Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Oficjalnie: Czesław Michniewicz zwolniony z Legii Warszawa. Znamy jego następcę
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Oficjalnie: Czesław Michniewicz zwolniony z Legii Warszawa. Znamy jego następcę

EN 01498382 1902
TIZIANA FABI/AFP/East News

Czesław Michniewicz w poniedziałek przestał pełnić funkcję trenera Legii Warszawa. Doświadczony szkoleniowiec został zwolniony po serii fatalnych występów drużyny w rozgrywkach ligowych. “Wojskowi” przegrali aż 7 z 10 spotkań rozegranych w tym sezonie. Niedzielna porażka 1:4 z Piastem Gliwice przelała czarę goryczy. 

  • Czesław Michniewicz został zwolniony z posady trenera Legii Warszawa

  • 50-latek stracił w poniedziałek pracę z uwagi na fatalne wyniki zespołu w Ekstraklasie

  • Legia Warszawa przekazała już, kto zastąpi Michniewicza na ławce trenerskiej

Czesław Michniewicz nie jest już trenerem Legii Warszawa. 50-latek stracił pracę po niedzielnej porażce 1:4 z Piastem Gliwice. Wiemy już, kto zastąpi go na ławce trenerskiej stołecznej drużyny.

Czesław Michniewicz zwolniony z Legii Warszawa

Czesław Michniewicz zgodnie z przypuszczeniami mediów został w poniedziałek zwolniony z posady trenera Legii Warszawa. Doświadczony szkoleniowiec zapłacił posadą za serię fatalnych porażek w Ekstraklasie. “Wojskowi” przegrali aż 7 z 10 meczów w tym sezonie Ekstraklasy.

Legia zanotowała w niedzielę już czwartą porażkę z rzędu. Po porażkach z Rakowem Częstochowa, Lechią Gdańsk i Lechem Poznań, wciąż aktualni mistrzowie Polski polegli także w pojedynku z Piastem Gliwice. Na terenie rywali Legia przegrała aż 1:4. 

Legia Warszawa ma na koncie zaledwie 9 punktów i zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli Ekstraklasy. To zaledwie punkt więcej od otwierającej strefę spadkową Warty Poznań i tylko trzy od ostatniego w tabeli Górnika Łęczna. 

Michniewicza broniły wyniki osiągane przez drużynę w Lidze Europy. Legia Warszawa wygrała dwa spotkania fazy grupowej przeciwko Spartakowi Moskwa i Leicester City. Choć ostatnio przegrała z SSC Napoli, nadal pozostaje liderem swojej grupy z dorobkiem sześciu punktów. 

Zaskakujący następca Michniewicza

Cierpliwość właściciela klubu Dariusza Mioduskiego jednak się wyczerpała. W poniedziałek podziękowano mu za współpracę. Z klubu odejdzie także jego asystent Kamil Potrykus.

- Legia Warszawa dziękuje trenerowi Czesławowi Michniewiczowi i asystentowi Kamilowi Potrykusowi za pracę dla klubu oraz zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 2020/2021 i awans do fazy grupowej Ligi Europy UEFA 2021/22 - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej Legii. 

Klub przekazał także, kto zajmie miejsce zwolnionego szkoleniowca. Obowiązki pierwszego trenera Legii Warszawa przejmie Marek Gołębiewski, który do tej pory prowadził drugi zespół “Wojskowych”. Jego asystentami będą Przemysław Małecki oraz Inaki Astiz. 

Jest to zaskakująca informacja, gdyż media informowały, że szansę prowadzenia Legii dostanie Przemysław Małecki. Taką informację podał na Twitterze dziennikarz Krzysztof Stanowski. Jak się okazało, była ona błędna. 

Źródło: Legia Warszawa

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane