Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Niemcy ocenili Krzysztofa Piątka. Wybrali go najgorszym piłkarzem meczu
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:52

Niemcy ocenili Krzysztofa Piątka. Wybrali go najgorszym piłkarzem meczu

EN 01497851 0045

Krzysztof Piątek w sobotę znalazł się w wyjściowym składzie Herthy Berlin na mecz z Eintrachtem Frankfurt. Drużyna Polaka wygrała 2:1, jednak on nie miał zbyt dużego udziału w tym sukcesie. Piątek marnował świetne okazje na potęgę i opuścił boisko po godzinie gry. Po meczu został natomiast bardzo krytycznie oceniony przez ekspertów za swój występ.

• Krzysztof Piątek w sobotę po raz pierwszy od kilku miesięcy wyszedł w wyjściowym składzie Herthy Berlin

• Drużyna Polaka wygrała 2:1, jednak on nie wpisał się na listę strzelców i zmarnował kilka doskonałych okazji

• Niemiecki dziennik "Bild" wybrał Polaka najsłabszym zawodnikiem w składzie Herthy

Krzysztof Piątek musi zmierzyć się z surową oceną niemieckich mediów. Polski napastnik został wybrany najgorszym zawodnikiem sobotniego meczu Herthy Berlin z Eintrachtem Frankfurt. Jego drużyna wygrała 2:1.

Krzysztof Piątek zaliczył fatalny powrót do pierwszego składu Herthy

Krzysztof Piątek niedawno wrócił do gry po ponad czterech miesiącach przerwy. Napastnik pauzował z powodu urazu kostki, którego nabawił się w końcówce poprzedniego sezonu. Wczoraj Polak po raz pierwszy od tego czasu wyszedł w pierwszym składzie Herthy na mecz ligowy.

Drużyna Krzysztofa Piątka udała się do Frankfurtu, na mecz 8. kolejki Bundesligi z tamtejszym Eintrachtem. Hertha odniosła dość nieoczekiwane zwycięstwo 2:1. Nie przysłużył się do niego jednak polski napastnik, który marnował kolejne sytuacje.

Już w pierwszej połowie Piątek powinien dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Były gracz AC Milan w doskonałej sytuacji sam na sam z Kevinem Trappem uderzył piłkę głową prosto w bramkarza rywali. Później po błędzie defensywy Eintrachtu, znów stanął oko w oko z Trappem, ale tym razem uderzył fatalnie obok bramki (więcej TUTAJ).

Piątek dostał od trenera jeszcze kwadrans gry po zmianie stron. Nadal jednak nie wniósł zbyt wiele do poczynań ofensywnych Herthy. W 61. minucie zastąpił go Jurgen Ekkelenkamp, który już 120 sekund później wpisał się na listę strzelców.

Media bezlitosne dla Krzysztofa Piątka

Fatalny występ Polaka miał oczywiście przełożenie na pomeczowe oceny w niemieckich i europejskich mediach. Krzysztof Piątek został wybrany najgorszym zawodnikiem Herthy Berlin w tym spotkaniu!

Dziennikarze “Bilda” ocenili występ Piątka na “4”. Przypomnijmy, że w Niemczech stosowana jest skala 1-6, gdzie “1” to występ klasy światowej. “6” natomiast oznacza występ poniżej wszelkiej krytyki. Piątek zdaniem Niemców zbliżył się zdecydowanie do dna…

Nieco lepiej grę polskiego napastnika oceniły słynne portale statystyczne. Portal “SofaScore” przyznał Piątkowi ocenę 6,2, natomiast “WhoScored” 6,4. W przypadku obu portali stosowana jest klasyczna, dziesięciostopniowa skala.

Źródło: "Bild", sofascore.com, whoscored.com