Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Oficjalnie: Damian Kądzior piłkarzem Piasta Gliwice
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:41

Oficjalnie: Damian Kądzior piłkarzem Piasta Gliwice

tt piast gliwice
twitter.com/@PiastGliwiceSA

Damian Kądzior został nowym zawodnikiem Piasta Gliwice. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami reprezentant Polski opuścił szeregi hiszpańskiego SD Eibar i zdecydował się wrócić do Ekstraklasy. Z drużyną Piasta 29-latek podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

  • Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Damian Kądzior zdecydował się na powrót do Ekstraklasy

  • 29-letni skrzydłowy, który zanotował sześć meczów w reprezentacji Polski, został nowym zawodnikiem Piasta Gliwice

  • Kądzior opuścił hiszpański SD Eibar, którego zawodnikiem był od lata ubiegłego roku

Damian Kądzior jest kolejnym reprezentantem Polski, który zdecydował się wrócić do Ekstraklasy. 29-letni skrzydłowy w poniedziałek został nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Zawodnik nie kryje zadowolenia z takiego obrotu spraw.

Damian Kądzior nowym zawodnikiem Piasta Gliwice

Zaledwie kilka godzin temu informowaliśmy, że Damian Kądzior jest bliski dołączenia do Piasta Gliwice. Śląski klub i hiszpański SC Eibar, którego zawodnikiem był 29-letni skrzydłowy, prowadziły zaawansowane rozmowy (więcej TUTAJ). Wieczorem Piast oficjalnie ogłosił, że pomocnik związał się z klubem.

Damian Kądzior przenosi się do Piasta Gliwice na zasadzie transferu definitywnego. Jego umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. Zawodnik jest bardzo zadowolony z tego, że udało mu się dołączyć właśnie do drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika. 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że to właśnie Piast był najbardziej konkretny spośród wszystkich klubów, nie tylko polskich, ale i kilku zagranicznych, z którymi rozmawialiśmy. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak odpłacić się na boisku za dane mi zaufanie - powiedział Kądzior, którego wypowiedź cytuje oficjalna strona internetowa klubu. 

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się na temat możliwych przenosin piłkarza do Lecha Poznań. “Kolejorz” był skłonny spełnić wymagania finansowe SD Eibar, jednak trener Maciej Skorża zdecydował, że nie potrzebuje Damiana Kądziora w drużynie. Takie informacje podał portal interia.pl.

Piast wygrał walkę o reprezentanta Polski

- Transfer Damiana nie był łatwym tematem, ale wygraliśmy ten wyścig. Cieszę się, że udało się go przekonać do gry w Piaście, mimo ofert z innych klubów, nie tylko polskich. To pokazuje, że liczymy się na rynku transferowym - powiedział prezes Piasta Gliwice Grzegorz Bednarski. 

Dla Damiana Kądziora jest to powrót do Polski po trzech latach. W 2018 roku opuścił Górnika Zabrze i przeniósł się do Dinama Zagrzeb. Z Chorwacji trafił w ubiegłym roku do Eibar, a ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w tureckim Alanyasporze. Przed wyjazdem z kraju Kądzior reprezentował też barwy m.in. Jagiellonii Białystok i Motoru Lublin. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane