Swiatsportu.pl
Paulo Sousa

Łączy nas piłka/YouTube

Paulo Sousa skomentował porażkę z Anglikami

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Paulo Sousa na konferencji pomeczowej skomentował postawę swoich zawodników w meczu z Anglikami na Wembley. Nasz selekcjoner podkreśli, że jego podopieczni zasłużyli na więcej, ale niektórym z nich trochę się oberwało. Zwłaszcza Michałowi Helikowi, który

  • Paulo Sousa wziął wczoraj udział w konferencji prasowej po meczu z Anglią

  • Nasz selekcjoner nie omieszkał bezpośrednio odnieść się do postawy konkretnych zawodników

  • Największa krytyka spotkała Michała Helika, który spowodował rzut karny, którego na gola zamienił Harry Kane

Reprezentacja Polski uległa wczoraj Anglikom na Wembley 2:1. Paulo Sousa w trakcie konferencji prasowej dosyć konkretnie odniósł się do postawy poszczególnych graczy, czego nie mieli w zwyczaju robić poprzedni selekcjonerzy, Jerzy Brzęczek, a już na pewno Adam Nawałka. Jeden piłkarz szczególnie będzie musiał przyjąć po męsku słowa Portugalczyka.

Opiekun naszej kadry nie omieszkał zaznaczyć, że w trakcie sytuacji, po której Anglicy otrzymali rzut karny, Michał Helik powinien zachować się nieco inaczej. Sousa mówił także o tym, iż jego zawodnicy potrzebują nieco więcej czasu, aby przyzwyczaić się do nowych zaleceń taktycznych, ale tego czasu niestety jest bardzo niewiele.

Paulo Sousa odniósł się bezpośrednio do gry niektórych zawodników

Selekcjoner naszej kadry na pomeczowej konferencji zwrócił m.in. uwagę na zadania taktyczne realizowane przez poszczególnych piłkarzy. Portugalczyk nie był do końca zadowolony z pracy wahadłowych.

- Zawodnicy występujący na wahadłach grali zbyt szeroko i za nisko w obronie. Przez to nie mogliśmy zbliżyć się do bramki Anglików i stworzyć sytuacji – skomentował Paulo Sousa, który jeszcze dodał, że Krzysztof Piątek powinien podjąć kilka lepszych decyzji.

Opiekun „Biało-Czerwonych” nie pochwalił także Michała Helika, który zawiódł w kluczowym momencie i sprokurował rzut karny.

- Nie powinien w ten sposób wejść wślizgiem. Zwłaszcza jeżeli rywal wychodził już za boisko - ocenia trener.

Były też pochwały. Selekcjoner bronił swoich piłkarzy

Poza wskazaniem mankamentów w grze niektórych piłkarzy, Paulo Sousa wskazał również dobre momenty w wykonaniu jego zawodników.

- Piotr Zieliński grał za napastnikami. Nasi skrzydłowi atakowali wyżej. Postawiliśmy na większy pressing. Myślę, że dzięki temu byliśmy bardziej niebezpieczni – podkreślił Portugalczyk.

Co ciekawe, nasz selekcjoner nie zgodził się z oceną, jakoby reprezentacja Polski rozgrywała pod jego wodzą słabsze pierwsze połowy, choć widać to gołym okiem. Sousa wziął w obronę swoich zawodników i przypomniał, że „Biało-Czerwoni” odbyli dopiero pierwsze treningi pod jego wodzą i potrzebują odpowiedniej ilości czasu, aby wszystko przyswoić i przenieść to na murawę.

- Zeszliśmy z boiska smutni. Zasłużyliśmy na więcej. Myślę, że jesteśmy w dobrym miejscu - zakończył selekcjoner Polaków

Po tym spotkaniu Polacy spadli dopiero na 4. miejsce grupy A eliminacji mistrzostw świata. Lideruje Anglia z kompletem punktów, drudzy są Węgrzy z 7 „oczkami”, a o punkt mniej mają trzeci Albańczycy. Podopieczni Paulo Sousy zgromadzili za to 4 „oczka”. Kolejne mecze eliminacyjne odbędą się po Euro 2020, a dokładnie na początku września.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Większy limit zmian podczas Euro 2020

  • Daniel Andre Tande wkrótce opuści szpital

  • Niewiarygodna pomyłka Cristiano Ronaldo (WIDEO)

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Wojciech Szczęsny Juventus Turyn Serie A

Piłka nożna

Wojciech Szczęsny poza składem Juventusu. Włoch zastąpi Polaka

Czytaj więcej >
Piotr Zieliński Napoli Serie A

Piłka nożna

Kapitalne trafienie Zielińskiego. Włosi zachwyceni występem Polaka

Czytaj więcej >
Jerzy Brzęczek Kanał Sportowy

Piłka nożna

Jerzy Brzęczek przerwał milczenie. "Skradziono mi moje marzenia"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski skomentował buczenie kibiców przed meczem z Anglią

Czytaj więcej >
Piotr Zieliński gol

Piłka nożna

Przepiękny gol Piotra Zielińskiego i wysoka wygrana SSC Napoli (WIDEO)

Czytaj więcej >
Piłkarz i kibice

Piłka nożna

Leigh Griffiths kopnął racę w kierunku kibiców i został wyśmiany w sieci (WIDEO)

Czytaj więcej >