Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Niemcy w szoku po porażce z Macedonią Północną

Niemcy w szoku po porażce z Macedonią Północną

INA FASSBENDER/AFP/East News
  • Reprezentacja Niemiec doznała wstydliwej porażki Macedonii Północnej

• Podopieczni Joachima Loewa przegrali 2:1, a ich rywal jest znacznie niżej notowany

• To pierwsza porażka „Die Manschaft” w eliminacjach mistrzostw świata od 20 lat

Reprezentacja Niemiec w ostatnich miesiącach zalicza wpadkę za wpadką. Najpierw nasi zachodni sąsiedzi ledwo zremisowali ze Szwajcarią 3:3, a później przydarzyła im się kompromitująca porażką z Hiszpanią. „La Furja Roja” rozniosła Niemców aż 6:0.

Tym razem podopieczni Joachima Loewa znów się nie popisali. Wczoraj drużyna „Die Manschaft” przegrała ze znacznie niżej notowaną Macedonią Północną 2:1. Gospodarze mieli szansę na zwycięstwo, ale w absolutnie 100% sytuacji Timo Werner ledwo trafił w piłkę i znów stał się obiektem drwin wśród internautów. Sprawdziło się stare porzekadło, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili goście.

Początek eliminacji nie dawał powodów do niepokoju

Kiedy Niemieccy kibice wciąż mieli w pamięci druzgocącą porażkę z Hiszpanią, ich piłkarze odnieśli dwa zwycięstwa na początek eliminacji mistrzostw świata. Najpierw „Die Manschaft” wygrała z Islandią 3:0, a następnie pokonała na wyjeździe Rumunów 1:0. Wydawało się zatem, że złe demony zostały wypędzone, a piłkarze zza zachodniej granicy wrócili na zwycięską ścieżkę. Owszem, wrócili, ale tylko na chwilę.

Początek spotkania z Macedonią Północną już mógł wzbudzić niepokój wśród fanów reprezentacji Niemiec. Goście postawili bardzo trudne warunki gry, które zostały zwieńczone bramką Gorana Pandeva, który trafił do siatki na kilka sekund przed przerwą.

Gospodarzom do wyrównania udało się doprowadzić w 63. minucie, za sprawą pewnie wyegzekwowanego rzutu karnego przez Ilkay'a Gundogana. Nieco ponad 10 minut później Niemcy stanęli przed wielką szansą wyjścia na prowadzenie, ale Timo Werner zrobił to...

W tak znakomitej sytuacji napastnik Chelsea ledwo trafił w piłkę i choć fani „The Blues” zdążyli się już przyzwyczaić do takich wyczynów 25-latka, to kibice niemieckiej kadry z pewnością do tej pory dochodzą do siebie. Macedończycy w niepowodzeniu rywali zwietrzyli swoją szansę i w 85. minucie dzięki trafieniu Elifa Elmasa, zapewnili sobie trzy punkty.

To pierwsza taka porażka reprezentacji Niemiec od 20 lat

Po tym meczu Niemcy spadli na 3. miejsce w tabeli grupy J eliminacji mistrzostw świata. Naszych zachodnich sąsiadów wyprzedzają takie zespoły jak Armenia i Macedonia Północna, co, delikatnie mówiąc, nie najlepiej świadczy o Joachimie Loewie i jego podopiecznych.

Historycy wyliczyli, że to pierwsza taka porażka reprezentacji Niemiec od 20 lat. Swój ostatni mecz w eliminacjach mistrzostw świata, „Die Manschaft” przegrała z Anglią, a było to w 2001 roku. Kolejny, poprzedni taki przypadek miał miejsce szesnaście lat wcześniej, czyli w 1985 roku, gdy nasi zachodni sąsiedzi ulegli Portugalii.

Czy Joachim Loew nie potrafi już wykrzesać tego co najlepsze ze swoich zawodników? Jeśli tak, to nie jest dobra wróżba przed zbliżającym się Euro 2020. Wiadomo, iż selekcjoner pożegna się z prowadzeniem kadry po turnieju, o czym szerzej pisaliśmy tutaj, ale do tego czasu może ze swoimi piłkarzami może zaliczyć jeszcze wiele potknięć.

W Niemczech coraz głośniej spekuluje się o potencjalnych następcach Loewa. O najbardziej prawdopodobnych wyborach tamtejszej federacji szerzej przeczytacie tutaj.