Swiatsportu.pl
Nie żyje Maja Kostrzewa

Maja Kostrzewa/Facebook

Nowe fakty na temat tragicznej śmierci 14-letniej Mai Kostrzewy

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Wczoraj świat środowiska motocrossowego pogrążył się w żałobie. Niespełna 15-letnia Maja Kostrzewa nie żyje, a zginęła w trakcie treningu. Młoda zawodniczka pochodziła z Gdyni i jeździła w utytułowanym klubie z Człuchowa. Niestety jej życia nie udało się

  • W sobotę doszło do śmiertelnego wypadku na torze motocrossowym w Lipnie

  • Zginęła zaledwie 14-letnia Maja Kostrzewa, a na temat zdarzenia pojawiły się nowe fakty

  • To kolejny tego typu wypadek w ostatnich latach na terenie Polski

  • Niedawno do równie tragicznej sytuacji doszło w Argentynie

Wczoraj informowaliśmy Was, że nie żyje 15-letnia Maja Kostrzewa. Okazało się, że młoda zawodniczka nie miała jeszcze nawet skończonych 15-lat, bowiem urodziny świętowałaby dopiero 19 grudnia. Wiemy już, że tak się jednak nie stanie.

W sprawie jej śmiertelnego wypadku światło dzienne ujrzały nowe fakty. Nastolatka najprawdopodobniej straciła kontrolę nad maszyną. Służby medycznie nie były w stanie już jej pomóc. To kolejny taki wypadek na torze w Lipnie w ostatnich latach, a motocross znów pokazał, że jest bardzo niebezpiecznym sportem.

Nie żyje Maja Kostrzewa. Znamy nowe fakty w sprawie jej wypadku

Maja Kostrzewa pochodziła z Gdyni, a na co dzień jeździła w utytułowanym klubie z Człuchowa. W sobotę trenowała na dobrze znanym sobie i środowisku motocrossowemu torze w Lipnie. Obiekt ten jest położony w województwie kujawsko-pomorskim. Niestety ćwiczenia dla 14-latki skończyły się tragicznie.

Młoda zawodniczka korzystała ze sprawdzonego motocykla KTM. Momentu wypadku nikt nie widział, że ale ze wstępnych ustaleń wynika, że Maja na jednym ze wzniesień wzbiła się w powietrze i nie opanowała maszyny po lądowaniu.

Na torze w możliwie jak najszybszym czasie pojawiły się służby ratunkowe, ale kilkudziesięciominutowa reanimacja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Obrażenia nastolatki okazały się zbyt poważne. Zawodniczka zmarła. Miejscowa policja próbuje ustalić dokładne przyczyny i okoliczności tragedii, prowadząc postępowanie pod nadzorem miejscowej prokuratury.

To kolejny wypadek na torze w Lipinie w ostatnich latach

Motocross nie po raz pierwszy pokazał, że jest bardzo niebezpiecznym sportem. Dwa lata temu na tym samym obiekcie w Lipnie życie straciła inna młoda zawodniczka, a okoliczności jej śmierci wydają się bliźniaczo podobne.

W przypadku Kostrzewy można raczej (choć jeszcze nieoficjalnie) mówić o nieszczęśliwym wypadku i takie same okoliczności towarzyszyły zdarzeniu, w którym w 2019 roku zginęła 15-letnia Wiktoria Wicińska. Śledczy uznali wówczas, że nikt nie przyczynił się do tragedii i był to nieszczęśliwy wypadek. W konsekwencji postępowanie umorzono.

2019 rok był okrutny dla polskiego środowiska motocrossowego. W tamtym czasie zginął także 29-letni Łukasz Lonka. Ostatnie miesiące również są tragiczne, choć w sferze globalnej, ponieważ śmiertelnego zdarzenia doszło również w Argentynie.

Niespełna trzy tygodnie temu pisaliśmy dla Was, że nie żyje 23-letni Alberto Zapata. Młody zawodnik zmarł w trakcie zawodów wskutek sytuacji, kiedy jeden z jego rywali dosłownie po nim przejechał. To mrożące krew w żyłach zdarzenie możecie zobaczyć tutaj.

Źródło: WP SporotweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Anita Włodarczyk lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem.

Inne sporty

Anita Włodarczyk bez formy po powrocie. Będzie jej trudno o medal w Tokio

Czytaj więcej >
Nie żyje - świeczka żałobna

Inne sporty

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Håkon Brusveen, dwukrotny medalista olimpijski

Czytaj więcej >

Inne sporty

Tragiczny wypadek. Nie żyje 24-letni bramkarz Columbus Blue Jackets

Czytaj więcej >

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Kornelia Lesiewicz

Inne sporty

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy. Wielki sukces Polki tuż przed igrzyskami

Czytaj więcej >