Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Polacy nie będą rozstawieni w barażach. Trudni potencjalni rywale Biało-Czerwonych
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:56

Reprezentacja Polski baraże eliminacje mistrzostw świata
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski na własne życzenie skomplikowała sobie drogę na mistrzostwa świata. Biało-Czerwoni, którzy byli niemal pewni rozstawienia w barażach, przegrali z Węgrami 1:2 i musieli liczyć na szczęśliwe rozstrzygnięcia w innych grupach. Ostatecznie Polacy nie będą rozstawieni i mogą trafić m.in. na Włochy i Portugalię.

Reprezentacja Polski przed ostatnim meczem grupowym eliminacji mistrzostw świata mieli klarowną sytuację. Byli pewni miejsca w wiosennych barażach, a zwycięstwo lub remis zapewniało w nich rozstawienie.

Reprezentacja Polski nie będzie rozstawiona w barażach

To dawało mecz półfinałowy na własnym stadionie i teoretycznie słabszego rywala. Jednak Polacy przegrali z Węgrami na Stadionie Narodowym 1:2 i mocno skomplikowali sobie sytuację. Mieli jeszcze szansę na rozstawienie, ale do tego musieli liczyć na szczęśliwe rozstrzygnięcia w innych grupach.

Polskich kibiców interesowały szczególnie cztery spotkania: Walia - Belgia, Czarnogóra - Turcja, Holandia - Norwegia, oraz Czechy - Estonia. Warunkiem koniecznym do rozstawienia było zwycięstwo Belgów oraz strata punktów przez Turcję.

Przez 22 minuty wszystko układało się po myśli Biało-Czerwonych. Belgia prowadziła z Walijczykami po bramce Kevina De Bruyne, a gola dla Czarnogóry w meczu z Turkami strzelił Fatos Beciraj. W 22 minucie wyrównującą bramkę dla zespołu znad Bosforu strzelił Kerem Akturkoglu.

Trudne zadanie przed Polakami

W meczu Belgów - Walią jeszcze przed przerwą wynik spotkania wyrównał Kieffer Moore. W pozostałych meczach wyniki układały się po myśli Polaków, ale remis Walijczyków i Turków powodował, że Biało-Czerwoni tracili rozstawienie.

Ostatecznie Turcy wygrali z Czarnogórą 2:1, a gola w 60 minucie strzelił Orkun Kokcu. Z kolei w meczu z Walijczyków z Belgami nie oglądaliśmy więcej bramek i Polacy w tabeli zespołów z drugich miejsc spadli na ósme miejsce i nie będą rozstawieni w barażach.

To oznacza, że Polacy pierwszy mecz barażowy Polacy na pewno zagrają na wyjeździe, a do tego mogą trafić na bardzo trudnego rywala. Wśród zespołów rozstawionych znalazły się: Włochy, Portugalia, Szwecja, Rosja, Szkocja i Walia. Jedna z tych drużyn będzie pierwszym barażowym rywalem Biało-Czerownych.

Wszystkie drużyny barażowe zostaną podzielone na trzy ścieżki, w których rozgrywany będzie półfinał i finał. Zwycięzcy każdej ze ścieżki wywalczą miejsce na mundialu. Półfinały zaplanowane są na 24 marca, a finały na 28 marca przyszłego roku. Pary półfinałowe poznamy podczas losowania, które odbędzie się w piątek 26 listopada.

Drużyny rozstawione: Portugalia Szkocja Włochy Rosja Szwecja Walia Drużyny nierozstawione: Turcja Polska Macedonia Północna Ukraina Czechy Austria