Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Po meczu Korony z Widzewem w kierunku niepełnosprawnych kibiców poleciały butelki
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Po meczu Korony z Widzewem w kierunku niepełnosprawnych kibiców poleciały butelki

Kibice
Kibice

Dużym skandalem zakończyło się spotkanie Korony Kielce z Widzewem Łódź. Goście wygrali ten mecz 0:1, a po jego zakończeniu poszli podziękować niepełnosprawnym kibicom, którzy przyjechali im dopingować. Niestety, ale sympatycy "Widzewiaków" mieli zostać obrzuceni butelkami przez fanów Korony Kielce.

  • Niepełnosprawni kibice Widzewa Łódź mieli zostać obrzuceni butelkami

  • Fani Korony Kielce chcieli nimi trafić w piłkarzy gości, którzy przyszli podziękować za doping swoim niepełnosprawnym sympatykom

  • Niestety, ale kilka z nich trafiło właśnie w sektor zajmowany przez niepełnosprawnych kibiców Widzewa

Widzew Łódź zagrał wczoraj na wyjeździe z Koroną Kielce. "Widzewiacy" wygrali to spotkanie 1:0 po golu Matti Montiniego. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Łodzi umocnił się na prowadzeniu w tabeli Fortuna 1 Ligi, ale nie o tym jest głośno po zakończeniu meczu w Kielcach. Na trybunach doszło bowiem do prawdziwego skandalu.

Niepełnosprawni kibice Widzewa Łódź zostali obrzuceni butelkami

Niepełnosprawni fani łódzkiego zespołu pojechali do Kielc dopingować swoich piłkarz. Po zakończeniu spotkania zawodnicy Widzewa Łódź podeszli do sektora, w którym swoje miejsca mieli sympatycy drużyny. Niestety pech chciał, że niepełnosprawni kibice "Widzewiaków" znajdowali się pod tzw. młynem Korony Kielce.

Gdy zespół podszedł pod trybunę, został obrzucony butelkami przez najzagorzalszych fanów Korony. Niektóre z nich trafiły właśnie w miejsce zajęte przez osoby niepełnosprawne. Ta sytuacja została potwierdzona przez pracownika biura prasowego Widzewa.

- Piłkarze Widzewa podeszli podziękować niepełnosprawnym kibicom RTS za doping. Ich sektor ulokowano pod młynem Korony, której fani obrzucili Widzewiaków butelkami - napisał na Twitterze Jakub Dyktyński.

Rzeczniczka prasowa Korony Kielce skomentowała sprawę

To zdarzenie zostało dostrzeżone przez pracowników Korony Kielce. Rzeczniczka prasowa tego klubu odniosła się do scen, które rozegrały się po ostatnim gwizdku i zapowiedziała analizę zajścia.

- W związku informacjami, jakie do mnie docierają, na tę chwilę pragnę przeprosić kibiców niepełnosprawnych Widzewa Łódź za zaistniałą sytuację. Sprawę na pewno będziemy analizować wspólnie z działem bezpieczeństwa i SLO kibiców niepełnosprawnych - przekazała Daria Wollenberg.

Na temat zdarzeń pomeczowych wypowiedział się także dziennikarz Widzewlodz.info, który podkreślił, że kibice Korony nie mieli w zamiarze trafić któregoś z niepełnosprawnych sympatyków Widzewa.

- Pragnę zaznaczyć, że sytuacja, która miała miejsce po meczu @Korona_Kielce @RTS_Widzew_Lodz w żadnym wypadku nie była skierowana w stronę kibiców niepełnosprawnych przedmioty, które poleciały z trybun były w 100% wymierzone w piłkarzy @RTS_Widzew_Lodz nie nas - napisał Adam Sadowiak.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane