Swiatsportu.pl
Skoki narciarskie

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Oficjalnie: Halvor Egner Granerud wystartuje w Planicy

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Skoki narciarskie już w środę zawitają do Planicy, gdzie nastąpi zwieńczenie sezonu 2020/2021 w Pucharze Świata. Rozegrane zostaną cztery konkursy, trzy indywidualne i jeden drużynowy. W rywalizacji nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski. W poniedz

  • Wielkimi krokami zbliżają się ostatnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie

  • Najlepsi skoczkowie, w tym Polacy, będą rywalizować od 25 do 28 marca na mamuciej skoczni w Planicy

  • Skład reprezentacji na te zawody opublikowali Norwegowie, którzy ostatnio musieli radzić sobie bez Halvora Egnera Graneruda

  • 24-latek zaraził się COVID-19 i przez długi czas nie startował, jednak teraz wraca do rywalizacji

Skoki narciarskie po przerwie wracają już w tym tygodniu. Od środy najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w Planicy, gdzie odbędą się ostatnie konkury Pucharu Świata w tym sezonie. Właśnie zapadła decyzja, co ze startem w zawodach Halvora Egnera Graneruda, lidera klasyfikacji generalnej. 

Skoki narciarskie zwieńczą sezon zawodami w Planicy

Już w środę nadejdzie moment, na który czekają wszyscy fani skoków narciarskich. Najlepsi skoczkowie świata rozpoczną rywalizację w zawodach na mamucim obiekcie w Planicy. W środę czekają ich seria próbna i kwalifikacje.

W kolejnych dniach rozegrane zostaną natomiast cztery konkursy. Czekać nas będzie rywalizacja w trzech konkursach indywidualnym oraz jednym drużynowym. Kolejne reprezentacje odkrywają karty przed ostatnim akcentem sezonu 2020/2021. 

W poniedziałek oficjalny skład reprezentacji na zawody w Planicy ogłosili Norwegowie. Przy okazji zapadła najważniejsza decyzja, dotycząca Halvora Egnera Graneruda. Lider Pucharu Świata wypadł z rywalizacji kilka tygodni temu z powodu zakażenia koronawirusem.

Skoczek przez długi czas pozostawał w kwarantannie w Niemczech i nie mógł trenować. Wreszcie jednak wrócił do kraju, gdzie mimo kolejnej izolacji, mógł trenować na skoczni. 24-latek nie ukrywał, że mimo przerwy od startów, nadal jest w bardzo dobrej formie.

- To była świetna zabawa. Pierwszy raz tej zimy skakałem w Norwegii, więc było świetnie. Skoki były dobre, a obiekt znakomicie przygotowany. Skakałem tam na bardzo wysokim poziomie, a jak oddaję takie skoki, to wygrywam - wyznał w wywiadzie dla tv2.no.

Halvor Egner Granerud wystartuje w Planicy

Granerud, który jest już pewny triumfu w Pucharze Świata, znalazł się w kadrze Norwegii na ostatnie zawody sezonu. Będzie on mógł zatem osobiście odebrać Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. 

Oprócz dominatora sezonu 2020/2021 w kadrze skandynawskiego państwa znaleźli się także. Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande, a także Benjamin Oestvold. Ostatni z wymienionych pokazał się z dobrej strony podczas Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. To właśnie Ostenvold skoczył podczas treningu na Wielkiej Krokwi aż 150 metrów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Piotr Żyła nie trzyma medalu w domu. Wolał go oddać rodzicom

Czytaj więcej >
Trener Zbigniew Klimowkski

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski, trener naszych juniorów, ciężko przechodzi COVID-19

Czytaj więcej >
Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Ujawniono zarobki Kamila Stocha. Polak wzbogacił się o miliony

Czytaj więcej >
Adam Małysz Apoloniusz Tajner

Skoki narciarskie

Adam Małysz przeraził Apoloniusza Tajnera w swoim legendarnym skoku

Czytaj więcej >
Michal Doleżal

Skoki narciarskie

Michal Doleżal opowiedział o sytuacji polskiej kadry (Tylko u nas)

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Zaskakująca prawda o siostrze Piotra Żyły

Czytaj więcej >