Skoki narciarskie Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Oficjalnie: Halvor Egner Granerud wystartuje w Planicy

22 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Skoki narciarskie już w środę zawitają do Planicy, gdzie nastąpi zwieńczenie sezonu 2020/2021 w Pucharze Świata. Rozegrane zostaną cztery konkursy, trzy indywidualne i jeden drużynowy. W rywalizacji nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski. W poniedziałek dowiedzieliśmy się także, czy na Letalnicy pojawi się Halvor Egner Granerud, który kilka tygodni temu wypadł z rywalizacji z powodu infekcji koronawirusem. Norwegowie podjęli ostateczną decyzję. 

  • Wielkimi krokami zbliżają się ostatnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie
  • Najlepsi skoczkowie, w tym Polacy, będą rywalizować od 25 do 28 marca na mamuciej skoczni w Planicy
  • Skład reprezentacji na te zawody opublikowali Norwegowie, którzy ostatnio musieli radzić sobie bez Halvora Egnera Graneruda
  • 24-latek zaraził się COVID-19 i przez długi czas nie startował, jednak teraz wraca do rywalizacji

Skoki narciarskie po przerwie wracają już w tym tygodniu. Od środy najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w Planicy, gdzie odbędą się ostatnie konkury Pucharu Świata w tym sezonie. Właśnie zapadła decyzja, co ze startem w zawodach Halvora Egnera Graneruda, lidera klasyfikacji generalnej.

Skoki narciarskie zwieńczą sezon zawodami w Planicy

Już w środę nadejdzie moment, na który czekają wszyscy fani skoków narciarskich. Najlepsi skoczkowie świata rozpoczną rywalizację w zawodach na mamucim obiekcie w Planicy. W środę czekają ich seria próbna i kwalifikacje.

W kolejnych dniach rozegrane zostaną natomiast cztery konkursy. Czekać nas będzie rywalizacja w trzech konkursach indywidualnym oraz jednym drużynowym. Kolejne reprezentacje odkrywają karty przed ostatnim akcentem sezonu 2020/2021.

Piłkarz Jagiellonii zatrzymany przez policję. Uciekał przed funkcjonariuszamiPiłkarz Jagiellonii zatrzymany przez policję. Uciekał przed funkcjonariuszamiCzytaj dalej

W poniedziałek oficjalny skład reprezentacji na zawody w Planicy ogłosili Norwegowie. Przy okazji zapadła najważniejsza decyzja, dotycząca Halvora Egnera Graneruda. Lider Pucharu Świata wypadł z rywalizacji kilka tygodni temu z powodu zakażenia koronawirusem.

Skoczek przez długi czas pozostawał w kwarantannie w Niemczech i nie mógł trenować. Wreszcie jednak wrócił do kraju, gdzie mimo kolejnej izolacji, mógł trenować na skoczni. 24-latek nie ukrywał, że mimo przerwy od startów, nadal jest w bardzo dobrej formie.

- To była świetna zabawa. Pierwszy raz tej zimy skakałem w Norwegii, więc było świetnie. Skoki były dobre, a obiekt znakomicie przygotowany. Skakałem tam na bardzo wysokim poziomie, a jak oddaję takie skoki, to wygrywam - wyznał w wywiadzie dla tv2.no.

Halvor Egner Granerud wystartuje w Planicy

Granerud, który jest już pewny triumfu w Pucharze Świata, znalazł się w kadrze Norwegii na ostatnie zawody sezonu. Będzie on mógł zatem osobiście odebrać Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej cyklu.

Oprócz dominatora sezonu 2020/2021 w kadrze skandynawskiego państwa znaleźli się także. Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande, a także Benjamin Oestvold. Ostatni z wymienionych pokazał się z dobrej strony podczas Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. To właśnie Ostenvold skoczył podczas treningu na Wielkiej Krokwi aż 150 metrów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł