Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nowy trener Bayernu Monachium już planuje transfery
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:30

Nowy trener Bayernu Monachium już planuje transfery

Bayern Monachium
Frank Hoermann SVEN SIMON via www.imago-images.deImago Sport
  • Niemieckie media podają informacje o planach Juliana Nagelsmanna, który od nowego sezonu zostanie trenerem Bayernu Monachium

  • 33-latek wytypował już podobno, kogo chce sprowadzić do drużyny latem

  • “Sport Bild” jest zdania, że chodzi o gwiazdora Liverpoolu Georginio Wijnalduma

Bayern Monachium latem może zmienić się nie do poznania. Stery w drużynie obejmie Julian Nagelsmann, który zastąpi Hansiego Flicka. 33-latek planuje już także transfery. Z informacji niemieckich mediów wynika, że doskonale wie on już, kogo chce sprowadzić do swojej nowej drużyny.

Bayern Monachium pod wodzą Nagelsmanna przejdzie metamorfozę

W miniony wtorek w Bayernie Monachium doszło do małego trzęsienia ziemi. Klub z Bawarii oficjalnie poinformował, że od nowego sezonu trenerem zespołu zostanie Julian Nagelsmann. 33-latek, który obecnie prowadzi RB Lipsk, podpisze kontrakt aż do 2026 roku.

- Julian Nagelsmann oznacza nową generację trenerów. Mimo młodego wieku zrobił imponującą karierę. Jesteśmy przekonani, że razem z Julianem Nagelsmannem będziemy budować wielkie sukcesy- powiedział prezes Bayernu Monachium Herbert Hainer po ogłoszeniu decyzji o zatrudnieniu Nagelsmanna.

- Już sam pięcioletni kontrakt Juliana pokazuje, jak bardzo identyfikuje się z Bayernem. Jestem przekonany, że wraz z nim będziemy bardzo skutecznie kształtować sportową przyszłość Bayernu - mówił z kolei legendarny Olivier Kahn, który w styczniu 2022 przejmie stanowisko dyrektora generalnego Bayernu.

Zdaniem niemieckich mediów, choć Julian Nagelsmann nadal prowadzi jeszcze RB Lipsk, już myśli o pracy w Bayernie Monachium. Jak podaje “Sport Bild”, 33-latek wie już nawet, kogo chce sprowadzić do drużyny w letnim oknie transferowym. Jego wybór padł na gwiazdę Premier League.

Gwiazdor Liverpoolu nowym kolegą Roberta Lewandowskiego?

Mowa o Georginio Wijnaldumie. Doświadczony pomocnik od dawna znajduje się w centrum transferowych spekulacji. Najczęściej łączony jest z FC Barceloną, gdzie trenerem jest jego rodak Ronald Koeman. 

Niemal pewne jest, że Wijnaldum nie zostanie dłużej w ekipie Liverpoolu. Jego umowa wygasa wraz z końcem czerwca i nie ma żadnych przesłanek, by miała zostać przedłużona. 30-latek pożegna się zatem z Anfield Road po pięciu latach gry obfitującej w sukcesy.

Co Wijnaldum myśli o grze w Bayernie Monachium? Tego na razie nie wiadomo. Wiadomo jednak, że zawodnik ma dość wysokie oczekiwania finansowe. Media podają, że oczekuje on gaży gwarantującej mu 200 tys. euro tygodniowo! W skali roku daje to łącznie kwotę ponad 10 mln euro. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane