Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polacy łatwo pokonali Niemców 3:0
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:39

Polacy łatwo pokonali Niemców 3:0

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (6)

Polscy siatkarze w czwartkowy wieczór rozegrali kolejne spotkanie w Lidze Narodów. Tym razem "Biało-Czerwoni" mierzyli się w Rimini z reprezentacją Niemiec. Drużyna naszych zachodnich sąsiadów radzi sobie w turnieju znacznie gorzej od Polaków. Widać to było także w czwartek. Polacy wygrali szybko w trzech setach.

Polscy siatkarze w czwartkowy wieczór zmierzyli się w Rimini z Niemcami. W kolejnym już spotkaniu w ramach Ligi Narodów "Biało-Czerwoni" odnieśli kolejne zwycięstwo. Naszym zachodnim sąsiadom nie oddali nawet seta.

Polska vs. Niemcy w Lidze Narodów

Polscy siatkarze nie próżnują w Rimini. W czwartek rozegrali już dwunaste spotkanie w Lidze Narodów. Tym razem przeciwnikami podopiecznych Vitala Heynena byli reprezentanci Niemiec.

Przed pierwszym gwizdkiem nie trudno było wskazać faworyta tego pojedynku. Polacy w 11 spotkaniach przegrali zaledwie dwa razy i zajmowali pozycję wiceliderów tabeli. Niemcy natomiast plasowali się dopiero na 12. pozycji.

Vital Heynen już tradycyjnie zdecydował się na rotację w składzie w porównaniu z ostatnim meczem (więcej TUTAJ). Po spotkaniu z Japonią do składu wrócili Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski i Michał Kubiak. Szansę gry dostał też Bartosz Bednorz.

Pierwszy set spotkania Polska-Niemcy był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na przewagę kilku punktów. Prowadzenie udało się objąć Polakom, którzy mimo kilku prostych błędów zdołali w końcówce utrzymać przewagę i zwyciężyli w tej partii 25:22.

Drugi set to powtórka pierwszej partii. Polacy wyszli na prowadzenie, ale przewaga nad Niemcami wynosiła maksymalnie 2-3 punkty. Nasi zachodni sąsiedzi wyrównali przy stanie 14:14, a Polacy mieli problem z przyjęciem. "Biało-Czerwoni" wytrzymali jednak presję i szybko ponownie odskoczyli na dwa punkty i zeszli na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:14.

To był moment dobrej gry Polaków. Naszym siatkarzom udało się wyjść na prowadzenie 22:16. Znacznie lepiej funkcjonowała m.in gra blokiem Polaków, udało się też zdobyć punkt bezpośrednio z zagrywki. Niemcy próbowali walczyć, ale podopieczni Vitala Heynena utrzymali przewagę. Przy drugim setbolu zakończyli tę partię w stosunku 25:19.

Gładkie zwycięstwo Polaków nad Niemcami

Trzecia partia zaczęła się od trzech niewymuszonych błędów po stronie Niemców. Po fantastycznej obronie całego zespołu, z trudnej piłki zaatakował Bartosz Kurek. Efektowna akcja "Biało-Czerwonych" dała im prowadzenie 4:1. Przy pierwszej przerwie technicznej nasi siatkarze prowadzili 8:4.

Polacy zdominowali grę przy siatce w trzecim secie. Świetnie grał nasz blok, dzięki któremu zdobyliśmy kilka cennych punktów. Polacy wyszli nawet na siedmiopunktowe prowadzenie. Na drugą przerwę techniczną nasi siatkarze zeszli prowadząc 16:9.

Polacy spokojnie utrzymywali przewagę. Mecz zakończył efektowną kiwką Fabian Drzyzga. Polacy wygrali 25:20 i cały mecz 3:0.

Liga Narodów siatkarzy, Rimini: Polska-Niemcy 3:0 (25:22, 25:19, 25:20)