Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nowe informacje o stanie zdrowia Krzysztofa Piątka. Spory kłopot reprezentacji Polski
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:45

Nowe informacje o stanie zdrowia Krzysztofa Piątka. Spory kłopot reprezentacji Polski

Krzysztof Piątek w barwach Herthy Berlin
facebook.com/Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek otrzymał powołanie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski, które rozpocznie się już za tydzień. Niestety wygląda na to, że Paulo Sousa nie będzie mógł liczyć na napastnika we wrześniowych meczach kadry. Z najnowszych informacji wynika, że zawodnik Herthy Berlin nadal ma problemy z kontuzjowaną kostką i jego powrót na boisko nieco się opóźni.

  • Krzysztof Piątek otrzymał powołanie na wrześniowe mecze reprezentacji Polski z Albanią, San Marino i Anglią

  • Napastnik miał już dojść do siebie po kontuzji kostki, która pozbawiła go wyjazdu na Euro 2020

  • Wygląda jednak na to, że uraz nadal nie daje za wygraną i Piątek musi odłożyć w czasie powrót na boisko

Krzysztof Piątek wciąż dochodzi do siebie po kontuzji kostki. Napastnik otrzymał powołanie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski, jednak wygląda na to, że Paulo Sousa będzie musiał sobie poradzić bez niego. Kontuzja nadal nie odpuszcza.

Krzysztof Piątek jednak nie przyjedzie na zgrupowanie kadry?

Krzysztof Piątek może mówić o wyjątkowy pechu. Napastnik Herthy Berlin na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu 2020/2021 doznał złamania kostki, co wyeliminowało go m.in. z udziału w Euro 2020. Polak opuścił także początek nowego sezonu.

Piątek nie mógł pomóc swoim kolegom w dwóch pierwszych meczach Bundesligi sezonu 2021/2022. Hertha Berlin zanotowała dwie porażki. Najpierw 1:2 z FC Koeln, a następnie 1:2 z VfL Wolfsburg.

Polaki napastnik ciężko pracował nad powrotem do zdrowia i miał ambitny plan, by wrócić do gry już na mecz trzeciej kolejki przeciwko Bayernowi Monachium. Kilka dni temu informacje te w rozmowie z “Bildem” potwierdził trener Herthy Pal Dardai. Sytuacja jednak uległa zmianie i wygląda na to, że kontuzja nie odpuszcza. 

- Myślę, że na razie możemy zapomnieć o naszym planie. Krzysztof musi przyzwyczaić się do obciążeń. Tego rodzaju urazy nie są łatwe do wyleczenia, organizm potrzebuje czasu - stwierdził Dardai, którego słowa cytuje portal WP SportoweFakty.

Piątek nie zaryzykuje odnowienia kontuzji

Ten sam portal donosi, że pod znakiem zapytania stanął także udział Krzysztofa Piątka w najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Napastnik otrzymał powołanie na wrześniowe mecze eliminacji mistrzostw świata z Albanią, San Marino i Anglią. Paulo Sousa będzie musiał jednak prawdopodobnie poradzić sobie bez zawodnika Herthy.

- Rozmawialiśmy z Krzyśkiem i trenerem Herthy i na tej podstawie wysłaliśmy zawodnikowi powołanie - powiedział rzecznik reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski, cytowany przez WP SportoweFakty.

- Jeszcze tydzień temu wydawało się, że Krzysiek będzie mógł wystąpić z Bayernem. Czekamy na dalsze wskazówki Herthy. Jeżeli zawodnik nie będzie czuł się na siłach, to zapewne nie stawi się na zgrupowaniu. Piłkarz w przypadku kontuzji nie ma obowiązku przyjazdu na zgrupowanie - dodał Kwiatkowski.

Kiedy zatem można spodziewać się Krzysztofa Piątka ponownie na boisku? Jeśli faktycznie jego rehabilitacja przebiega sprawnie, może on zagrać już po przerwie na mecze reprezentacji, 12 września w spotkaniu ligowym z VfL Bochum. Wcześniej raczej nikt nie będzie ryzykował zdrowia napastnika. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane