Pewna wygrana Polaków z Holandią w Lidze Narodów

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Udostępnij:

Polska w czwartek wieczorem pokonała Holandię 3:0 w ósmym meczu Ligi Narodów w siatkówce mężczyzn. Biało-Czerowoni nie mieli żadnego problemu z ograniem dużo słabszego rywala i wrócili na prowadzenie w tabeli. Nasi siatkarze awans do turnieju finałowego mają już na wyciągnięcie ręki.

• Polska wygrała 3:0 z Holandią w ósmej kolejce tegorocznej edycji Ligi Narodów

• Biało-Czerwoni zaliczyli kolejne bardzo łatwe zwycięstwo i wrócili na fotel lidera

• Podopieczni Vitala Heynena są coraz bliżej awansu do najlepszej czwórki

Liga Narodów w siatkówce mężczyzn trwa w najlepsze. Po środowym gładkim zwycięstwie nad Bułgarią Polacy mierzyli się z Holandią, kolejnym zespołem z dołu tabeli. Po siedmiu meczach Biao-Czerwoni zajmowali fotel lidera, ale przed czwartkowym meczem znalazła się na drugim miejscu, ponieważ kilka godzin wcześniej Brazylia pokonała 3:0 naszych środowych rywali.

Biało-Czerwoni do tego spotkania przystępowali w roli zdecydowanych faworytów. Holendrzy po siedmiu kolejkach mieli na koncie jedynie jedno zwycięstwo i aż sześć porażek. Gorsza od nich w tegorocznej Lidze Narodów jest tylko drużyna Australii.

Liga Narodów: Pewna wygrana Polaków z Holandią

Tak jak można było przypuszczać, lepiej w ten mecz weszli Polacy, choć na początku widzieliśmy bardzo dużo błędów szczególnie ze strony Holendrów. Biało-Czerwoni byli niezwykle skuteczni w bloku, przez który rywale nie mogli się przedostać.

Widać było na boisku wyraźną różnicę klas. Polacy bardzo dobrze serwowali, do tego punkty w ataku dołożył Aleksander Śliwka z Maciejem Muzajem i szybko wyszliśmy na prowadzenie 9:5. Podopieczni Vitala Heynena może nie grali z takim luzem jak choćby w meczu z Bułgarami, ale byli niezwykle skuteczni, dzięki czemu wypracowali sobie osiem punktów przewagi.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERswr

Jakub Świerczok pobije rekord transferowy. Jest decyzja

CZYTAJ DALEJ

Pod koniec seta Holendrzy próbowali jeszcze się zerwać, ale nasz blok szybko wybił im z głowy wszelkie próby ataku. Świetnie zaczął kiwać Śliwka, skutecznym blokiem popisał się Karol Kłos, a pierwszego seta atakiem z lewego skrzydła zakończył Tomasz Fornal. Polacy wygrali 25:14 i prowadzili 1:0.

Początek drugiego seta wyglądał niemal identycznie jak pierwsze minuty pierwszego. Nasi siatkarze w czwartek byli niesamowicie skuteczni w bloku. Do tego swoją siłę w ataku pokazywali Muzaj ze Śliwką i gładko Polacy wyszli na prowadzenie 12:6.

Gładkie zwycięstwo Polaków

Na palcach jednej ręki można było policzyć ataki, których Biało-Czerwoni nie skończyli zdobytym punktem. Z czasem nasi siatkarze zaczęli coraz bardziej ryzykować, co przełożyło się na większą liczbę błędów. Te wykorzystali Holendrzy, którzy zniwelowali straty z ośmiu do sześciu punktów.

W końcówce tego seta oglądaliśmy festiwal nietrafionych zagrywek. Mylili się Polacy i Holendrzy, przez dłuższy okres nie oglądaliśmy, żadnej akcji. Dopiero przy piłce setowej asem serwisowym popisał się Muzaj, który zakończył tego seta wynikiem 25:17 dla naszych i było już 2:0.

Trzecią partię, podobnie jak dwie poprzednie, lepiej rozpoczęli Polacy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3:0. Nasi zawodnicy zupełnie odebrali rywalom chęci do gry. Holendrzy nie byli w stanie w żaden sposób zagrozić naszym siatkarzom.

Biało-Czerwoni bawili się na boisku, ale potrafili utrzymać koncentrację. W końcówce meczu Holendrzy prezentowali się jeszcze gorzej niż w środę Bułgarzy. Bez problemu Polacy wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie i z każdą minutą byli coraz bliżej wygrania swojego siódmego meczu w tegorocznej Lidze Narodów. Ostatecznie trzeciego seta wygrali 25:16, a cały mecz 3:0.

Polska - Holandia 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)

Polska: Muzaj, Łomacz, Śliwka, Bieniek, Fornal, Kłos, Zatorski (libero).
Holandia: Plak, Tuinstra, van Soklema, van Schie Wiltenburg, Tilburg, Ottevanger (libero).

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali