Swiatsportu.pl
Kamil Grosicki

MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Oficjalnie: Kamil Grosicki wraca do Ekstraklasy

21 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Kamil Grosicki po równo dekadzie już oficjalnie wraca do PKO BP Ekstraklasy. Dla samego zawodnika ponowna gra na polskich boiskach będzie miała szczególny wymiar. Reprezentant Polski dołączy bowiem do Pogoni Szczecin, której jest wychowankiem. Pomocnik dla "Portowców" zagra po 14 latach przerwy.

  • Kamil Grosicki oficjalnie wrócił do PKO BP Ekstraklasy

  • Pomocnik ponownie zagra dla klubu, którego jest wychowankiem, czyli Pogoni Szczecin

  • Jednym z celów "Grosika" będzie zapewne rychły powrót do reprezentacji Polski

Wreszcie wyjaśniła się przyszłość Kamila Grosickiego. Po kilku "szalonych" oknach transferowych, w których ważyły się losy 33-latka, wreszcie udało mu się zakotwiczyć w odpowiednim miejscu i to dosłownie.

Pomocnik po 14 latach przerwy ponownie przywdzieje barwy klubu, w którym się wychował, czyli Pogoni Szczecin. Dla "Portowców" przyjście "Grosika" będzie bardzo dużym wzmocnieniem i wielką uciechą dla kibiców, którzy oprócz pięknego stadionu rosnącego w oczach, mogą świętować także powrót jednego z najwybitniejszych wychowanków Pogoni.

Projekt bez tytułu - 2021-08-21T133538.643

Bayern pogodził się z odejściem Lewandowskiego. Trwają rozmowy z następcą

CZYTAJ DALEJ

Kamil Grosicki już zimą był blisko Pogoni Szczecin

Jesienią zaczęły się spekulacje, gdzie Kamil Grosicki spędzi rundę wiosenną. Polak praktycznie nie grał w swoim West Bromwich Albion, a objęcie zespołu przez Sama Allardyce'a jeszcze bardziej pogorszyło sprawę.

W grę wchodziły tak egzotyczne kierunki, jak Arabia Saudyjska, czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Mówiono także o ewentualnych powrotach do Francji i Turcji, a szczególnie poważny był temat przejścia "Grosika" do Olympiakosu Pireus, ale Grecy i Anglicy ostatecznie nie dogadali się kwestiach finansowych.

Przecieki pojawiały się również na temat negocjacji piłkarza z polskimi klubami. Rzecz jasna brano pod uwagę drużyny, w których reprezentant Polski miał już okazję występować, czyli Jagiellonię Białystok, Legię Warszawa i właśnie Pogoń Szczecin.

Ostatecznie Grosicki trafił... nigdzie. Piłkarz pozostał w WBA i całą rundę wiosenną spędził na ławce rezerwowych oraz grze w rezerwach, gdzie w pięciu występach zdobył dwie bramki i zaliczył tyle samo asyst. To nie wystarczyło, aby przekonać Paulo Sousę do powołania go na Euro 2020, które przeszło mu koło nosa.

"Grosik" po 14 lata wraca do Ekstraklasy i własnego domu

Pogoń Szczecin przed dzisiejszy meczem piątek kolejki PKO BP Ekstraklasy ze Stalą Mielec ogłosiła, że Kamil Grosicki ponownie przywdzieje barwy "Portowców".

- WRÓCIŁ! Kamil Grosicki piłkarzem Pogoni Szczecin! Witaj w domu - napisał klub na swoich mediach społecznościowych."Grosik" w pierwszym zespole Pogoni zdołał rozegrać zaledwie 23 mecze i zdobyć dwie bramki w latach 2006-2007. Następnie przeszedł do Legii Warszawa, z której był wypożyczany do szwajcarskiego Sionu oraz Jagiellonii Białystok, gdzie ostatecznie przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego.

Piłkarz w trakcie swojej kariery występował także w tureckim Sivassporze, francuskim Rennes, gdzie stał się jednym z ulubieńców kibiców. Następnie Polak przeniósł się do Anglii, spełniając swoje marzenie o grze w Premier League w barwach Hull City i West Bromwich Albion, ale większość część pobytu na Wyspach, Grosicki spędził na poziomie Championship. Teraz będzie miał on okazję do poprawienia swoich liczb w szeregach ukochanej Pogoni.

Co wiesz o występach Polaków w Premier League?

Pytanie 1 z 5

Kto był pierwszym Polakiem, który zagrał w Premier League?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: