Swiatsportu.pl
Trener Legii Warszawa

Legia Warszawa/YouTube-screen

Plaga kontuzji w Legii Warszawa przed hitowym meczem z Rakowem Częstochowa

25 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Legia Warszawa ma ogromne problemy przed dzisiejszym hitem dziewiątej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mistrzowie Polskie zmierzą się bowiem z wicemistrzem, czyli Rakowem Częstochowa, ale będą mieli utrudnione zadanie przez plagę kontuzji w swoich szeregach. Czesław Michniewicz nie będzie mógł skorzystać aż z trzech ważnych zawodników.

  • Legia Warszawa przystąpi do dzisiejszego meczu z Rakowem Częstochowa bez czterech ważnych piłkarzy

  • Wśród zawodników, których dotknęły kontuzje, są m.in. Artur Boruc i Luquinhas

  • Wicemistrzowie Polski mają za to nieco mniejsze problemy kadrowe

Dziś fani PKO BP Ekstraklasy czekają na najważniejsze spotkanie dziewiątej kolejki. Legia Warszawa na stadionie przy Łazienkowskiej podejmie bowiem Raków Częstochowa i trudno powiedzieć, aby była faworytem tego starcia.

Oba zespoły wydaje się mieć równe szanse na zwycięstwo, a na pewno w uprzywilejowanej pozycji są goście. Marek Papszun nie musi mierzyć się z tak trudnym wyzwaniem, jak Czesław Michniewicz, który nie będzie mógł skorzystać z trzech kluczowych graczy pierwszego składu.

Plaga kontuzji w Legii Warszawa. Nie zagra m.in. Artur Boruc

Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że w meczu z Rakowem Częstochowa Czesław Michniewicz nie będzie mógł posłać do boju Mattiasa Johanssona oraz Luquinhasa, który nie zdążył się wykurować.

Wszyscy trzej piłkarze są kluczowymi postaciami mistrzów Polski, co jest dla nich poważnym osłabieniem przed dzisiejszą potyczką z "Medalikami". Na dodatek na kilka godzin przed meczem okazało się, że uraz wyklucza z gry również Artura Boruca, o czym poinformował serwis Legia.net.

Doświadczony bramkarz ma problemy z plecami, dlatego między słupkami powinniśmy zobaczyć Cezarego Misztę. Młodzieżowy reprezentant Polski jednak nie popisał się w ostatnim spotkaniu Pucharu Polski przeciwko Wigrom Suwałki. Co prawda "Legioniści" wygrali 3:1, ale 20-latek powinien lepiej zachować się przy trafieniu rywali, a jego postawa dziś może być decydująca.

O której hitowy mecz PKO BP Ekstraklasy: Legia Warszawa-Raków Częstochowa?

Pozostałe luki Czesław Michniewicz może na szczęście wypełnić zawodnikami, którzy w tym sezonie potwierdzili już swoją jakość. Zamiast Mattiasa Johanssona na prawej stronie zagra najprawdopodobniej Artur Jędrzejczyk.

Polak już w ostatnich tygodniach pokazał, że może zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo na prawym wahadle, ale w ofensywie mistrzowie Polski na jego flance nie będą już mieli tak imponującej siły rażenia. Za borykającego się z kłopotami zdrowotnymi Luquinhasa powinien wystąpić Ernest Muci.

Marek Papszun i Raków Częstochowa nie mają tyle problemów. Niepewny jest występ Patryka Kuna, a kontuzjowani pozostają Zoran Arsenić, Marcin Cebula, Ben Lederman oraz Milan Rundić. Najdotkliwsza dla wicemistrzów Polski wydaje się być nieobecność pierwszej dwójki, a absencja reszty nie jest aż tak dotkliwa, jak w przypadku urazów w zespole z Warszawy.

Hit dziewiątej kolejki PKO BP Ekstraklasy rozpocznie się o godz. 20:00. Mecz Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa będzie można obejrzeć na kanałach TVP Sport, Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+4K Ultra oraz w serwisie sport.tvp.pl, a także aplikacji mobilnej TVP Sport.

Rok szkolny w pełni, więc przyszedł czas na sprawdzian z Wiedzy o Sporcie. Zobacz, jak sobie poradzisz.

Pytanie 1 z 15

Na jakiej wysokości znajduje się linia pola karnego na boisku do piłki nożnej?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Zmarł ojciec reprezentanta Polski. Jeszcze w tym miesiącu ze łzami w oczach przeżywał debiut syna w kadrze

  • Piłkarz z PKO BP Ekstraklasy otrzymał czteroletni zakaz gry. Drakońska kara za działania korupcyjne

  • Iga Świątek i Hubert Hurkacz awansowali do półfinałów zawodów w Ostrawie i Metz. Znamy ich kolejnych rywali