Piotr Zieliński Napoli Żródło: Rex Features/East News

Piotr Zieliński pokazał wielkie serce

27 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Piotr Zieliński w tym sezonie zachwyca na włoskich boiskach w barwach Napoli. Polski pomocnik zachwycił także poza boiskiem. 26-latek kupił dwa budynki w rodzinnym powiecie ząbkowickim, które zostały wyremontowane i przekształcone w domy dziecka. To kolejna inicjatywa rodziny Zielińskich.

  • Piotr Zieliński kupił dwa budynki, które zostały przekształcone w domy dziecka
  • Rodzina polskiego piłkarza od niemal 20 lat pomaga potrzebującym dzieciom
  • To kolejny polski piłkarz, który aktywnie działa charytatywnie

Piotr Zieliński rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze. Polski zawodnik w barwach Napoli rozegrał 42 spotkania we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 8 goli i zanotował 10 asyst.

Od poniedziałku więcej niż o jego wyczynach na boisku, mówi się na tym, co robi poza nim. Zieliński z własnych pieniędzy kupił dwa budynki w powiecie ząbkowickim, które zostały wyremontowane i przerobione na domy dziecka.

Piotr Zieliński kupił dwa budynki na domy dziecka

- Rodzice piłkarza opiekują się w nich dziećmi z rozbitych i patologicznych rodzin. Dobro zawsze wraca - czytamy na Twitterze. To nie pierwszy raz, kiedy polski pomocnik zaangażował się w pomoc potrzebującym dzieciom.

Rodzice piłkarza od lat pomagają potrzebującym dzieciom w rodzinnych Ząbkowicach Śląskich. Początkowo prowadzili pogotowie rodzinne, a od 2002 roku prowadzą domy dziecka w powiecie ząbkowickim.

Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu? Sensacyjne doniesienia mediówRobert Lewandowski odejdzie z Bayernu? Sensacyjne doniesienia mediówCzytaj dalej

W pierwszych latach przyjmowali dzieci z patologicznych rodzin w swoim domu. Pierwszy dom dziecka państwo Zielińscy otworzyli w listopadzie 2015 roku, a kolejny już 14 miesięcy później.

Piłkarz Napoli pomaga rodzicom w swoim stylu, czyli bez rozgłosu, udziału mediów, po cichu. Kupione i wyremontowane przez Zielińskiego dziecka zostały otworzone pod stowarzyszeniem "Piotruś Pan" - od imienia piłkarza.

Kolejny piękny gest Zielińskiego

- Opiekujemy się nimi jak własnymi. Zabieramy do dentysty, wyprawiamy urodziny, jedną dziewczynkę musimy ochrzcić, a gdy któreś nawywija coś w szkole lub przedszkolu, jesteśmy wzywani i idziemy porozmawiać z wychowawcą - mówił w 2017 roku ojciec piłkarza, Bogusław Zieliński w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Zieliński bardzo często, kiedy przyjeżdża w rodzinne strony, pomaga rodzicom w opiece nad potrzebującymi dziećmi. Bardzo często przywozi podopiecznym prezenty, w tym m.in. sprzęt elektryczny potrzebny do zabawy i nauki.

Do tego na różne aukcje charytatywne na rzecz potrzebujących przekazuje m.in. oryginalne koszulki meczowe. Nigdy nie szczędzi czasu podopiecznym swoich rodziców. Gra z nimi w piłkę na boisku, ale także i na konsoli.

Zieliński to kolejny z czołowych polskich piłkarzy, który angażuje się charytatywnie. Jakub Błaszczykowski kilka lat temu założył fundację "Ludzki Gest", a Robert Lewandowski jest ambasadorem dobrej woli UNICEF.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł