Swiatsportu.pl
Piotr Żyła

screen - youtube.com/Skijumping

Piotr Żyła wręczył wyjątkowy prezent legendzie skoków (WIDEO)

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Piotr Żyła stał się bohaterem kolejnego hitowego wideo. Wiecznie uśmiechnięty skoczek spotkał się z legendą skoków narciarskich Thomasem Morgensternem. Panowie znają się od dawna, a teraz ich spotkanie uwieczniły kamery TVP Sport. Okazja była specjalna, g

  • Piotr Żyła w niedzielę zakończył udział w Pucharze Świata

  • Po zawodach w Planicy skoczek udał się w drogę powrotną do domu, jednak zatrzymał się po drodze w Austrii

  • Tam Żyła spotkał się z Thomasem Morgensternem i wręczył mu wyjątkowy prezent

Piotr Żyła kolejny raz rozbawił wszystkich kibiców skoków narciarskich do łez. Skoczek stał się bohaterem zabawnego nagrania autorstwa TVP Sport. Na wideo widzimy, jak Polak spotkał się z Thomasem Morgensternem i wręczył mu specjalny prezent w postaci butelki wódki.

Piotr Żyła przekazał wyjątkowy prezent Thomasowi Morgensternowi

Sezon skoków narciarskich 2020/2021 dobiegł końca. W niedzielę w słoweńskiej Planicy odbył się ostatni konkurs, w którym nie zabrakło oczywiście reprezentantów Polski. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Piotr Żyła, który zajął 13. miejsce.

Po dekoracji i przyznaniu nagród przyszedł czas na powrót do Polski. Nasi skoczkowie wyruszyli w drogę do domu, ale po drodze znaleźli czas na mały postój. Chodzi dokładnie o Piotra Żyłę, który musiał zrobić specjalny przystanek.

Mistrz świata z Oberstdorfu zatrzymał się w Villach, gdzie mieszka Thomas Morgenstern. Legendarny skoczek kilka dni temu w rozmowie z TVP Sport przyznał, że Piotr Żyła jest mu winien… butelkę wódki. Żyła obiecał ją Austriakowi jeszcze w 2013 roku podczas mistrzostw świata w Val di Fiemme. 

Wówczas podczas konkursu drużynowego nasza drużyna zakończyła zmagania na czwartym miejscu. Thomas Morgenstern zauważył jednak pomyłkę sędziów, którzy przyznali Andersowi Bardalowi zbyt dużo punktów za belkę startową, przez co Norwegowie wyprzedzili Polaków. Protest “Morgiego” przyniósł efekt i sędziowie skorygowali błąd i to Polacy ostatecznie stanęli na najniższym stopniu podium oraz otrzymali brązowe medale.

Legendarny skoczek czekał na obiecany prezent przez osiem lat

Piotr Żyła w zamian za pomoc obiecał Morgensternowi właśnie butelkę żubrówki. Przez osiem lat jednak nie zrealizował obietnicy. Jak sam wyznał, miał przygotowany upominek już w 2013 roku na zakończenie sezonu, ale w zamieszaniu i z uwagi na imprezę dla drużyn, zapomniał przekazać go Austriakowi.

- Pamiętam tamten rok. W Planicy miałem dla ciebie przygotowany prezent. Ale przez imprezę dla drużyn w Słowenii zapomniałem ci go dać. Teraz mam go ponownie dla ciebie - powiedział Żyła.

Thomas Morgenstern przyjął oczywiście długo wyczekiwany podarunek i zrewanżował się miłym gestem. Wręczył Polakowi specjalne zaproszenie na lot helikopterem. Morgenstern prowadzi bowiem firmę, która zajmuje się organizacją lotów widokowych i turystycznych.

– On dał mi butelkę wódki, a ja dałem mu voucher na przelot helikopterem ze mną. Mam od dwóch lat firmę, która zajmuje się między innymi lotami turystycznymi, filmowymi... Jeśli w przyszłości będzie w Villach na obozie, Bischofschofen lub Kulm, to jesteśmy blisko i możemy zorganizować taki lot - powiedział Austriak w rozmowie z TVP Sport.

- Mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się tutaj w Villach i będziemy mogli ją wypić razem. Najpierw polatamy, a później wypijemy. - powiedział natomiast Morgenstern już o samej butelce, którą otrzymał od Polaka.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Stoch poza kadrą na konkurs drużynowy

  • Kolejny bramkarz awaryjnie powołany do reprezentacji Polski

  • Arkadiusz Onyszko krytykuje Wojciecha Szczęsnego

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Martin Schmitt totalnie zignorował Kamila Stocha. Niemiec się tłumaczy, “niezły wstyd”

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Skoki narciarskie

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

Czytaj więcej >
Gregor Schlierenzauer i reprezentanci Austrii w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

Gregor Schilerenzauer zakończy karierę? Legenda zastanawia się nad swoją przyszłością

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >