesamowita walka "Krychy" i "Szewcu". Musieli decydować sędziowie

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Kamila Wybrańczyk Anna Andrzejewska

Sporty walki

FAME MMA 12: Wielkie kontrowersje w starciu pań. Wybrańczyk przegrała z Andrzejewską

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Patryk "Ryba" Karaś Kornel "Koro" Regel

Sporty walki

FAME MMA 12. "Koro" pokonał "Rybę" po fenomenalnej walce

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Kaczmarski Wieliczko

Sporty walki

FAME MMA 12. Wieliczko rozprawił się z Kaczmarskim. "Dragon" tłem dla "Pitbulla"

Czytaj więcej >
Polsat KSW Viaplay

Sporty walki

Polsat nie pokaże więcej KSW. Rewolucja w MMA

Czytaj więcej >