Piłkarz Juventusu Paulo Dybala Żródło: MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Piłkarze Juventusu złamali obostrzenia, klub ich ukarał

2 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

We Włoszech rozgorzała głośna afera, w której głównymi bohaterami są piłkarze Juventusu. Kilku zawodników pierwszego zespołu miało wziąć udział w imprezie, mimo obostrzeń, jakie są wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Dodatkowo złamali oni zalecenia, które narzucił im klub. Zawieszonych zostało trzech zawodników, a wśród nich znajduje się Paulo Dybala.

  • Trzech piłkarzy Juventusu złamało obostrzenia i wzięło udział w imprezie
  • Wszyscy gracze zostali zawieszeni w prawach zawodnika
  • W tym gronie znalazł się Paulo Dybala, który po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, niedawno wznowił treningi

Gra Juventusu w tym sezonie pozostawia wiele do życzenia. Klub ze stolicy Piemontu niemal na pewno może pożegnać się z mistrzostwem Włoch. Na dodatek „Stara Dama” poległa także na innych frontach, jakimi były Liga Mistrzów i krajowy puchar. Jak się okazuje, problemom wydaje się nie być końca.

Trzech piłkarzy pierwszej drużyny turyńskiego zespołu postanowiło wziąć udział w nielegalnej imprezie. Jednym z imprezowiczów okazał się być Paulo Dybala. Balanga była tak huczna, że na miejsce została wezwana policja. Argentyńczyk i jego dwaj towarzysze zostali zawieszeni w prawach zawodnika.

Piłkarze Juventusu imprezowali. Na miejscu pojawiła się policja

Trzech zawodników pierwszej drużyny Juventusu wzięło udział w imprezie. Jej organizatorem był Weston McKennie, Amerykanin, który w tym sezonie Serie A nie pojawił się na murawie tylko w trzech spotkaniach. 22-latek zorganizował party, łamiąc wszelkie obostrzenia związane z koronawirusem i zalecenia, jakich powinni przestrzegać piłkarze.

Nagła śmierć kapitana Yeovill TownNagła śmierć kapitana Yeovill TownCzytaj dalej

McKennie nie był jednak jedynym graczem „Starej Damy”, który wziął udział we wczorajszej zabawie. Amerykanin postanowił zaprosić również kolegów z drużyny, Arthura Melo i Paulo Dybalę, który niedawno wznowił treningi po kontuzji więzadeł krzyżowych, która uniemożliwiała mu grę od połowy stycznia.

W sumie w imprezie wzięło udział 10 osób, a we Włoszech z powodu koronawirusa zakazane jest organizowanie spotkań towarzyskich, dlatego na miejsce przybyła policja.

Klub zawiesił swoich zawodników

Impreza okazała się na tyle udana, że sąsiedzi postanowili w pewnym momencie poinformować o tym policję. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu około godziny 23:30, a warto podkreślić, że we Włoszech od 22:00 do 5:00 obowiązuje godzina policyjna.

Il Corriere della Sera" i "Il Corriere dello Sport" podają, że zawodnicy Juventusu, którzy uczestniczyli w tej imprezie, zostali ukarani grzywną. Ponadto cała trójka została zawieszona w prawach zawodnika i nie weźmie udziału przynajmniej w najbliższym spotkaniu z Torino FC, które zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 18:00. Można się spodziewać, iż zawieszenie nie skończy się tylko na jednym meczu.

Juventus ma jedno zaległe spotkanie i po 28. kolejkach Serie A na razie plasuje się na razie na 4. miejscu w tabeli. Piłkarze „Starej Damy” tracą do liderującego Interu równo 10 punktów.

Trudno przypuszczać, aby "Bianconeri" odrobili tę stratę. Jeśli tak faktycznie się nie stanie, ten rok będzie można spisać na straty, a o swoją posadę powinien już drżeć Andrea Pirlo, o czym dokładnie przeczytacie tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł