Planica Żródło: screen - youtube.com/FIS Ski Jumping

Świetne informacje przed konkursami w Planicy. Pogoda będzie sprzyjać skoczkom

20 Marzec 2021 Mateusz WysokińskiMateusz Wysokiński

Planica będzie miejscem finału sezonu 2020/2021 w skokach narciarskich. Wszyscy fani skoków na świecie nie mogą się doczekać na to wydarzenie, ponieważ ostatni konkurs skoków mieliśmy aż trzy tygodnie temu. Słoweńscy organizatorzy już teraz pilnują, aby wszystko było w jak najlepszym porządku, ale ich obawy nie są zbyt duże. Czemu? Wszystko przez prognozy pogody, które zapowiadają świetną rywalizację i bezpieczne rozegranie zawodów.

  • Finał sezonu w Planicy jest wydarzeniem, na które czekają wszyscy fani skoków narciarskich na świecie
  • Rywalizacja, która zaczyna się już w środę 24 marca zapowiada się wprost wspaniale
  • Wszystko przez prognozy pogody, które zwiastują bezpieczne rozegranie zawodów i brak przeszkód w postaci warunków atmosferycznych

Planica już za kilka dni znajdzie się na celowniku wszystkich miłośników skoków narciarskich na świecie. Zawody na legendarnym obiekcie sportowym będą zwieńczeniem sezonu 2020/2021, a wielu fanów już zaciera ręce. Dziś media obiegła świetna wiadomość dotycząca warunków atmosferycznych, które będą panować w trakcie konkursów skoków. Okazuje się, że możemy liczyć na naprawdę udane zwieńczenie sezonu.

Planica. Świetne wiadomości w sprawie warunków pogodowych

W trakcie tego sezonu skoków narciarskich byliśmy już świadkami konkursów, które odbywały się przy nie najlepszej pogodzie. Często na drodze skoczków stawały deszcz, śnieg i zmieniający się wiatr, które wpływały nieprzychylnie na wynik sportowej rywalizacji.

Okazuje się jednak, że w trakcie zawodów w Słowenii będziemy mieli do czynienia z naprawdę piękną pogodą, która powinna wpłynąć pozytywnie na przebieg zawodów. Według doniesień medialnych, w trakcie pierwszego dnia zawodów, tj. w trakcie środowych kwalifikacji, będzie około 7 stopni Celsjusza, a wokół obiektu powinno świecić słońce.

Jeszcze lepszą temperaturę będziemy mogli zaobserwować w trakcie następnych dni. Temperatura w czwartek będzie wyższa o 1 stopień Celsjusza i mimo lekkiego zachmurzenia, nie prognozuje się, aby zawody były zepsute przez opady deszczu, czy wiatr. Praktycznie identyczna sytuacja meteorologiczna będzie miała miejsce w piątek.

Wielki finał sezonu, jaki jest planowany na niedzielę 28 marca, będzie chyba najpiękniejszym dniem, patrząc na warunki pogodowe w trakcie sezonu 2020/2021. Synoptycy zapowiadają niemalże wiosenną aurę, świecące słońce i temperaturę, która będzie sięgać nawet 10 stopni Celsjusza.

Finał w Planicy będzie rozegrany przy pięknej pogodzie. Znamy terminarz zawodów

Już od dawna wiadomo, że niezależnie od wyników w trakcie finału sezonu, Kryształowa Kula trafi do bezkonkurencyjnie najlepszego skoczka w tym sezonie - Norwega Halvora Egnara Graneruda. Nie oznacza to jednak, że Polacy nie będą mieli o co walczyć. Szczególnie Kamil Stoch powinien skupić się na jak najlepszym rozegraniu zawodów, ponieważ ma on szansę na drugie miejsce w kwalifikacji Pucharu Świata.

Tak jak wspominaliśmy, zawody na słoweńskim obiekcie zostaną zainaugurowane już 24 marca serią kwalifikacyjną do konkursu indywidualnego na skoczni mamuciej. Finałowym konkursem będzie ten, rozegrany w niedzielę Według planu będzie to konkurs indywidauln

Terminarz konkursów Pucharu Świata w Planicy:

środa, 24 marca:
14:00 - trening
16:30 - kwalifikacje

czwartek, 25 marca:
14:00 - seria próbna
15:00 - konkurs indywidualny

piątek, 26 marca:
13:30 - kwalifikacje
15:00 - konkurs indywidualny

sobota, 27 marca:
9:00 - seria próbna
10:00 - konkurs drużynowy

niedziela, 28 marca:
9:00 - seria próbna
10:00 - konkurs indywidualny

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł