Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Niemcy zachwyceni Łukaszem Piszczkiem
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:31

Niemcy zachwyceni Łukaszem Piszczkiem

Łukasz Piszczek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Łukasz Piszczek wystąpił w meczu Borussii Dortmund z VfL Wolfsburg. Polski obrońca przyczynił się do ważnego zwycięstwa swojej drużyny, co nie umknęło uwadze niemieckich mediów. Za swój występ Piszczek został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów.

Łukasz Piszczek bohaterem niemieckich mediów

Łukasz Piszczek powoli zbliża się do zakończenia swojej przygody z Borussią Dortmund. Polak wypełnia ostatni rok kontraktu i już w lecie odejdzie z klubu, w którym spędził ostatnią dekadę. Pozycja byłego reprezentanta Polski w ostatnich miesiącach osłabła, a miejsce w składzie zajęli młodsi zawodnicy.

Nie zmienia to jednak faktu, że Piszczek nadal jest klasowym piłkarzem, co właśnie po raz kolejny udowodnił. 35-latek rozegrał pełne 90. minut w arcyważnym dla Borussii meczu Bundesligi z VfL Wolfsburg. “Wilki” to bezpośredni rywal BVB w walce o miejsce dające prawo startu w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Po dwóch bramkach Erlinga Haalanda Borussia Dortmund pokonała Wolfsburg i zniwelowała stratę do najlepszej czwórki ligowej tabeli. Strata BVB do trzecich aktualnie ‘Wilków” wynosi już tylko dwa punkty. Czwarty Eintracht Frankfurt ma natomiast tylko punkt więcej od drużyny Łukasza Piszczka.

Niemieckie media doceniają wkład Polaka w doskonały rezultat Borussii. W pomeczowych ocenach Piszczek otrzymał jedne z najwyższych not. Eksperci zgodnie uznali, że gra polskiego defensora zasługuje na wielkie uznanie.

Wspaniały występ Piszczka doceniony przez ekspertów

“Bild” przyznał Piszczkowi “3” w sześciostopniowej skali (1 - występ klasy światowej, 6 - gra poniżej krytyki). Wyżej ocenieni zostali tylko Erling Haaland, który dostał “1”, a także Manuel Akanji i Mahmoud Dahoud, którzy nagrodzeni zostali “2”.

- Był bardzo aktywny i dynamiczny, choć w drugiej połowie sprawiał wrażenie niepozornego. Wykonał solidną robotę w defensywie. Polski weteran zdobył zaufanie Terzicia w meczu z Unionem i potwierdził to z Wolfsburgiem. Grał solidnie i cały czas szedł do przodu - piszą dziennikarze portalu spox.com, którzy ocenili grę Polaka także na “3”. Taką samą notę przyznał mu także sportbuzzer.de.

Jeszcze lepszą notę Łukasz Piszczek uzyskał od dziennikarzy ruhrnachrichten.de. W ich ocenie polski defensor zasłużył na “2”. Taka sama ocena znalazła się również w pomeczowej analizie serwisu ran.de. Jego dziennikarze przekonują, że występ Piszczka był bliski ideału.

- Jeden lub drugi kibic BVB może się zastanawiać, dlaczego trener nie wystawiał częściej Piszczka w wyjściowym składzie - podsumowali dziennikarze wspomnianego portalu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane