Swiatsportu.pl > Inne sporty > Paweł Juraszek brązowym medalistą mistrzostw Europy w pływaniu
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:57

Paweł Juraszek brązowym medalistą mistrzostw Europy w pływaniu

Paweł Juraszek na mistrzostwach Europy
AP/Associated Press/East News

Paweł Juraszek został brązowym medalistą mistrzostw Europy w pływaniu. Nasz reprezentant zajął ex aequo trzecie miejsce z Rosjaninem Władimirem Morozowem. To trzeci krążek Polaka na imprezie tej rangi i pierwszy zdobyty w rywalizacji indywidualnej.

• Paweł Juraszek wywalczył brązowy medal ME

• Polak zajął trzecie miejsce w wyścigu na 50 m stylem dowolnym

• To już czwarty krążek Biało-Czerwonych na mistrzostwach w Kazaniu

Od dwóch dni w Kazaniu odbywają się mistrzostwa Europy na krótkim basenie. Polacy w ich trakcie odnoszą na razie duże sukcesy. Dziś do grona medalistów dołączył Paweł Juraszek, który zdobył swój trzeci krążek w karierze na mistrzostwach Starego Kontynentu.

Paweł Juraszek brązowym medalem mistrzostw Europy w pływaniu

Nasz pływak jest specjalistą w stylu dowolnym. Do dziś mógł pochwalić się srebrnym i brązowym medalem mistrzostw Europy na krótkim basenie. Oba były zdobyte wraz z kolegami w sztafetach, dziś Paweł Juraszek po raz pierwszy w karierze wywalczył krążek indywidualnie.

Polak w wyścigu na 50 m stylem dowolnym, do którego przystępował z piątego toru, dopłynął do mety z czasem 20,95 s. Co ciekawe dokładnie taki sam rezultat osiągnął Rosjanin Władimir Morozow.

Wygrał Węgier Szebasztian Szabo - 20,72 s, a drugi był Włoch Lorenzo Zazzeri - 20,84 s. Juraszek osiągnął sukces, na który pracował od dawna. Do tej pory nasz reprezentant często meldował się w finałach ME, ale zawsze mu czegoś brakowało. Teraz wreszcie sięgnął po upragniony medal.

Polacy świetnie radzą sobie w Kazaniu. Nasi pływacy zdobyli już cztery medale

Polscy pływacy sięgają po kolejne medale na mistrzostwach Europy w Kazaniu. We wtorek brąz wywalczyła kobieca sztafeta 4x50 m w stylu dowolnym. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz W środę srebro na 50 m st. dowolnym wywalczyła Katarzyna Wasick. Z kolei Jakub Majerski sięgnął po brąz na 100 m st. motylkowym.

Mistrzostwa Europy potrwają do 7 listopada, dlatego przed naszą reprezentacją jeszcze wiele szans na kolejne sukcesy. Widać, że atmosfera po zamieszaniu przy okazji igrzysk olimpijskich w naszej kadrze spowodowana błędami PZP (więcej tutaj), jest już za naszymi pływakami, którzy radzą sobie znakomicie.