Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Świetne informacje przed konkursami w Planicy. Pogoda będzie sprzyjać skoczkom
Mateusz Wysokiński
Mateusz Wysokiński 19.03.2022 07:33

Świetne informacje przed konkursami w Planicy. Pogoda będzie sprzyjać skoczkom

Planica
screen - youtube.com/FIS Ski Jumping
  • Finał sezonu w Planicy jest wydarzeniem, na które czekają wszyscy fani skoków narciarskich na świecie

  • Rywalizacja, która zaczyna się już w środę 24 marca zapowiada się wprost wspaniale

  • Wszystko przez prognozy pogody, które zwiastują bezpieczne rozegranie zawodów i brak przeszkód w postaci warunków atmosferycznych

Planica już za kilka dni znajdzie się na celowniku wszystkich miłośników skoków narciarskich na świecie. Zawody na legendarnym obiekcie sportowym będą zwieńczeniem sezonu 2020/2021, a wielu fanów już zaciera ręce. Dziś media obiegła świetna wiadomość dotycząca warunków atmosferycznych, które będą panować w trakcie konkursów skoków. Okazuje się, że możemy liczyć na naprawdę udane zwieńczenie sezonu.

Planica. Świetne wiadomości w sprawie warunków pogodowych

W trakcie tego sezonu skoków narciarskich byliśmy już świadkami konkursów, które odbywały się przy nie najlepszej pogodzie. Często na drodze skoczków stawały deszcz, śnieg i zmieniający się wiatr, które wpływały nieprzychylnie na wynik sportowej rywalizacji. 

Okazuje się jednak, że w trakcie zawodów w Słowenii będziemy mieli do czynienia z naprawdę piękną pogodą, która powinna wpłynąć pozytywnie na przebieg zawodów. Według doniesień medialnych, w trakcie pierwszego dnia zawodów, tj. w trakcie środowych kwalifikacji, będzie około 7 stopni Celsjusza, a wokół obiektu powinno świecić słońce.

Jeszcze lepszą temperaturę będziemy mogli zaobserwować w trakcie następnych dni. Temperatura w czwartek będzie wyższa o 1 stopień Celsjusza i mimo lekkiego zachmurzenia, nie prognozuje się, aby zawody były zepsute przez opady deszczu, czy wiatr. Praktycznie identyczna sytuacja meteorologiczna będzie miała miejsce w piątek.

Wielki finał sezonu, jaki jest planowany na niedzielę 28 marca, będzie chyba najpiękniejszym dniem, patrząc na warunki pogodowe w trakcie sezonu 2020/2021. Synoptycy zapowiadają niemalże wiosenną aurę, świecące słońce i temperaturę, która będzie sięgać nawet 10 stopni Celsjusza.

Finał w Planicy będzie rozegrany przy pięknej pogodzie. Znamy terminarz zawodów

Już od dawna wiadomo, że niezależnie od wyników w trakcie finału sezonu, Kryształowa Kula trafi do bezkonkurencyjnie najlepszego skoczka w tym sezonie - Norwega Halvora Egnara Graneruda. Nie oznacza to jednak, że Polacy nie będą mieli o co walczyć. Szczególnie Kamil Stoch powinien skupić się na jak najlepszym rozegraniu zawodów, ponieważ ma on szansę na drugie miejsce w kwalifikacji Pucharu Świata.

Tak jak wspominaliśmy, zawody na słoweńskim obiekcie zostaną zainaugurowane już 24 marca serią kwalifikacyjną do konkursu indywidualnego na skoczni mamuciej. Finałowym konkursem będzie ten, rozegrany w niedzielę Według planu będzie to konkurs indywidauln

Terminarz konkursów Pucharu Świata w Planicy:

środa, 24 marca:14:00 - trening16:30 - kwalifikacje

czwartek, 25 marca:14:00 - seria próbna15:00 - konkurs indywidualny

piątek, 26 marca:13:30 - kwalifikacje15:00 - konkurs indywidualny

sobota, 27 marca:9:00 - seria próbna10:00 - konkurs drużynowy

niedziela, 28 marca:9:00 - seria próbna10:00 - konkurs indywidualny

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane