Swiatsportu.pl
PAWEL SKRABAEast News

PAWEL SKRABA/East News

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Paweł Fajdek okazał się najlepszy w konkursie rzutu młotem podczas mityngu w hiszpańskim Andujar. Czterokrotny mistrz świata jest w coraz lepszej formie przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Tokio. W sobotę Fajdek rzucał rewelacyjnie i aż trzy razy przekroczył granicę 80 metrów.

  • Paweł Fajdek jest w coraz lepszej formie przed igrzyskami w Tokio

  • Polski młociarz zdominował rywalizację podczas mityngu w hiszpańskim Andujar

  • 31-latek aż trzy razy rzucił poza granicę 80 metrów

  • To najlepsze rezultaty czterokrotnego mistrza świata od czterech lat

Paweł Fajdek zachwycił wszystkich podczas mityngu w hiszpańskim Andujar. Polski młociarz nie dał rywalom szans i wygrał konkurs. Fajdek aż trzy razy pokonał granicę 80 metrów. 

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami

Wielkimi krokami zbliżają się igrzyska olimpijskie w Tokio. Reprezentanci Polski w lekkiej atletyce powoli wchodzą w sezon. Kilka tygodni temu powody do zadowolenia dała kibicom Maria Andrejczyk, która ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem. Teraz dobre informacje mamy także dla fanów naszych młocarzy.

candle-monart3

Wielka tragedia w trakcie zawodów. Zginęło 21 sportowców

CZYTAJ DALEJ

Polacy zdominowali rywalizację podczas mityngu w hiszpańskim Angujar. Wygrał Paweł Fajdek, a drugie miejsce zajął Wojciech Nowicki. Najniższy stopień podium zajął Francuz Quentin Bigot.

W sobotę show skradł zdecydowanie Paweł Fajdek. Czterokrotny mistrz świata rzucał na poziomie wręcz nieosiągalnym dla pozostałych zawodników. Aż trzy jego rzuty przekroczyły granicę 80 metrów.

Już w pierwszej próbie Fajdek rzucił 81,61. Był to nowy rekord zawodów i dopiero rozgrzewka dla Polaka. W piątej kolejce Fajdek rzucił 80,94, ale nie był to szczyt jego możliwości. W szóstej próbie jeszcze poprawił swój najlepszy wynik.Najlepsze rzuty Fajdka od czterech lat

Fajdek poprawił o centymetr swój najlepszy rzut konkursowy. Młociarz rzucił aż 81,61 i ponownie poprawił rekord zawodów. Jednocześnie uzyskał najlepszy wynik tego roku w Europie i drugi najlepszy wynik na świecie. 

Warto dodać, że sobotnie rzuty Pawła Fajdka to najlepsze rezultaty, jakie osiągał od czterech lat! To świetne wiadomości na niespełna dwa miesiące przed startem igrzysk. Forma jednej z naszych największych nadziei medalowych idzie wyraźnie do góry.

Paweł Fajdek sam także nie kryje zadowolenia z sobotniego występu. Polak za pomocą mediów społecznościowych wysłał kibicom wyraźny komunikat. "Nie tak źle jak na 'dziadka'. Wracamy na właściwe tory" - napisał 31-latek. Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:
Podobne artykuły

Mistrzostwa europy w pływaniu na zdjęciu Alicja Tchórz

Inne sporty

Mistrzostwa Europy w pływaniu: Polacy blisko medalu, rekord świata 16-latki

Czytaj więcej >

Inne sporty

Wielki wieczór Polaków w Diamentowej Lidze

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Andre Riberio, trzykrotny zwycięzca wyścigów IndyCar

Czytaj więcej >
Nie żyje

Inne sporty

Nie żyje Max Mosley, były prezydent FIA

Czytaj więcej >
Nie żyje Jason Dupasquier.

Inne sporty

Zmarł Jason Dupasquier. Szwajcar zginął na torze, podczas weekendu serii Moto3

Czytaj więcej >

Inne sporty

Polska zorganizuje lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2028

Czytaj więcej >