Swiatsportu.pl
Rex FeaturesEast News (5)

Rex Features/East News

Piotr Zieliński odejdzie z Napoli? Słynny dziennikarz zdradził plany Napoli

19 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Piotr Zieliński w ostatnich tygodniach stał się bohaterem licznych spekulacji transferowych. Zdaniem mediów sprowadzenie reprezentanta Polski rozważał m.in. Manchester City. Jeden z najlepiej poinformowanych na rynku transferowym dziennikarzy, Gianluca Di Marzio zdradził, jakie jego zdaniem Napoli ma plany wobec Zielińskiego.

  • Piotr Zieliński w ostatnich tygodniach znalazł się na celowniku m.in. Manchesteru City

  • Angielski gigant był podobno skłonny wydać na transfer Polaka nawet 50 milionów funtów

  • Zdaniem włoskiego dziennikarza Gainluki Di Marzio do tranakcji ostatecznie nie dojdzie

  • Zieliński ma zostać liderem SSC Napoli w nadchodzącym sezonie

Piotr Zieliński odejdzie z Napoli? Na temat możliwego transferu reprezentanta Polski wypowiedział się Gianluca Di Marzio, włoski dziennikarz doskonale zorientowany w tynku transferowym. Zdaniem Włocha Napoli nie wypuści nigdzie pomocnika.

Projekt bez tytułu (63)

Stoch, Żyła i Kubacki poza reprezentacją Polski

CZYTAJ DALEJ

Piotr Zieliński odejdzie latem z Napoli?

W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele informacji na temat możliwego transferu Piotra Zielińskiego. Polak miał stać się bohaterem zaskakującej transakcji. Napoli zamierzało sprzedać swojego lidera, by za zarobione pieniądze załatać dziurę w klubowym budżecie i sprowadzić kilku piłkarzy (więcej TUTAJ).

Zdaniem włoskich i angielskich mediów Zieliński znalazł się na celowniku Manchesteru City. Zwolennikiem transferu reprezentanta Polski miał być podobno sam Pep Guardiola. “The Citizen” za transfer byli skłonni wyłożyć aż 50 milionów euro (więcej TUTAJ).
W poniedziałek Piotr Zieliński wrócił z urlopu po Euro 2020 do treningów z Napoli. Na Półwyspie Apenińskim przyszłość pomocnika Napoli jest szeroko komentowana. Swoje zdanie na ten temat wyraził Gianluca Di Marzio, jeden z najlepiej poinformowanych w kwestiach transferowych włoskich dziennikarzy. 

Zdaniem Di Marzio Piotr Zieliński nie odejdzie tego lata z Napoli. Dziennikarz na kanale “Amici Sportivi” wyjawił, że plany angielskiego giganta nie uwzględniają już reprezentanta Polski.

- Uważam, że Zieliński zostanie w Napoli. Luciano Spalletti bardzo na niego liczy. Myślę też, że Manchester City nie sprowadzi w tym okienku pomocnika. Byli zainteresowani Locatellim, a później przedłużyli kontrakt z Fernandinho. Po podpisaniu z nim nowego kontraktu przestali szukać nowych pomocników - stwierdził Di Marzio. 

- Zieliński to piłkarz bardzo podobny do De Bruyne. Jeśli masz w drużynie kogoś takiego jak Belg i miałbyś sprowadzić dodatkowo Zielińskiego, robi się z tego istotne przedsięwzięcie. Powtórzę jednak: nie sądzę, żeby Napoli chciało w ogóle pozbywać się teraz Zielińskiego. Już prędzej Ruiza albo Koulibaly'ego - dodał włoski dziennikarz. 

Zieliński liderem Napoli w nowym sezonie

Di Marzio jest przekonany, że Piotr Zieliński ma ważną rolę do odegrania w kolejnym sezonie w Napoli. Włoch przekonuje, że nowy trener “Azzurich” Luciano Spaletti widzi w Polaku lidera budowanej przez siebie drużyny. 

- Uważam, że Zieliński znajduje się w samym centrum projektu Spallettiego w Napoli - podsumował krótko na koniec swoja wypowiedź włoski dziennikarz. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: