Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski Euro

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polacy na Euro 2020 w szerszym składzie. Niedługo potwierdzenie UEFA

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski pod koniec maja rozpocznie przygotowania do Euro 2020. Na kilka tygodni przed startem imprezy bardzo dobre wiadomości może usłyszeć selekcjoner Paulo Sousa. UEFA rozważa możliwość poszerzenia kadry o trzech zawodników. Ostateczne decy

  • Reprezentacja Polski prawdopodobnie pojedzie w większym składzie na Euro 2020

  • UEFA rozważa poszerzenie kadr z 23. do 26 zawodników

  • Brytyjski media donoszą, że decyzja ma zapaść jeszcze w tym tygodniu

Reprezentacja Polski niedawno opublikowała plan na najbliższe tygodnie. Już 16 maja selekcjoner Paulo Sousa ma ogłosić szeroką kadrę piłkarzy powołanych na zbliżające się mistrzostwa Europy.

Zaledwie 8 dni później kadra zbierze się w Opalenicy, gdzie odbędzie zgrupowanie przed turniejem. Na początku czerwca Portugalski szkoleniowiec będzie musiał podać ostateczną listę piłkarzy, których zabiera ze sobą na Euro.

Reprezentacja Polski w powiększonym składzie na Euro 2020

Do tej pory wszystko wskazywało, że na turniej pojedzie 23. zawodników, w tym obowiązkowo 3. bramkarzy. We wtorek brytyjskie media podały, że UEFA ma pozwolić kadrom narodowym na zabranie nawet 26. zawodników.

Jako pierwszy tę informację potwierdził "The Times". Jego zdaniem takie rozwiązanie miałoby odciążyć piłkarzy po wyczerpującym sezonie, a także dać selekcjonerom większe pole manewru w przypadku wykrycia zakażeń koronawirusem.

Informacje potwierdziła agencja prasowa AP, a także BBC. Obie redakcje poinformowały, że wpłynął już odpowiedni wniosek w tej sprawie do Komitetu wykonawczego UEFA. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym tygodniu. Zdaniem BBC to tylko formalność, ponieważ ten pomysł nie ma przeciwników.

Już wcześniej Komitet Wykonawczy zatwierdził zmiany, jakie będą obowiązywały podczas Euro 2020. Podobnie jak w rozgrywkach klubowych, trener w trakcie każdego spotkania będzie mógł dokonać pięciu zmian w trakcie trzech "okienek".

Gdzie baza Polaków na Euro?

Po ogłoszeniu ostatecznych powołań Biało-Czerwonych czekają towarzyskie starcia z innymi finalistami Euro 2020 - Rosją 1 czerwca we Wrocławiu i Islandią 8 czerwca w Poznaniu. Dzień później kadra zakwateruje się w swojej bazie na Euro.

Na razie jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie się mieściła baza Biało-Czerwonych. Początkowo było nią irlandzkie Portmarnock niedaleko Dublina. Jednak w ubiegłym tygodniu UEFA zdecydowała, że stolica Irlandii, podobnie jak Hiszpańskie Bilbao straciło prawo do organizacji turnieju.

Swoje grupowe mecze ze Słowacją i Szwecją Polacy rozegrają w Sankt Petersburgu, który zajął miejsce Dublina, a z Hiszpanią zmierzą się z Sewillą, która przejęła mecze Bilbao. Media spekulują, że w związku z tym baza Biało-Czerwonych będzie się mieścić w Sopocie, a treningi miałyby się odbywać na boiskach Lechii Gdańsk.

Polscy piłkarze nie będą musieli się obawiać zakażenia koronawirusem podczas mistrzostw Europy. W połowie kwietnia Zbigniew Boniek z przedstawicielami rządu poinformował, że kadra przed turniejem zostanie zaszczepiona, w sumie szczepionkę otrzyma ok. 60 osób.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >