Planica Żródło: screen - youtube.com/Eurosport Polska

O której oglądać piątkowy konkurs w Planicy?

26 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

O której oglądać dzisiejszy konkurs w Planicy? Wczorajsza rywalizacja była dla polskich kibiców dużym rozczarowaniem, ale podopieczni Michala Doleżala już dziś będą mieli okazję do odwetu. Na popołudnie zaplanowano kolejny konkurs indywidualny, a poprzedzą go kwalifikacje, które z kolei zapoczątkują cykl Planica 7. Biorąc pod uwagę zwyczajowe godziny rozgrywania zawodów Słowenii, pora jest dosyć nietypowa

  • Dziś czeka nas kolejny konkurs na Letalnicy, czyli skoczni do lotów narciarskich
  • Zawody poprzedzą kwalifikacje, w których udział weźmie sześciu Polaków
  • O której oglądać piątkowy konkurs w Planicy?

Wczoraj odbył się pierwszy konkurs w trakcie tego przedłużonego weekendu w Planicy, który zakończy rywalizacje w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ku rozczarowaniu polskich kibiców nasi zawodnicy odgrywali rolę statystów. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski był Piotr Żyła, który zajął 10.miejsce. Do drugiej serii nie awansowali Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Dziś czekają nas kolejne zawody indywidualne, ale najpierw zawodnicy wezmą udział w kwalifikacjach, które zainaugurują tegoroczny cykl Planica 7. Jeśli Ryoyu Kobayashi utrzyma swoją dyspozycję z czwartku, to jego konkurenci powinni zapomnieć o zwycięstwie. Za to my miejmy nadzieję, że nasi skoczkowie pokażą się już ze znacznie lepszej strony. O której oglądać piątkowy konkurs w Planicy?

W ten weekend Polacy mają dużo do ugrania

Organizatorzy zawodów Pucharu Świata przyzwyczaili nas do tego organizowania miniturniejów w trakcie kolejnych weekendów. Słoweńcy już po raz kolejny przygotowali rywalizację w Planica 7 i trzeba przyznać, iż w tym roku pula nagród jest naprawdę nieprzeciętna.

Polacy tracą punkty na Węgrzech. Fatalna gra reprezentacji w defensywiePolacy tracą punkty na Węgrzech. Fatalna gra reprezentacji w defensywieCzytaj dalej

Do Planica 7 zaliczane będą dzisiejsze kwalifikacje i konkurs indywidualny oraz jutrzejsze zawody drużynowe i finał sezonu zaplanowany na niedzielę. Zatem liczyć się będzie siedem równych i dalekich lotów, z których nota łączna pozwoli wyłonić zwycięzcę. Triumfator tego miniturnieju otrzyma 20 tysięcy franków szwajcarskich, czyli około 82 tysiące złotych.

Należy jeszcze również pamiętać o zwyczajowych stawkach wypłacanych przez FIS podczas zawodów PŚ. Za wygraną w kwalifikacjach zwycięzca otrzyma 12 tysięcy złotych, a za triumf w konkursie indywidualnym 41 tysięcy złotych. Do tego członek zwycięskiego zespołu w sobotniej drużynówce otrzyma 30 tysięcy złotych, a dochodzą również do tego premier dla zawodników za zajęcie danego miejsca w każdym z konkursów.

O której oglądać piątkowy konkurs w Planicy?

Podczas rywalizacji na Letalnicy jeszcze dużo może się zmienić. Poza czołową trójką w najlepszej „10” jest bardzo ciasno. Po wczoraj pozycjami zamienili się Piotr Żyła z Dawidem Kubackim i teraz to Wiślanin zajmuje 5. lokatę, a zawodnik z Nowego Targu jest 7. Generalnie różnice punktowe na miejscach 4-8 są bardzo niewielkie. O pozycję w „12” może ciąż walczyć Andrzej Stękała, który aktualnie jest 16. O nieznaczną poprawę rezultatu powalczyć mogą również 25. Jakub Wolny i 31. Klemens Murańka.

Dzisiejszy konkurs indywidualny poprzedzą kwalifikacje, których start zaplanowano na godzinę 13:30. Na starcie pojawi się sześciu reprezentantów Polski, a będą nimi: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Klemens Murańka. Eliminacje będzie można śledzić na kanale Eurosportu 1 oraz w Eurosporcie Player.

Natomiast początek konkursu zaplanowany jest na godzinę 15:00. Zawody będzie można oglądać w Eurosport 1, TVP 1, TVP Sport oraz w serwisach Eurosport Player i sport.tvp.pl.

Na naszej stronie pojawią się za to szczegółowe relacje z zarówno z kwalifikacji jak i obu serii konkursowych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł